Тransporter Т3 от 1.6TD на 1.9D

Бусове проекти или как се грижим за своя любим бус
Правила на форума
Изображение
Потребителски аватар
valsanik
Мнения: 1214
Регистриран на: Пон 10 авг 2009 8:48
Автомобил: T3 MULTIVAN+CARAVELLE 16 C-87+91
Двигател: 1.6 TD JX +2.1 MV-Petrol+LPG
Местоположение: София

Re: Тransporter Т3 от 1.6TD на 1.9D

Мнениеот valsanik » Съб 14 авг 2010 9:01


Такова му сипах:85W140.Германско масло минерално.За сега няма никакви щумове.Събра 4.7л.Иначе, ето един начин за наливане на масло в кутията
Изображение0124.jpg




Потребителски аватар
valsanik
Мнения: 1214
Регистриран на: Пон 10 авг 2009 8:48
Автомобил: T3 MULTIVAN+CARAVELLE 16 C-87+91
Двигател: 1.6 TD JX +2.1 MV-Petrol+LPG
Местоположение: София

Re: Тransporter Т3 от 1.6TD на 1.9D

Мнениеот valsanik » Съб 21 авг 2010 21:05


Вчера и днес реших да се повъртя покрай буса и му сложих аларма.Щото онзи ден пак са го обикаляли гепачите. :evil: То не че има какво да вземат но.....Покрай алармата вградихме ,с едно приятелче,и централно заключване.Само на вратите на кабината.Това е за сега.


BORCO
Мнения: 22
Регистриран на: Съб 11 сеп 2010 16:02
Автомобил:
Двигател:

Re: Тransporter Т3 от 1.6TD на 1.9D

Мнениеот BORCO » Съб 11 сеп 2010 16:23


:applause: Предполагам че се е получило добре.Да попитам само от какво е свален.Ако може код ма двигателя. :да:


Потребителски аватар
valsanik
Мнения: 1214
Регистриран на: Пон 10 авг 2009 8:48
Автомобил: T3 MULTIVAN+CARAVELLE 16 C-87+91
Двигател: 1.6 TD JX +2.1 MV-Petrol+LPG
Местоположение: София

Re: Тransporter Т3 от 1.6TD на 1.9D

Мнениеот valsanik » Съб 11 сеп 2010 19:02


Шкода Фелиция 2001г.Кода на ДВГто е AEF.


Потребителски аватар
valsanik
Мнения: 1214
Регистриран на: Пон 10 авг 2009 8:48
Автомобил: T3 MULTIVAN+CARAVELLE 16 C-87+91
Двигател: 1.6 TD JX +2.1 MV-Petrol+LPG
Местоположение: София

Re: Тransporter Т3 от 1.6TD на 1.9D

Мнениеот valsanik » Пон 27 сеп 2010 15:36


Стига съм писал само негативизми за буса.Тази Събота и Неделя водих "Синята Хала" на гроздобер.Прехода от София до едно Видинско село премина без проблем.Сега някои хора оцениха придобивката,след като не се наложи да правят по няколко курса от лозето до мястото на правене на виното.
Изображение0153.jpg
Изображение0154.jpg


eddie75
Мнения: 95
Регистриран на: Пет 26 юни 2009 22:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Тransporter Т3 от 1.6TD на 1.9D

Мнениеот eddie75 » Пон 27 сеп 2010 19:13


Аз съм на същото мнение- трябва да се използжат ръционално- къде грозде, къде EPS (12 палета стиропор събира) и много други- ПОЗДРАВИ!


Потребителски аватар
nylon
Мнения: 183
Регистриран на: Сря 22 ное 2006 15:42
Автомобил: T3 Caravelle
Двигател: DG 1988
Местоположение: Русе

Re: Тransporter Т3 от 1.6TD на 1.9D

Мнениеот nylon » Съб 02 окт 2010 18:33


Колега искам да те питам за колко пари придоби този Т3? От известно време врънкам един човек да ми продаде за 900 лв. екземпляр в доста лошо състояние - стоял много време и не е на негово име дори, ами аз трябва да си търся собственика. Данъци? - да не съм чул. Тръгнах по адреси насам-натам, намерих го титуляра от талона. Добре ама първия не го дава за 900лв. и това е, а на мен и те ми се виждат много, но мераклия съм все пак. Не можем се разбра и това е. Каза: "Да седи там да изгние - вика, той си е изкарал парите" Аз му казвам "Е, що да не изкара още 900лв.? Няма и няма... :|


Потребителски аватар
valsanik
Мнения: 1214
Регистриран на: Пон 10 авг 2009 8:48
Автомобил: T3 MULTIVAN+CARAVELLE 16 C-87+91
Двигател: 1.6 TD JX +2.1 MV-Petrol+LPG
Местоположение: София

Re: Тransporter Т3 от 1.6TD на 1.9D

Мнениеот valsanik » Нед 03 окт 2010 12:22


nylon написа:Колега искам да те питам за колко пари придоби този Т3? От известно време врънкам един човек да ми продаде за 900 лв. екземпляр в доста лошо състояние - стоял много време и не е на негово име дори, ами аз трябва да си търся собственика. Данъци? - да не съм чул. Тръгнах по адреси насам-натам, намерих го титуляра от талона. Добре ама първия не го дава за 900лв. и това е, а на мен и те ми се виждат много, но мераклия съм все пак. Не можем се разбра и това е. Каза: "Да седи там да изгние - вика, той си е изкарал парите" Аз му казвам "Е, що да не изкара още 900лв.? Няма и няма... :|

Значи,моя също го мернах така "стоящ" пред един съсед в едно Виднско село.Но пък си имаше гражданса и преглед.Което ме подлъга.... Парите които броих за него са 1000лв,ама ако знаех в какво ще се вкарам......То тогава по мобилето вървяха за по 2500-3000лв.До тука ми е спъпил на 2500лв, като още не съм го карал на Технотест,КАТ. Иначе, до преди месец бях намерил един за 400лв.със софийска рег.Но не го взех заради жената.Взе да мрънка,че съм щял супа да правя.А,той беше със стъкла,газ и т.н.Но пък сега съм си доволен от "Синята хала".Вече почна и работа да ми върши,не е като само да "лежа под него".Виж в Мобилето,мисля че имаше няколко до 1000-1500лв и то в добро състояние.Поздрави.


Потребителски аватар
valsanik
Мнения: 1214
Регистриран на: Пон 10 авг 2009 8:48
Автомобил: T3 MULTIVAN+CARAVELLE 16 C-87+91
Двигател: 1.6 TD JX +2.1 MV-Petrol+LPG
Местоположение: София

Re: Тransporter Т3 от 1.6TD на 1.9D

Мнениеот valsanik » Пон 25 окт 2010 18:29


Приятели,Сината хала умря. :( На прибиране от Видин ме изостави на АМ Хемус.Пътните помощи веднага ме нао0биколиха ,но аз ползвах жокера "Обади се на приятел".На първо четене,мисля че е духнала гарнитурата, щото едно съединение го е направила на парчета,но пък не ще да запали ,а върти като без компресия.Сега предстои сваляне на мотора.По късно ще пиша какво е станало и някоя снимчица ще посна.Това е за сега.


Потребителски аватар
nylon
Мнения: 183
Регистриран на: Сря 22 ное 2006 15:42
Автомобил: T3 Caravelle
Двигател: DG 1988
Местоположение: Русе

Re: Тransporter Т3 от 1.6TD на 1.9D

Мнениеот nylon » Пон 25 окт 2010 18:47


Стига ве човек... еее много неприятно ме изненада. Надявам се че не караш с газта докрая сума си време, как така ще замине тази гарнитура?! Дано си го усетил на момента и да не е свАрил да прегрее. Аз като изкачвам наклон(баир) с моя 1.6D - като усетя, че съм настъпил до долу и винаги минавам на по-ниска предавка, въпреки, че и така ще го изкатери. Само и само за да не се движа на пълна газ. Почти съм сигурен, че и ти не си зориш машината и много се чудя какво може да е станало... :cry:


Потребителски аватар
valsanik
Мнения: 1214
Регистриран на: Пон 10 авг 2009 8:48
Автомобил: T3 MULTIVAN+CARAVELLE 16 C-87+91
Двигател: 1.6 TD JX +2.1 MV-Petrol+LPG
Местоположение: София

Re: Тransporter Т3 от 1.6TD на 1.9D

Мнениеот valsanik » Вто 26 окт 2010 8:56


nylon написа:Стига ве човек... еее много неприятно ме изненада. Надявам се че не караш с газта докрая сума си време, как така ще замине тази гарнитура?! Дано си го усетил на момента и да не е свАрил да прегрее. Аз като изкачвам наклон(баир) с моя 1.6D - като усетя, че съм настъпил до долу и винаги минавам на по-ниска предавка, въпреки, че и така ще го изкатери. Само и само за да не се движа на пълна газ. Почти съм сигурен, че и ти не си зориш машината и много се чудя какво може да е станало... :cry:

Не,приятелю,със сигурност не съм го презорил.И аз като теб внимавам за настъпения докрай педал.Просто буса си вървеше нормално и изведнъж видях в огледалата ,че изпуши и върнах газта.Имах човек който караше зад мен,и той ми каза ,че изведнъж плиснал отзад.Сигурно тогава е пръснал съединението.От този момент вече нямах мощност и при натискане на съединителя,той изгасна и повече не може да запали.И до София на въже.


Потребителски аватар
nylon
Мнения: 183
Регистриран на: Сря 22 ное 2006 15:42
Автомобил: T3 Caravelle
Двигател: DG 1988
Местоположение: Русе

Re: Тransporter Т3 от 1.6TD на 1.9D

Мнениеот nylon » Пет 29 окт 2010 16:35


Прегледах пак цялата ти тема и ми изникна един въпрос? ГНП на новия двг изглежда да е Lukas и ми се струва, че е с електронно коригиране на предварението(ел. авансатор). Също така се вижда и потенциометър за положение на газта. Я да кажеш така ли е и ако 'да', как си разрешил този въпрос, защото тези джаджи работят само в комплект с микропрограмно управление(компютър). Ако аванса е механичен, а не с ел. управление, то тогава останалото ще е във връзка с EGR-системата, която е ясно, че е отстранена и няма проблем. Въпроса е, че ако е електронен - няма кой да го управлява.


Потребителски аватар
valsanik
Мнения: 1214
Регистриран на: Пон 10 авг 2009 8:48
Автомобил: T3 MULTIVAN+CARAVELLE 16 C-87+91
Двигател: 1.6 TD JX +2.1 MV-Petrol+LPG
Местоположение: София

Re: Тransporter Т3 от 1.6TD на 1.9D

Мнениеот valsanik » Пет 29 окт 2010 17:08


nylon написа:Прегледах пак цялата ти тема и ми изникна един въпрос? ГНП на новия двг изглежда да е Lukas и ми се струва, че е с електронно коригиране на предварението(ел. авансатор). Също така се вижда и потенциометър за положение на газта. Я да кажеш така ли е и ако 'да', как си разрешил този въпрос, защото тези джаджи работят само в комплект с микропрограмно управление(компютър). Ако аванса е механичен, а не с ел. управление, то тогава останалото ще е във връзка с EGR-системата, която е ясно, че е отстранена и няма проблем. Въпроса е, че ако е електронен - няма кой да го управлява.

Точно така,помпата е Лукас.Предишния ДВГ беше с БОШ-ова помпа.Имам приятел в София който е помпаджия и занесох Лукаса при него.Самата помпа има 3 клапана, от които 1 е като нормален клапан,т.е. пускащ нафта към помпата.Та, приятеля елиминира останалите клапани, а на този удължихме жичката и съответно свързах към ел. инсталацията.ЕГР е разкаран и предварението се регулира от раздвижного колело на помпата.Нямам еку,а потенциометъра в/у помпата така си стои.В началото малко пушеше, но след малка корекция на аванса спря и ДВГто работи супер.До онзи ден на магистралата.Утре го дават по топличко и смятам да го захващам с свалянето на мотора и установяването на повредата.


Потребителски аватар
valsanik
Мнения: 1214
Регистриран на: Пон 10 авг 2009 8:48
Автомобил: T3 MULTIVAN+CARAVELLE 16 C-87+91
Двигател: 1.6 TD JX +2.1 MV-Petrol+LPG
Местоположение: София

Re: Тransporter Т3 от 1.6TD на 1.9D

Мнениеот valsanik » Съб 30 окт 2010 13:24


Малко развитие по темата.Днес измерих компресията и положението е отчайващо.Нещата вървят към сваляне на главата,както ме посъветва и Ванката.По тревожно е това което видях при свалянето на дюзите.Втора дюза ,като я свалих,беше цялата в масло.
Изображение0163.jpg
Изображение0164.jpg
Изображение0165.jpg
А това е пръсналото съединение:
Изображение0166.jpg
Утре ще свалям главата и ще получа по-голяма яснота на ситуацията.


Потребителски аватар
nylon
Мнения: 183
Регистриран на: Сря 22 ное 2006 15:42
Автомобил: T3 Caravelle
Двигател: DG 1988
Местоположение: Русе

Re: Тransporter Т3 от 1.6TD на 1.9D

Мнениеот nylon » Вто 02 ное 2010 12:01


Излезе ли на яве какво всъщност се е случило с двигателя :( ?



Върни се в “Моят VW Bus”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 5 госта