Глоба за нерегистрирана кола в данъчното ?

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13448
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Глоба за нерегистрирана кола в данъчното ?

Мнениеот kris11 » Сря 21 мар 2012 11:10


За фиш и акт е 5 г. погасителния срок. Ако е минал и нямаш нови писма нищо не плащаш -позовавш се на изтекъл погасителен срок.




Потребителски аватар
nikson85
Мнения: 1721
Регистриран на: Пет 07 май 2010 20:02
Автомобил:
Двигател:

Re: Глоба за нерегистрирана кола в данъчното ?

Мнениеот nikson85 » Пон 26 мар 2012 13:30


От 2007 съм закупил колата от автосалон нов внос. Не съм ходил в данъчното изобщо 4 години. Има ли глоба и каква ще е? Колата е 55 коня.
От приятели знам , че данъка за тези коне е кам 15лв на година , ама проблема е там че незнам дали е регистрирана в данъчното. Когато купуваш кола от автосалон нов внос не е ли вече регистрирана в данъчното???? :horror:


bobidi
Мнения: 525
Регистриран на: Пет 24 юни 2005 11:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Глоба за нерегистрирана кола в данъчното ?

Мнениеот bobidi » Пон 26 мар 2012 14:23


nikson85 написа: Когато купуваш кола от автосалон нов внос не е ли вече регистрирана в данъчното???? :horror:


Не е регистрирана, това трябва да го свършиш сам до 2 месеца след покупката.


Потребителски аватар
nikson85
Мнения: 1721
Регистриран на: Пет 07 май 2010 20:02
Автомобил:
Двигател:

Re: Глоба за нерегистрирана кола в данъчното ?

Мнениеот nikson85 » Съб 21 апр 2012 19:57


bobidi написа:
nikson85 написа: Когато купуваш кола от автосалон нов внос не е ли вече регистрирана в данъчното???? :horror:


Не е регистрирана, това трябва да го свършиш сам до 2 месеца след покупката.

Ами аз колата не мисля да я продавам тъй, че за какво да ходя в данъчното. От прочетеното до тук разбирам , че няма глоба а само някаква лихва. защото имало давностен период 2 години
И данъка на година ми е 16лв за голф 3 1.4 55 к.с. Това са 4 години по 16лв = 64лв + 10% лихва на година = 40% лихва за 4 години + 64 лв данък и всичко прави кам 89.60 лв така ли да разбирам????????? :beer


Потребителски аватар
Теодор
Мнения: 4928
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 16:27
Автомобил: Ford Fiesta 6 BMW 325XI
Двигател:
Местоположение: София

Re: Глоба за нерегистрирана кола в данъчното ?

Мнениеот Теодор » Съб 21 апр 2012 20:11


    nikson85 написа:
    bobidi написа:
    nikson85 написа: Когато купуваш кола от автосалон нов внос не е ли вече регистрирана в данъчното???? :horror:


    Не е регистрирана, това трябва да го свършиш сам до 2 месеца след покупката.

    Ами аз колата не мисля да я продавам тъй, че за какво да ходя в данъчното. От прочетеното до тук разбирам , че няма глоба а само някаква лихва. защото имало давностен период 2 години
    И данъка на година ми е 16лв за голф 3 1.4 55 к.с. Това са 4 години по 16лв = 64лв + 10% лихва на година = 40% лихва за 4 години + 64 лв данък и всичко прави кам 89.60 лв така ли да разбирам????????? :beer

    Данъка ти е 34лв на година :idea: Не се бъркай че на Г3 е 16лв. За калкулатора има значение и годината на производство а не само кубатурата и катализатора :idea: :wink:


    Потребителски аватар
    nikson85
    Мнения: 1721
    Регистриран на: Пет 07 май 2010 20:02
    Автомобил:
    Двигател:

    Re: Глоба за нерегистрирана кола в данъчното ?

    Мнениеот nikson85 » Съб 21 апр 2012 20:19


    Теодор написа:
      nikson85 написа:
      bobidi написа:
      nikson85 написа: Когато купуваш кола от автосалон нов внос не е ли вече регистрирана в данъчното???? :horror:


      Не е регистрирана, това трябва да го свършиш сам до 2 месеца след покупката.

      Ами аз колата не мисля да я продавам тъй, че за какво да ходя в данъчното. От прочетеното до тук разбирам , че няма глоба а само някаква лихва. защото имало давностен период 2 години
      И данъка на година ми е 16лв за голф 3 1.4 55 к.с. Това са 4 години по 16лв = 64лв + 10% лихва на година = 40% лихва за 4 години + 64 лв данък и всичко прави кам 89.60 лв така ли да разбирам????????? :beer

      Данъка ти е 34лв на година :idea: Не се бъркай че на Г3 е 16лв. За калкулатора има значение и годината на производство а не само кубатурата и катализатора :idea: :wink:

      за кубатурата мисля , че не се отнася. колкото повече коне по-голям данък имаш , а моета по документи е 40 киовата , което прави 55 конски сили и това е кола на над 14 години от 94 година е произведена , а това за катализатора не влиза в сила понеже колата не е повече от 74 киовата.


      Потребителски аватар
      alex_7656
      Мнения: 359
      Регистриран на: Нед 10 апр 2005 18:51
      Автомобил: Golf IV
      Двигател: AUM
      Местоположение: София

      Re: Глоба за нерегистрирана кола в данъчното ?

      Мнениеот alex_7656 » Съб 21 апр 2012 21:00


      А според вас, ако не си я завел данъчно, и както знаем вече при нотариуса се иска платен данък за текущата година,какви са вариянтите.
      1.Декларираш я и плащаш всичките години назад + глоби, лихви и т.н
      2.Има друг начин да се прехвърли, някой знае ли ?


      Потребителски аватар
      k_garchev
      Мнения: 2715
      Регистриран на: Съб 08 мар 2008 13:12
      Автомобил: VW Golf 4 2.3V5 4motion
      Двигател: AGZ
      Местоположение: Пирдоп
      Контакти:

      Re: Глоба за нерегистрирана кола в данъчното ?

      Мнениеот k_garchev » Съб 21 апр 2012 21:04


      alex_7656 написа:А според вас, ако не си я завел данъчно, и както знаем вече при нотариуса се иска платен данък за текущата година,какви са вариянтите.
      1.Декларираш я и плащаш всичките години назад + глоби, лихви и т.н
      2.Има друг начин да се прехвърли, някой знае ли ?

      Сменил съм 5-6 коли и до сега не съм завел нито една в данъчното!Прехвърлям си ги без проблеми!Само един нотариус искаше платен данък,но аз тогава купувах автомобила!А най-интересното е че автомобила беше нов внос и беше регистриран преди седмица!Докато обясним на нотариуската,че има два месеца гратисен период,направо откачихме...


      Потребителски аватар
      nikson85
      Мнения: 1721
      Регистриран на: Пет 07 май 2010 20:02
      Автомобил:
      Двигател:

      Re: Глоба за нерегистрирана кола в данъчното ?

      Мнениеот nikson85 » Съб 21 апр 2012 22:22


      alex_7656 написа:А според вас, ако не си я завел данъчно, и както знаем вече при нотариуса се иска платен данък за текущата година,какви са вариянтите.
      1.Декларираш я и плащаш всичките години назад + глоби, лихви и т.н
      2.Има друг начин да се прехвърли, някой знае ли ?

      Има един много лесен начин, ако колата е на повече от 15-20 години и утива вече на разваляне. Да я продадеш на части и останалото на белкантото. mhihi :beer Няма кой да я потърси когато вече не съществува, а ако искат могат да раследват да потърсят парчетата могат да я сглобят и да ти я върнат :063:


      Потребителски аватар
      dlug
      Мнения: 2510
      Регистриран на: Вто 10 юли 2007 18:19
      Автомобил: Passat B5.5 2003 1.9 TDI
      Двигател: AVB
      Местоположение: София

      Re: Глоба за нерегистрирана кола в данъчното ?

      Мнениеот dlug » Съб 21 апр 2012 23:19


      k_garchev написа:
      alex_7656 написа:А според вас, ако не си я завел данъчно, и както знаем вече при нотариуса се иска платен данък за текущата година,какви са вариянтите.
      1.Декларираш я и плащаш всичките години назад + глоби, лихви и т.н
      2.Има друг начин да се прехвърли, някой знае ли ?

      Сменил съм 5-6 коли и до сега не съм завел нито една в данъчното!Прехвърлям си ги без проблеми!Само един нотариус искаше платен данък,но аз тогава купувах автомобила!А най-интересното е че автомобила беше нов внос и беше регистриран преди седмица!Докато обясним на нотариуската,че има два месеца гратисен период,направо откачихме...

      Кажи поне дали си прехвърлял кола след 01.01.2012. Преди това не е интересно


      Потребителски аватар
      k_garchev
      Мнения: 2715
      Регистриран на: Съб 08 мар 2008 13:12
      Автомобил: VW Golf 4 2.3V5 4motion
      Двигател: AGZ
      Местоположение: Пирдоп
      Контакти:

      Re: Глоба за нерегистрирана кола в данъчното ?

      Мнениеот k_garchev » Съб 21 апр 2012 23:26


      Да,две,в София!На Патриарха,при може би един от най-известните нотариуси!Няма да казвам име!Вече 7-8 сделки съм извършил при него и все още не съм го виждал! :D


      Потребителски аватар
      parno
      Мнения: 7309
      Регистриран на: Сря 19 сеп 2007 13:41
      Автомобил:
      Двигател:
      Местоположение: Бургас
      Контакти:

      Re: Глоба за нерегистрирана кола в данъчното ?

      Мнениеот parno » Нед 22 апр 2012 8:26


      онзи ден ходих за голфа
      и той не е регистриран от поне 4 5 годин а данъка му е 132лв :?
      баща ми го тревожи че не може да мине преглед и иска да я регистрирам
      при бракуване/отписване от КАТ искат ли бележка за платен данък?


      Потребителски аватар
      alex_7656
      Мнения: 359
      Регистриран на: Нед 10 апр 2005 18:51
      Автомобил: Golf IV
      Двигател: AUM
      Местоположение: София

      Re: Глоба за нерегистрирана кола в данъчното ?

      Мнениеот alex_7656 » Нед 22 апр 2012 10:17


      k_garchev написа:Да,две,в София!На Патриарха,при може би един от най-известните нотариуси!Няма да казвам име!Вече 7-8 сделки съм извършил при него и все още не съм го виждал! :D

      Явно е твой човек, защото в София след 01.01.2012 незнам да има нотариус, който да изповяда сделка без данък.
      А наистина някой знае ли дали при свеждане от отчет в КАТ, искат данъците?


      Потребителски аватар
      nikson85
      Мнения: 1721
      Регистриран на: Пет 07 май 2010 20:02
      Автомобил:
      Двигател:

      Re: Глоба за нерегистрирана кола в данъчното ?

      Мнениеот nikson85 » Нед 22 апр 2012 11:09


      parno написа:онзи ден ходих за голфа
      и той не е регистриран от поне 4 5 годин а данъка му е 132лв :?
      баща ми го тревожи че не може да мине преглед и иска да я регистрирам
      при бракуване/отписване от КАТ искат ли бележка за платен данък?


      При годишен преглед трябва да имаш гражданска отговорност и големия талон на автомобила.
      Когато продаваш автомобила ще имаш проблеми за неплатени данъци. Има ли смисал да ходиш до кат , когато не си я регистрирал в данъчното, защото от данъчното изискват да бракуваш автомобила от кат , а ти не си ходил за отчет в данъчното, така, че автомобила си остава вечно твой и трябва да го продадеш на части без номера на двигателя в блока и купето което има номера на рамата. Поне аз така мисля ако има някой да ме поправи. Само трябва да си вземеш регистрационите номера и да ги пребереш на сигурно място където ще трябва да ги върнеш на кат , ако се наложи.


      Потребителски аватар
      parno
      Мнения: 7309
      Регистриран на: Сря 19 сеп 2007 13:41
      Автомобил:
      Двигател:
      Местоположение: Бургас
      Контакти:

      Re: Глоба за нерегистрирана кола в данъчното ?

      Мнениеот parno » Нед 22 апр 2012 14:34


      ся
      когато минаваш годишен преглед вече изискват платен данък
      проверено с 3 коли от семейството и е гарантирано вярно ;)
      колата няма да я продам на никой - ще се кара докато спре
      84-ти набор е и не се знае още колко ще е това
      5х132 не ми излизат сметките
      ако от КАТ не изискват платен данък за да се бракува и да се върнат номерата - схващаш ми мисълта
      нека каже някой запознат
      тенк Ю



      Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

      Кой е на линия

      Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 6 госта