28 - 30 август 2020 г. - предстои ФОЛКСВАГЕН ФОЛКЛОРЕН СЪБОР УЗАНА!

Новата ми играчка, VW T3 Multivan 1.6 TD

Бусове проекти или как се грижим за своя любим бус
Правила на форума
Изображение
Потребителски аватар
PACH
Bus Master
Автомобил: VW Bus T3 Syncro
Двигател: 1.9 M-Tdi
Контакти:

Новата ми играчка, VW T3 Multivan 1.6 TD

Мнениеот PACH » Пон 15 апр 2013 12:08

Здравейте приятели, време е да се похваля с новата ми придобивка а именно VW T3 Multivan 1.6TD 1989г. Както си спомняте преди време бях закупил един Голф 2 с идеята и жената да го използва, но тя упорито отказва да шофира и когато излезе тази оферта, си казах я да продавам голфа и да си купя бусче за всеки ден. Речено сторено, сега остава да продам голфа, който ще пусна на пазара до няколко дни. И така да се завърнем на историята с Мултивана. Обявата излезе миналата седмица някъде към 8 вечерта, понеже я видях към 22 вече не беше удобно да звъня и на сутринта се чухме със собственика Жоро, който се оказа много готин пич. Тук искам да благодаря на Валсалник - Вальо, който за късмет почиваше и на момента реагира да занесе капаро, както и да придружи собственика при заплащането на данъците (оказа се че не са плащани около 5 години). През това време атаката по телефона е била много силна, но Жоро е коректен пич и като каза че буса ще е за мен, не се отметна от думата си. Всичко това се случва в понеделник, в сряда рано сутринта запалих голфу, минах през Елхово да взема Иво и газ за София. Минахме да вземем Вальо и пристигнахме при буса, където ни чакаше и Малкия - Коцето, един бъдещ бусаджия, който зарибихме на Фолксваген феста :love.vwclub Прегледах набързо новата придобивка, направих едно кръгче в квартала и установихме че с дима който излиза от ауспуха, мога да уморя всички комари в област София :) както беше казал собственика, има проблем с турбото.

Изображение

Изображение

Проверка на маслото, мдаммм щеката е суха и доляхме 1.5 литра.

Изображение

Изображение

Пакрирахме го и при нотариуса да изповяда сделката. Понеже бях подготвил всички документи, минахме много експедитивно. От там се върнахме да вземем Сумо буса и на ход го закарахме до гаража на Вальо, където наизвадихме интрумента който си носихме с Иво и се започна смяна на турбото (предвидливо бях взел едно с мен)

Изображение

Изображение

Старото турбо беше се счупило и блокирало а маслото се лееше към колекторите. Иво довършваше монтажа а аз прескочих до фирма БМВ с Пепи, за да сменя предния номер на синхро буса. Преди две години пострада на офроуд събора в Приморско и от тогава ме дразни със смачкания си вид. За 26 лв. се сдобих с нов номер и се върнах обратно. Монтажа беше на финала, монтирахме ауспуха, въздушния филтър и направихме пробно кръгче. След добре свършената работа се качихме на гости във Валката, където ни посрещна най-добрата домакиня Петя. Докато ние се цапахме с железа и масла, тя беше спретнала страхотна вечеря, а Валката ни посвири на китарата си.

Изображение

Иво и Коцето, наздраве момчета :beer

Изображение

Сутринта бърза автомивка и технически преглед на "Сумиста" преди да отлетим за Бургас.

Изображение

Изображение

До Траянови врата изчиствах маслото, което се беше натрупало по колектори и ауспуси, след това никакъв пушек, двигателя работи много добре, надявам се и турбото да устиска. Средната ни скорост беше около 100 км. като дори по баирите я поддържах без усилие.

Изображение

Изображение

Отбих се до Ст.Загора, където бях спазарил една бърза 4-ка ск.кутия от бензин с 4.57 диф. Мисля да и направя профилактика и да я имам за резерва. Докато бях там ми препоръчаха тази боя, която е съвместна българо-гръцка разработка. Много добра цена, видях и два автомобила боядисани с нея, определено изглеждаха много добре. Ако някой е работил с нея и има наблюдения, нека да сподели. Решил съм да сменя цвета на буса със син металик, остава да избера цвят :)

Изображение

Изображение

Потребителски аватар
PACH
Bus Master
Контакти:

Re: Новата ми играчка, VW T3 Multivan 1.6 TD

Мнениеот PACH » Пон 15 апр 2013 12:47

Ето и малко по-подробни снимки на сумо-буса :)

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Новата ми спалня ;)

Изображение

Изображение

Изображение

Въртяща дясна седалка.

Изображение

Волсбург едишън волан, оборотомер и т.н.

Изображение

Суха дизелова печка Webasto HL32

Изображение

Изображение

Изображение

Друга любима екстра, люк на тавана :)

Изображение

Тавана е перфектен.

Изображение

Двигателя има много добра тяга и за момента ще го оставя. Лятото му предстои профилактика и освежаване.

Изображение

Ето и козметичните забележки:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Тук е имало някакво натискане, което е деформирало двата пластмасови панела, както и плъзгащата врата. Само на нея има кит, никъде другаде по купето е нямало интервенции, което ще ме улесни при реставрирането.

Изображение

Другото слабо място е зад предната броня, под фаровете. Там ситуацията е следната:

Изображение

Днес ще направя профилактика на задните спирачки и ще натегна жилата на ръчната, защото предстои минаване в КАТ и смяна на регистрацията. Една последна снимка, вече с правилните фарове и маска. В оригинал Жоро го е закупил с правоъгълните, но още на втората вечер ги открадват и от тогава е с кръглите :beat_butt2

Изображение

Това е визията към която ще се стремя.

Изображение

Изображение

Още веднъж благодарности на Вальо и Петя, страхотни хора :iloveu_all_bitches.gif

Потребителски аватар
BUS1988
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот BUS1988 » Пон 15 апр 2013 13:16

Честито Ванка, много хубав бус, с здраве да си го карате!

Потребителски аватар
Yaro
Автомобил: TLC HDJ80
Двигател: 1HD-FT

Мнениеот Yaro » Пон 15 апр 2013 13:24

Честито, Ванка! :)

Потребителски аватар
geodj
Автомобил: Vw T3 Doka
Двигател: ADZ

Мнениеот geodj » Пон 15 апр 2013 16:36

Честито! :beer

Потребителски аватар
pepi3196
Автомобил: T3 Karavel
Двигател: T3 1987

Мнениеот pepi3196 » Пон 15 апр 2013 20:23

Със здраве да го ползваш Ванка :th_up :beer

BURKAN
Вечен БАН
Автомобил: VW T3 1.6 D AUDI A6 2.5TDI
Двигател:

Мнениеот BURKAN » Пон 15 апр 2013 22:11

Евалата на пичовете! Честито Ванка! Валката не знаех, че сме колеги..музиканти! Поздрави на кАмпанията!

Потребителски аватар
valsanik
Автомобил: T3 MULTIVAN+CARAVELLE 16 C-87+91
Двигател: 1.6 TD JX +2.1 MV-Petrol+LPG

Мнениеот valsanik » Вто 16 апр 2013 4:55

Е,аз съм аматьор бре.....дрънкам по-малко. :beer Важното е ,че го взехме това бусче....Да му е честито на Ванката.

Потребителски аватар
jorko.b67
Автомобил: Caravelle 1.6TD Syncro
Двигател:

Мнениеот jorko.b67 » Вто 16 апр 2013 8:07

Браво , поздрави и от мен !!!

Потребителски аватар
malkiq
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот malkiq » Вто 16 апр 2013 12:03

Моята гледна точка е малко по различна. Цял ден ядене и пиене а аз им правя бусовете, лентяй...

Изображение
Изображение

Всичко е в кръга за шегата. Всички са толкова задружни, че направо е плашещо. Нападнахме буса като мравки и за норматив беше готов. Аз съм завил 4 болтчета ама точно тогава са ме хванали.

Потребителски аватар
chato
R.I.P
Автомобил: VW bus T3
Двигател: 1.6D CS 1981

Мнениеот chato » Вто 16 апр 2013 14:21

Честито Ванка,за новата придобивка.Това бусче преди 1-2 години пак беше обявено,но тогава не му излезе късмета.Е сега всичко вече е наред :biggrin .

п.п.Как не се сетихте да се обадите,че ще идвате та да вземете и барчето за таблото.
Нищо де,не е загубено.Скоро ще ти го пратя :beer .

Потребителски аватар
PACH
Bus Master
Контакти:

Мнениеот PACH » Вто 16 апр 2013 14:53

chato написа:Честито Ванка,за новата придобивка.Това бусче преди 1-2 години пак беше обявено,но тогава не му излезе късмета.Е сега всичко вече е наред :biggrin .

п.п.Как не се сетихте да се обадите,че ще идвате та да вземете и барчето за таблото.
Нищо де,не е загубено.Скоро ще ти го пратя :beer .

Мерси, да ти кажа за сефте го виждам на обява, може би тогава съм го пропуснал или цената не ми е хванала окото. Да ти кажа за барчето изобщо не ми хрумна, понеже имахме много задачи да свършим. Не е проблем с куриер, когато намериш време ;)

Потребителски аватар
R.o.s.e.n
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот R.o.s.e.n » Вто 16 апр 2013 15:02

Честито! Само масло и бензин да сипваш. :beer

Потребителски аватар
passata brat
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот passata brat » Вто 16 апр 2013 15:17

Значи подозирах че някой от клуба го е отнесъл това бусче и ето че се оказах прав.Честито Ванка много без аварийни километри ти пожелавам и моля те спрете малко да изкупувате хубавите бусчета ... това е третия приличен бус които ми отмъкват под носа ... аз бях един от тези които упражняваха натиска по телефона на Жоро сутринта и направо не ми се вярваше че в 10ч сутринта вече беше продаден... :)

Потребителски аватар
PACH
Bus Master
Контакти:

Мнениеот PACH » Вто 16 апр 2013 15:25

passata brat написа:Значи подозирах че някой от клуба го е отнесъл това бусче и ето че се оказах прав.Честито Ванка много без аварийни километри ти пожелавам и моля те спрете малко да изкупувате хубавите бусчета ... това е третия приличен бус които ми отмъкват под носа ... аз бях един от тези които упражняваха натиска по телефона на Жоро сутринта и направо не ми се вярваше че в 10ч сутринта вече беше продаден... :)

Е кой може да реагира толкова бързо, за да не ти ги отмъкват реагирай бързо и без колебание :mrgreen Бусчето е в добри ръце и скоро го мятам, да стане като последния на снимките. Ще се радвам ако повече такива бусове се съберат в клуба. Както обичам да казвам, това е инвестиция която ако се стопанисва добре не се обезценява, даже цената и се покачва.

Върни се в “Моят VW Bus”