Association of Drivers Against Daytime Running Lights ?!?

Главният форум, касаещ всичко свързано с автомобилите Volkswagen
myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Association of Drivers Against Daytime Running Lights ?!?

Мнениеот myrshavija » Сря 31 окт 2007 6:52






Потребителски аватар
DragoGT
1/8 перничанин
1/8 перничанин
Мнения: 10772
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 18:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот DragoGT » Сря 31 окт 2007 7:46


ако не се лъжа има снимки от нашия форум и по точно от Виктор
малоумници...
това са хора които не им се дават пари за крушки...


Потребителски аватар
vasstop
Гадфадъ'
Гадфадъ'
Мнения: 17178
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 6:15
Автомобил: Golf 2 syncro
Двигател: 1P 1990
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот vasstop » Сря 31 окт 2007 8:25


DragoGT написа:ако не се лъжа има снимки от нашия форум и по точно от Виктор
малоумници...
това са хора които не им се дават пари за крушки...
Снимките са на Виктор и са на моята кола... баси :evil:
Викторе, пиши му на този да го питаш от къде на къде ти е ползвал снимките без разрешение.


Потребителски аватар
chefito
Мнения: 9527
Регистриран на: Сря 02 фев 2005 12:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот chefito » Сря 31 окт 2007 8:30


васе или си се качил на рендж роувър или на матор...щото аз не моа да видя друго нищо :(


Потребителски аватар
santo_trafficante
Мнения: 7159
Регистриран на: Сря 21 дек 2005 11:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот santo_trafficante » Сря 31 окт 2007 8:35


:shock


Потребителски аватар
brabus
R-циклопедист на VW
R-циклопедист на VW
Мнения: 11161
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 8:17
Автомобил: Golf II GTI PB A4 Avant 1.8 TQ
Двигател: 1991 2003
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот brabus » Сря 31 окт 2007 8:49


Хммм верно, че колкото хора толкова мнения . Що се отнася за статистиките, които са сложени на сайта им ... какво да кажа? От доста години се занимавам с анализ на цифри, бюджети и т.н. и мога смело да кажа, че статистичните данни винаги могат да бъдат тълкувани така, както е изгодно на анализатора.
Що се отнася до снимките, които са ползвани от правна гледна точка си мисля, че щом са качени в нета за свободно гледане и изрично не е посочено, че трябва съгласие на автора може да се ползват от всеки. Друг е въпроса, че тези снимки са ползват за нещо коренно противоположно на идеята им.
П.П. Лично аз целогодишно карам на къси светлини и няма да променя начина си на каране!


Потребителски аватар
Rabbit_TDI
Мнения: 8410
Регистриран на: Сря 07 юни 2006 17:32
Автомобил: A6 C5
Двигател: BFC
Местоположение: Карлово/Натрапник в София
Контакти:

Мнениеот Rabbit_TDI » Сря 31 окт 2007 8:51


Баси ненормалните хора. :shock - тва българина страшна раота не стига че е мизерник и неще да даде пари за крушки ,ами си играе да прай сайт и асоциация :lol:


Потребителски аватар
vasstop
Гадфадъ'
Гадфадъ'
Мнения: 17178
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 6:15
Автомобил: Golf 2 syncro
Двигател: 1P 1990
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот vasstop » Сря 31 окт 2007 8:53


Друг е въпроса, че в някои от нещата има резон - не са намалели убитите нито от ползването на ДРЛ, нито от драстично увеличените глоби и наказания. Проблема е другаде.


Потребителски аватар
imedarov
Мнения: 1721
Регистриран на: Чет 17 мар 2005 9:26
Автомобил: Passat B8
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот imedarov » Сря 31 окт 2007 8:59


Виктор неведнъж е доказал, че с DRL е по безопасно, не ми се търсят снимките му. Също така ако DRL се направи на 30% от мощността на дългите не заслепява :idea:


Потребителски аватар
L&R
Мнения: 9371
Регистриран на: Чет 09 юни 2005 15:19
Автомобил: CCC
Двигател:
Местоположение: coffeeforums.bg
Контакти:

Мнениеот L&R » Сря 31 окт 2007 9:02


Малоумници това е голфа на Vasstop и тогава се свечеряваше вижте че и лампите на уличното осветление светят, затова и са вкарали толкова светлина фаровете в блендата на фотото.
Аз мисля да ги подмина като пътен знак.


Потребителски аватар
Lizard
Мнения: 940
Регистриран на: Чет 27 юли 2006 8:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Варна
Контакти:

Мнениеот Lizard » Сря 31 окт 2007 9:45


Е написали са някой верни неща, като например тенденциата да не забележиш участник в движението без фарове. На мен ми се е случвало миналата година на извънградско да тръгна за изпреварване и чак след излизане от колоната да забележа насреща ми едно ауди, който се движеше без светлини.

Другото което забелазах е че при вечер става ужас с тези фарове накой му светят у небето на кой ми мигат като дискотека, ужас и като прибавим дъждовете от миналата седмица в понеделник... Незнам как се прибрах цял във Варна.

Но колко и да се дразня от фаровете, май по се дразня на хората който не ги ползват. Последнта седмица направи ми побеля косата. Вчера вечерта в 18ч задмен се движи жигула без свтлини естесвено го забелязвам на 1м от колата ми когато реши да ме заобикаля. Оня ден в големия дъжд нестига че облаци толкос мног че във 16ч се стъмни и вали та се къса, ама някой явно чакат да стане 18-19ч да запалят свешниците.

Моето мнение е на извънгардско сте/сме просто длъжни да караме на светлини, в града все тая там скороста е много по-малка. Но го има и момента закойто не казват по новините като казват палете фаровете, а имено в града автомобил без фарове === спрял(паркирал) автомобил.

Така че очите на 4 идиоти всекви! А пешеходците да ходят със една мигаща сигнална лампа,за дължителна светлоотразителна индикация по дрехите и жълти флагчета на шапките да ги виждаме по-отдалеч.


Потребителски аватар
Rabbit_TDI
Мнения: 8410
Регистриран на: Сря 07 юни 2006 17:32
Автомобил: A6 C5
Двигател: BFC
Местоположение: Карлово/Натрапник в София
Контакти:

Мнениеот Rabbit_TDI » Сря 31 окт 2007 10:23


Искараха обаче "стакмистика" на тоя сайт.В испания катастрофите намалели с 13% -ама спрямо кво след като нямат задължителни дневни фарове :? - отделно в Испания зима да сте видели.............Дания и Финландия пък заради ДРЛ се увеличили катастрофите с 40% - тука напрао паднах -тея светлини всесилни бе.Отделно в БГ катастрофите сяка година растат и преди да ваведат ДРЛ.За лафа че през деня заслепяваш направо не ми се говори :lol: То както каза колегата вечер от силни и нерегулирани фарове най-се заслепява ,пък и като цяло чуждите фаровете вечер изморяват очите-дайте и вечер да караме на безфарове :!:


Потребителски аватар
bubsan
Мнения: 39
Регистриран на: Чет 23 авг 2007 16:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот bubsan » Сря 31 окт 2007 10:42


:D (Предназначението на тази модификация е, цитирам: "яка гъзарийка, тъй като намалените дълги изкарват кръглата форма на рефлектора" .)


Потребителски аватар
VeilSide
Мнения: 856
Регистриран на: Нед 13 авг 2006 5:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот VeilSide » Сря 31 окт 2007 10:49


е не. тази страничка ме уби. Нормално е да има и такива хора. Аз лично карам нон-стоп на къси. 1 крушка на две години.

"Дневните светлини са пример за неефективно използване на ресурси: разходът на гориво се покачва, количеството въглероден диоксид в атмосферата също, а крушките се налага да бъдат сменяни по-често. Те са допотопна технология, пренесена в 21-ви век."

е тва утрепа коня просто!


psstv18rp
Мнения: 1282
Регистриран на: Чет 20 юли 2006 14:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот psstv18rp » Сря 31 окт 2007 10:50


Съгласен съм с инфото от тоя сайт. Така е - от дневните светлини ползата е много съмнителна. Или по-точно - има полза, но има и вреда и никак не е сигурно кое е повече. То затова и не съм си правил ДЛР, макар че знания по електроника не ми липсват. :-)

Например безусловно вярно е че когато всички са с включени фарове още по-трудно се забелязват пешеходци, велосипедисти и моторджии.

Ако има полза, тя е предимно при движение по извънградски пътища, и то основно при изпреварване с навлизане в насрещното. И пак е твърде съмнително - на такива пътища скоростта е ограничена на 90км/ч, т.е. при нормална видимост светлини не трябват, освен ако се кара с 150. :-)

И най-важното - действително нямаше ефект у нас "експеримента". Дотолкова нямаше, че дори не посмяха да ползват "стъкмистиката" за да се издуят пред ТВ колко грандиозен е бил ефекта от светлините.



Върни се в “Основен Volkswagen Форум”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 22 госта