Глоба за нерегистрирана кола в данъчното ?

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Глоба за нерегистрирана кола в данъчното ?

Мнениеот dobrin » Съб 24 окт 2009 19:07


Не.




Потребителски аватар
groznika
Мнения: 4928
Регистриран на: Вто 16 яну 2007 11:23
Автомобил: Bora 1.8T
Двигател: AUM
Местоположение: София

Re: Глоба за нерегистрирана кола в данъчното ?

Мнениеот groznika » Нед 25 окт 2009 9:35


berbatov86 написа:Колеги а какво става примерно ако предния собственик не е регистрирал в данъчното колата и новия я регистрира?Дали новия собственик трябва да плати глобата и данъците на колата за годините в които не е била регистрирана?


Не разбира се :)
Колата която карам в момента я купих края на септември. Стария собственик не я е регистрирал в общината и не и е плащал данъци. Преди две седмици отидох аз да си я регистрирам и там ми поискаха бележка за платен данък за 2009-та година. Естествено такъв нямах. Регистрирах си колата и се оказа, че дължа данък за 2009 от момента на придобиването до края на годината (тоест три месеца и няколко дни). Казаха ми след седмица да мина на каса и да си платя. Платих си оставащите три месеца от 2009-та и всичко си е ток и жица :)
Няма никакъв проблем в това отношение. Няма скандали, няма заплахи, няма глоби, няма от какво да се притесняваш.


Потребителски аватар
Viktor_99
Мнения: 1956
Регистриран на: Пет 24 юни 2005 15:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Глоба за нерегистрирана кола в данъчното ?

Мнениеот Viktor_99 » Нед 25 окт 2009 9:42


Няма страшно баце ;)! Дори и да има нещо ще е минимално :)


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13448
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Глоба за нерегистрирана кола в данъчното ?

Мнениеот kris11 » Нед 25 окт 2009 18:00


XaBaTa™ написа:Току що се обадих да питам в "МЕСТНИ ДАНЪЦИ И ТАКСИ": срокът след прехвърлянето в КАТ е два месеца :beer

Необходими документи за вписване: копие на голям талон и договор

Нямат право да искат .Все едно им даваш големият талон. Той е за КАТ.
Добре , че колата е малка стойност, а не е със стойността на 1 жилище или имот. Така лесно се фалшифицира.
Както и да се дава копие от нотариален акт на имущество по разни инстанции.


assd
Мнения: 642
Регистриран на: Чет 27 сеп 2007 11:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Глоба за нерегистрирана кола в данъчното ?

Мнениеот assd » Нед 25 окт 2009 18:13


и аз продадох мойта кола без да съм я регвал в данъчното :Mr Green Fun само платих през банакта 30 кинта данък за 2009 и му я дадох на момчето.
аз я купих пък от един шофьор на една чужда гражданка, който живее извън страната, ама по регистрация е от перник и той не е плащал от 2001 година.. .абе голям батак, ама никой нито ме е питал, нито нещо проблеми :lol:
съмнявам се и новия собственик да плати нещо... всеки я кара и само при продажба се плащат някакви 20-30 лева. аз пък я регнах в кат с една далавера на 1300 кубика без канал да минавам вместо на 2000, абе луда работа mhihi тая държава е пълна разруха, никой не го интересува нищо :063:

Последна промяна от assd на Нед 25 окт 2009 18:14, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
s5501na
Мнения: 856
Регистриран на: Чет 20 юли 2006 19:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Глоба за нерегистрирана кола в данъчното ?

Мнениеот s5501na » Нед 25 окт 2009 18:14


Аз моята кочина , още не съм я регистрирал в общината, по простата причина ,че когато я купувах не ми останаха излишни 200лв./за 2-та%/. Вече мина година и половина , и един познат ми каза да изчакам да станат поне две години ,защото имам вече глоба, а след втората година губела давност , вярно ли е?


Потребителски аватар
morfei1
Мнения: 5670
Регистриран на: Съб 23 авг 2008 18:11
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: Глоба за нерегистрирана кола в данъчното ?

Мнениеот morfei1 » Нед 25 окт 2009 18:21


да, но ще трябва да заплатиш и данъка за предходната година плюс напрупаните лихви.


Потребителски аватар
s5501na
Мнения: 856
Регистриран на: Чет 20 юли 2006 19:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Глоба за нерегистрирана кола в данъчното ?

Мнениеот s5501na » Нед 25 окт 2009 18:24


Добре де как ще трябва да платя данък на нещо ,което не е регистрирано , та чак и лихви ?
Всъщност възможно е , поредния паракос. :screwy


Потребителски аватар
sploty
Мнения: 151
Регистриран на: Нед 11 фев 2007 15:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Глоба за нерегистрирана кола в данъчното ?

Мнениеот sploty » Нед 25 окт 2009 21:55


s5501na написа:Аз моята кочина , още не съм я регистрирал в общината, по простата причина ,че когато я купувах не ми останаха излишни 200лв./за 2-та%/. Вече мина година и половина , и един познат ми каза да изчакам да станат поне две години ,защото имам вече глоба, а след втората година губела давност , вярно ли е?

няма ли да ти е по лесно да направите нов договор и там да я напишеш че струва 400лв.
и данък ще е 8,80лв за 2 процента


KirilGeorgiev
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2709
Регистриран на: Сря 18 мар 2009 13:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Глоба за нерегистрирана кола в данъчното ?

Мнениеот KirilGeorgiev » Нед 25 окт 2009 22:14


s5501na написа:Добре де как ще трябва да платя данък на нещо ,което не е регистрирано , та чак и лихви ?
Всъщност възможно е , поредния паракос. :screwy

Ти държиш да плащаш данъци ли? Защото ако не изобщо може да не я записваш в общината.


Потребителски аватар
morfei1
Мнения: 5670
Регистриран на: Съб 23 авг 2008 18:11
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: Глоба за нерегистрирана кола в данъчното ?

Мнениеот morfei1 » Пон 26 окт 2009 3:07


sploty написа:няма ли да ти е по лесно да направите нов договор и там да я напишеш че струва 400лв.
и данък ще е 8,80лв за 2 процента


При прехвърлянето нотариуса иска експертна оценка от застраховател, които повечето случай оценят по шваке. Номера става и с близък застраховател, но пак няма да ти пишат Г4 за 400лв.


Потребителски аватар
Rijo
Мнения: 842
Регистриран на: Пет 05 окт 2007 19:57
Автомобил: BMW e39
Двигател: M54B22

Re: Глоба за нерегистрирана кола в данъчното ?

Мнениеот Rijo » Пон 26 окт 2009 4:32


Нека да споделя и моя опит. Купих си колата октомври 2007-ма и не я бях регистрирал/плащал данъци. Не ми оставаха свободни пари, не че не нямах желание. Август месец получих писмо от данъчното, в което любезно ме молят да отида да си регистрирам МПС-то и да си заплатя данъка.
Отидох и служителката извади един лист, според който колата ми е оценена на 1000 (хиляда) лева, съответно трябваше да заплатя 20 лева. Става въпрос за мк3, 1.6 - 75к.с., АЕА двигател. По фактура, цената на колата е 3600 лева.

Оттам нататъка, си платих данъка и ми казаха да чакам да получа наказателно постановление по пощата. Понеже няколко дни по - късно заминавах за чужбина, а ще се върна най - рано през март 2010 попитах, дали наказателното може да го плати роднина или приятел - казаха ми, че няма проблем.

Ако на някого му е люопитно, мога да кача писмото, което получих сканирано. Става въпрос за гр. Варна.

Офф: с риск да изляза извън темата - как очаквате държавата ни да е наред, при положение, че всеки гледа да скатае максимално - да не плаща данъци, да плаща по - малко и т.н.


Потребителски аватар
VW`VENTO
Мнения: 582
Регистриран на: Пет 01 фев 2008 21:34
Автомобил: VW BORA 1.9TDI
Двигател: AHF
Местоположение: Ловеч

Re: Глоба за нерегистрирана кола в данъчното ?

Мнениеот VW`VENTO » Чет 29 окт 2009 13:35


аз също имам глоба понеже бях закъснял с регистрирането в общината.Получих си и наказателното постановление и от тогава насам вече година и нещо още не съм го плащал.Миналата седмица звъняли на вратата и ме нямало,баща ми отказал да им се подпише и човека си тръгнал.Днес пак идвал някой от общината,но баща ми пак ги отпратил без да се подписва никаде.Та за сега мисля да не плащам нищо докато не ме претиснат някак си.Може ли да стане по зле нещо и някви лихви и срокове за давност дали има ?


Потребителски аватар
my heart iS iCe
Мнения: 5418
Регистриран на: Сря 11 мар 2009 20:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Глоба за нерегистрирана кола в данъчното ?

Мнениеот my heart iS iCe » Чет 29 окт 2009 14:19


По-зле може да стане колега, ако дойдат със Съдия изпълнител, придружени с полиция които имат разрешение за навлизане в чужда собственост, ще ти оценят нужните неща за парите които дължиш и готово. Но гледай да не се стига до там, едва ли глобата ти е повече от 200 лева, не чакай да стане над 1000лв. Аз лично не съм имал такъв проблем но не искам и да имам. Когато прехвърлих колата на мое име веднага отидох в даначното регистрирах я и си платих всичко, така до ден днешен знам че от тях да не чакам проблеми до следващото плащане на данъка.


Потребителски аватар
VW`VENTO
Мнения: 582
Регистриран на: Пет 01 фев 2008 21:34
Автомобил: VW BORA 1.9TDI
Двигател: AHF
Местоположение: Ловеч

Re: Глоба за нерегистрирана кола в данъчното ?

Мнениеот VW`VENTO » Чет 29 окт 2009 16:15


глобата е малка 30лв,но беше минало година и нещо откакто излезе наказателното постановление,а чак сега взеха да ме търсят.Не съм толкова за 30те лв,но смятам че общината само пребира,а нищо недава в този мизерен град.Затова няма да плащам нищо докат не ме претиснат по някакъв начин :dummy:



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 14 госта