Контролни точки и максималният им размер

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
milionervzeleno
Мнения: 45
Регистриран на: Пон 16 ное 2020 21:23
Автомобил: VW Golf MK4
Двигател: ALH 2000

Контролни точки и максималният им размер

Мнениеот milionervzeleno » Пон 17 окт 2022 11:47


Здравейте, колеги. Надявам се, че съм уцелил раздела в който да публикувам питанката си. :biggrin
Шофьор съм малко над две години и още когато си взех книжката на контролният талон нямах максималния размер точки (39), а имам (26). Чувал съм за закон, който гласи, че първите няколко години от стажа на шофьор точките са по- малко.
Да чукна на дърво до момента нямам никакви нарушения (актове, фишове и т.н.)
Та въпросът ми е: Как мога да си получа максималният размер точки, понеже ми е неприятно да имам по- малко без да съм направил някакво нарушение на закона?




Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: Контролни точки и максималният им размер

Мнениеот Ивайло Димов » Пон 17 окт 2022 12:24


Като след придобиване на две годишен стаж водачът получава допълнително 13 контролни точки. Максималният брой на контролните точки не може да бъде по-голям от
39.

Отиваш в КАТ да ти сменят талона .


milionervzeleno
Мнения: 45
Регистриран на: Пон 16 ное 2020 21:23
Автомобил: VW Golf MK4
Двигател: ALH 2000

Re: Контролни точки и максималният им размер

Мнениеот milionervzeleno » Пон 17 окт 2022 20:58


Тъй като не живея в града, в който се водя на отчет, предполагам ако ида издаването на нов контролен талон няма да отнеме много време?
Не знам дали мога от града в който живея в момента дали мога да искам да ми издадат нов.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Контролни точки и максималният им размер

Мнениеот К.Одаджийски » Вто 18 окт 2022 7:16


Е как взе листовките без да си прочел Закона и Правилника за движение по пътищата където пише за контролните точки в талона!?
Ще стане само в КАТ по постоянен адрес, но не знам има ли смисъл, говореше се за премахване на контролните талони и стикерите за прегледите и застраховките, ама.....


cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Контролни точки и максималният им размер

Мнениеот cecoa1 » Вто 18 окт 2022 21:27


И ако не го смениш, сигурно ги нямаш точките... Това трябва да си е автоматично в софтуера на КАТ. Пък каква пише в талона е все тая...


thanis
Мнения: 1332
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Контролни точки и максималният им размер

Мнениеот thanis » Чет 20 окт 2022 8:35


Oт ЗЗДВП:

Чл. 157. (1) (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г., доп. - ДВ, бр. 101 от 2016 г., в сила от 01.07.2017 г.) При издаване на свидетелство за управление притежателят му получава контролен талон за потвърждаване валидността на притежаваното свидетелство и определен брой контролни точки за отчет на извършваните нарушения. Новият водач получава две трети от максималния брой контролни точки, а оставащите една трета контролни точки получава след придобиване на 24 месеца стаж като водач на моторно превозно средство.

Т.е. ако си направил въпросните 24 месеца, можеш да отидеш в КАТ където са ти издали документите и да си пуснеш заявлението за "целия" талон, като трябва да си платиш таксите.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Контролни точки и максималният им размер

Мнениеот Vlad777 » Чет 20 окт 2022 16:11


Таксата за нов талон е 2 лв.


Потребителски аватар
Krasi
Мнения: 670
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 12:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ПЛЕВЕН

Re: Контролни точки и максималният им размер

Мнениеот Krasi » Чет 20 окт 2022 16:25


Колега, да ти имам проблемите. Карай си спокойно и щастливо и гледай да не правиш нарушения. Точките ще ти ги добавят автоматично. Има хиляди по приятни неща на тоя свят от това да отидеш и да пребиеш половин или един ден във висене в КАТ. Работата по принцип е за 5 минути, но ако им се скапят "системите" например, ще има да висиш яко там.



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 18 госта