Актове, давности, закони - разяснения

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
Потребителски аватар
Lupender
Автомобил: SEAT Cordoba
Двигател: TDI 1.9 ASV

Re: Актове, давности, закони - разяснения

Мнениеот Lupender » Пет 20 яну 2023 16:49

Колега MapTo_D, на кантар си, понеже има едно такова "нещо" като прекъсване на давностния срок, ако е образувано изпълнително производство. Тогава започва да тече нов давностен срок, отново от две години. Това означава, че като дойде реда да си подновяваш СУМПС, има вероятност да те накарат да си платиш глобата. Хубавото е, че за глобите поне не текат лихви. Неблагоприятно събитие може да произтече за тебе, ако се наложи да си вадиш удостоверение за липса на задължения като физическо лице. Все пак прегледай подробно закона за административните наказания!

MapTo_D
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот MapTo_D » Пет 20 яну 2023 17:08

Да, има образувано изпълнително дело, има номер, но не пише кога аджеба е образувано (
3140005015/2014 )
Нищо де, началото на май ще пробвам да пусна заявление за погасяване по давност, ако стане чудесно, ако не ще си платя.

Потребителски аватар
NikMar55
Автомобил: Golf 4
Двигател: TDI 1900 101 к с 2003 г

Мнениеот NikMar55 » Съб 21 яну 2023 10:54

Ако не си платиш не ти дават СУМПС или какъвто и де е документ. Личен опит. Отивам да си сменям личната карта и СУМПС и ми казват че има фиш. Проверката установи, че имам фиш на продадената ми седмица по-рано кола. Оня не отишъл в КАТ за регистрация и въпреки, че от нотариуса директно влиза в базата на КАТ някой заспал ми натриса на мен фиша. С малко разправии и посипването с пепел от страна на служителите, ми го махнаха.

vocil
Автомобил: Рено Меган
Двигател: K4M760 2004

Мнениеот vocil » Съб 21 яну 2023 18:12

Щом има изпълнително дело, давността е прекъсната. Вече се дължат :сумата по фиша, такси по изпълнителното дело, хонорари на юристконсултите, законна лихва върху всичко това всеки месец.Плаща се по сметка на образувалият делото съдебен изпълнител. Най-малкият Ви проблем е ваденето на ново СУМПС.

Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”