Свалят номерата ако си без книжка или пиян !

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.

Одобрявате ли промените в закона?

Да
71
70%
Не
31
30%
 
Общо гласове: 102
Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Свалят номерата ако си без книжка или пиян !

Мнениеот icoico » Съб 25 фев 2017 20:58


M3ntata написа:icoico Ти колко хора познаваш или за колко случаи знаеш, че са вкарали нарушителя вътре това искам да кажа, че закони има, и в повечето случаи дори и "полицията" не ги спазва....


Ами лично познавам само един, който си е излежал присъдата за причинено на пияна глава ПТП с жертва и двама- трима професионални шофьори, които мощно плюят държавата "че им взела хляба" заради някакви си две ракии :mhihi :mhihi




Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11928
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Свалят номерата ако си без книжка или пиян !

Мнениеот К.Одаджийски » Съб 25 фев 2017 21:03


Iezekil написа:А третия гени като измисли да се снима и записва проверката,30% решиха да напуснат?

Нали не мислиш, че напуснаха заради камерите и микрофона!? Аз също не напуснах заради тях, но не мисля да давам обяснения защо, явно казаното по телевизията и чутото от други места си е свършило работата и няма нужда да обяснявам нищо повече


Потребителски аватар
M3ntata
Мнения: 843
Регистриран на: Нед 07 юни 2015 16:02
Автомобил: Golf MK4 4motion
Двигател: V5 AGZ

Re: Свалят номерата ако си без книжка или пиян !

Мнениеот M3ntata » Съб 25 фев 2017 21:36


icoico написа:
M3ntata написа:icoico Ти колко хора познаваш или за колко случаи знаеш, че са вкарали нарушителя вътре това искам да кажа, че закони има, и в повечето случаи дори и "полицията" не ги спазва....


Ами лично познавам само един, който си е излежал присъдата за причинено на пияна глава ПТП с жертва и двама- трима професионални шофьори, които мощно плюят държавата "че им взела хляба" заради някакви си две ракии :mhihi :mhihi


Баща ми е международен шофьор (тираджия) та последния път като се върна, след 6 месеца (от датата на връщане) му дойде едно писмо на немски. При превод установих, че е акт заради "навлизане в територия където важат правила за максимално допустими оси (мисля 6 бяха) и евро стандарт (4-ри ли беше 5-ли ще ви излъжа), а камионът му не ги покривал" Та глобата му излезе 800лв, а кажете ми как са разбрали всичко това, аре за осите се вижда на камерите, ами за евро стандарта. Значи по регистрационен номер проследяват всичката информация и го глобяват за всичко за което е нарушил закона. А ние тука какво правим карал по магистралата с +300км/ч едно дело без присъда и някаква смешна глоба която всеки един може да си позволи или просто да не я плаща.... Иначе да и баща ми си взе 2л ракия като отива, но знае кога може да пие и колко (надявам се) :mhihi


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Свалят номерата ако си без книжка или пиян !

Мнениеот Iezekil » Съб 25 фев 2017 22:28


К.Одаджийски написа:Нали не мислиш, че напуснаха заради камерите и микрофона!?

Не знаех,че си кука,камо ли да мисля защо не си вече...


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Свалят номерата ако си без книжка или пиян !

Мнениеот icoico » Нед 26 фев 2017 10:45


M3ntata написа:... Значи по регистрационен номер проследяват всичката информация и го глобяват за всичко за което е нарушил закона. А ние тука какво правим карал по магистралата с +300км/ч едно дело без присъда и някаква смешна глоба която всеки един може да си позволи или просто да не я плаща...


Вярваш ли ми, че ако по някакъв магически начин немската полиция се пренесе у нас и почне да работи по нейния си тертип само след две седмици ще има барикади на жълтите павета и лозунги за избесване на властта по ламБите на Цариградско шосе? Ако не ми вярваш, хвърли едно око на съседната тема за катализаторите :mhihi :mhihi

П.С. Оня ден глобили един приятел за неправилно паркиране. На дисплея на полицейския таблет видял снимката на собственика на автомобила, още преди да му поискат книжката. Та бавно, но славно кретаме към прогреса.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Свалят номерата ако си без книжка или пиян !

Мнениеот muns61 » Нед 26 фев 2017 13:59


Мда, днес ме спряха за проверка. Не ми искаха нито гражданска, нито контролно талонче. Само книжка и талон на колата. Проверка в системата за глоби и актове и ми се извиниха за неудобството. Пожелахме си хубав ден.


Потребителски аватар
ssssl
Мнения: 924
Регистриран на: Вто 12 май 2009 17:47
Автомобил:
Двигател: CJXC
Местоположение: Sofia

Re: Свалят номерата ако си без книжка или пиян !

Мнениеот ssssl » Нед 26 фев 2017 19:05


Мен пък не са ме спирали и се чудя дали пък да не взема сам да се спра и да ги питам дали ми е готов акта :gruebel ...,който е от 24.11.16 и според e-uslugi.mvr.bg още не е готов...


Потребителски аватар
M3ntata
Мнения: 843
Регистриран на: Нед 07 юни 2015 16:02
Автомобил: Golf MK4 4motion
Двигател: V5 AGZ

Re: Свалят номерата ако си без книжка или пиян !

Мнениеот M3ntata » Нед 26 фев 2017 20:46


Германия в повечето отношения е по напред от нас, наще ако смятат само да глобяват и с тези събрани пари да си купуват луксозни автомобили или имоти няма да я бъде много ясно. Няма ли да те е кеф и България да е една от наистина развиващите се страни, добри заплати, закони които касаят всички (е поне селските мутри) мафията тя на всякъде си прави каквото пожелае. Нека те глобят една солидна сума че си паркирал на забранено място, ама да те е кеф да караш по пътищата, а не да избягваш кратери или до като се прибираш от работа да си говориш сам и да псуваш...


Потребителски аватар
$100
Мнения: 942
Регистриран на: Нед 18 мар 2012 20:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Свалят номерата ако си без книжка или пиян !

Мнениеот $100 » Нед 26 фев 2017 21:53


M3ntata написа:Няма ли да те е кеф и България да е една от наистина развиващите се страни

Не ми е кеф, защото тя сега е една от развиващите се страни. Останалите дето те кефят се водят "развити".


Потребителски аватар
M3ntata
Мнения: 843
Регистриран на: Нед 07 юни 2015 16:02
Автомобил: Golf MK4 4motion
Двигател: V5 AGZ

Re: Свалят номерата ако си без книжка или пиян !

Мнениеот M3ntata » Нед 26 фев 2017 22:20


В какво се развива в кражба на пари ли или ебавка с народа. Толкова изоставени фабрики/заводи има които с "малко" (казвам малко като за бизнесмени) ще почнат производство. Един тунел ремонтираха и прибраха 400 000лв това ли е развитието. В столицата не можаха да оправят парното цяла, правят номерца за да избегнат глоба...


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Свалят номерата ако си без книжка или пиян !

Мнениеот icoico » Нед 26 фев 2017 22:34


M3ntata написа:В какво се развива...


Щи цитирам Всичкопедията, че е най- лесно:

...Развиващите се страни са страни с нисък жизнен стандарт, не добре развита индустриална база и нисък индекс на човешкото развитие...

Някакъв шанс да се върнем на темата с номерата?



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 6 госта