Затяга се събирането на глоби,НАП и КАТ вече са вързани !

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8309
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Затяга се събирането на глоби,НАП и КАТ вече са вързани !

Мнениеот Stivi » Пет 25 ное 2016 22:12


Някой хора май носят от девет кладенеца вода само и само за да не си платят глобите,не виждам друг смисъл да стават адвокати на тези дето им прибират книжките докато не си платят,аман от тарикати icon_idea




Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Затяга се събирането на глоби,НАП и КАТ вече са вързани !

Мнениеот vucata » Пет 25 ное 2016 22:45


Това се опитвам да му обясня на колегата. Че при регистрация ти искат документи така или иначе, шофьорската книжка е бонус. И КАТ в действителност доста ефективна схема е измислила :mhihi


Потребителски аватар
Strosner
Мнения: 295
Регистриран на: Пет 06 май 2016 11:48
Автомобил: VW - Audi - Skoda
Двигател: 2001г
Местоположение: Карлово

Re: Затяга се събирането на глоби,НАП и КАТ вече са вързани !

Мнениеот Strosner » Съб 26 ное 2016 0:26


Колите нямат неплатени глоби. Шофьорите имат :mhihi Нали не трябва сега да те убеждавам, че катаджията има право да ти поиска книжката, като си му отишъл на калъп там?


Че това казвам и аз де - какво общо имат нечии неплатени глоби, с регистрация на МПС? МПС можеш да регистрираш на всеки човек, даже и на такъв без книжка, на него кое му подлежи на изземване? Утре, по тая схема, ако не си платиш данъка в общината, какво, личната карта ли ще ти изземват? Не знам как ги виждате тия ходения на "калъп", вземания на книжки, и прочие, накрая остана само да си направят една стая в районното, където хвърлят по един бой на "тарикатите", дето не си плащат глобите! Май, някои хора много филми гледат, турски сапунки...

И КАТ в действителност доста ефективна схема е измислила


Напротив, много е тъпа схемата, че чак вдлъбната! Човек не купува всеки ден кола, да ходи да я регистрира, че да го хващат на "калъп", че да му вземат книжка, карта, паспорт и прочие! Спокойно може да изчака да изтече давността на глобата, пък нека тогава му вземат...цървулите!


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Затяга се събирането на глоби,НАП и КАТ вече са вързани !

Мнениеот icoico » Съб 26 ное 2016 10:18


Strosner написа:...Че това казвам и аз де - какво общо имат нечии неплатени глоби, с регистрация на МПС? МПС можеш да регистрираш на всеки човек, даже и на такъв без книжка, на него кое му подлежи на изземване? Утре, по тая схема, ако не си платиш данъка в общината, какво, личната карта ли ще ти изземват?


Общото е, че кажи- речи единственият случай, когато шофьор отива доброволно в КАТ и си носи книжката е при регистрация на автомобил. Тоест там на място в КАТ е възможно законно в кратко време да се проверят/отнемат книжките на значителен брой неплатили, без да се налага някой специално да ги гони с палката по пътищата.

П.С. А пък твоето волно твърдение "...то утре по тая схема може..." в учебника " Психологическа манипулация за начинаещи" се нарича "довеждане до абсурд", ако си спомням правилно :mhihi


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Затяга се събирането на глоби,НАП и КАТ вече са вързани !

Мнениеот инжектопляктор » Съб 26 ное 2016 10:52


icoico написа:Общото е, че кажи- речи единственият случай, когато шофьор отива доброволно в КАТ и си носи книжката е при регистрация на автомобил..

От кога, за да регистрираш автомобил на свое име, е необходимо да имаш СУМПС? От кога се изисква да си носиш шофьорска книжка при регистрация на автомобил?
И защо въобще трябва да се моткаш из опашките по КАТ и кисели лелки да ти се карат, защото не си ги черпил с бонбони? Защо въобще имаме толкова голяма бюрокрация в КАТ и хрантулим една система, която ни вгорчава живота?
Stivi написа:Някой хора май носят от девет кладенеца вода само и само за да не си платят глобите,не виждам друг смисъл да стават адвокати на тези дето им прибират книжките докато не си платят,аман от тарикати

Как да ги платиш глобите, като те си изпълняват норматива с абсолютни тъпотии, половината от които падат пред съда? ПОМИСЛИ ЗАЩО падат пред съда и колко са законосъобразни поне половината наложени глоби! Може би защото поне половината ги налагат неграмотни корумпета?? И защото такива се толерират, търпят, поощряват в редиците на МВР??


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Затяга се събирането на глоби,НАП и КАТ вече са вързани !

Мнениеот icoico » Съб 26 ное 2016 11:22


инжектопляктор написа:...От кога, за да регистрираш автомобил на свое име, е необходимо да имаш СУМПС? От кога се изисква да си носиш шофьорска книжка при регистрация на автомобил?..


Оттогава, откогато обикновено е необходимо да закараш автомобила дотам и/или поне да го откараш оттам на собствен ход icon_idea Освен това, при първоначална регистрация, например се "минава" :mhihi задължително ГТП, а единият от документите, изисквани при ГТП е СУМПС на водача, представил автомобила.


Потребителски аватар
Strosner
Мнения: 295
Регистриран на: Пет 06 май 2016 11:48
Автомобил: VW - Audi - Skoda
Двигател: 2001г
Местоположение: Карлово

Re: Затяга се събирането на глоби,НАП и КАТ вече са вързани !

Мнениеот Strosner » Съб 26 ное 2016 11:46


Оттогава, откогато обикновено е необходимо да закараш и/или откараш автомобила дотам и/или оттам на собствен ход icon_idea Освен това, при първоначална регистрация се "минава" :mhihi задължително ГТП, а единият от документите, изисквани при ГТП е СУМПС на водача, представил автомобила


На луд ли се правиш, или толкоз ти е акъла? Или така ти отърва, да ги нижеш? Човек ще помисли, че си щатен доносник към МВР, следящ за изхващане на "престъпниците", неплатили глоби, и вземаш процент, иначе не си обяснявам, как можеш да се радваш, на откровени дивотии? Колко пъти да ти казват, че и друг човек може да регистрира МПС, какъв СУМПС ще ти вземат тогава? Къде е написано задължение, че можеш да шофираш само своя кола, регистрирана само и единствено от тебе, срещу своето СУМПС? Знаеш ли, колко много хора са собственици, без да имат книжка? Аз лично, преди години, съм карал такава кола, на името на човек без книжка, с пълномощно, дори и в чужбина съм ходил, без проблеми! Какво пречи, ако се почне с тия дивотии, колата да се закара на регистрация от упълномощен човек, без глоби, да се води на трети човек, а ти да си караш, докато изтече давността? Единствено рискуваш, ако те спрат на пътя, но и самото шофиране е риск, може и жив да не се върнеш, пък камо ли за книжка само да мислиш...


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Затяга се събирането на глоби,НАП и КАТ вече са вързани !

Мнениеот icoico » Съб 26 ное 2016 11:59


Strosner написа:... На луд ли се правиш, или толкоз ти е акъла? Или така ти отърва, да ги нижеш? Човек ще помисли, че си щатен доносник към МВР


Мисля с главата си. Не очаквам от щатните форумни "народозащитници" да знаят как се прави :mhihi

Strosner написа:... Колко пъти да ти казват, че и друг човек може да регистрира МПС, какъв СУМПС ще ти вземат тогава?...


А на теб/вас колко пъти да ти обяснявам, че целта очевАдно е да се съберат глобите от шофьорите, които идват и си отиват с автомобила в и от КАТ, не непременно от хипотетичните собственици?


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Затяга се събирането на глоби,НАП и КАТ вече са вързани !

Мнениеот инжектопляктор » Съб 26 ное 2016 12:07


icoico написа:Оттогава, откогато обикновено е необходимо да закараш автомобила дотам и/или поне да го откараш оттам на собствен ход icon_idea Освен това, при първоначална регистрация, например се "минава" задължително ГТП, а единият от документите, изисквани при ГТП е СУМПС на водача, представил автомобила.

Ей, много ги разбираш. Навремето съм регистрирал кола, без да имам СУМПС, на мое име. И ролките на самоход ги минах - никой не е поискал СУМПС. Просто един приятел, който имаше книжка - я караше. Аз ли не знам? Първата кола така бях си я купил и започнах да я карам след няколко месеца, когато изкарах СУМПС. До тогава стоя на двора и просто й се сваляше акумулатора за зареждане, за да не падне.
Първоначална регистрация? Ми ако си купя вече регистрирана и с номера от същата област и мина само с талона документално - кво правим БЕ? Много ги разбираш и говориш за неща, от които си и понятие нямаш. И ще ме хванат за мощука тогава.
icoico написа:Клко пъти да ти обяснявам, че целта очевАдно е да се съберат глобите от шофьорите, които идват и си отиват с автомобила в и от КАТ, не непременно от хипотетичните собственици?

Глобите да си ги събират по установеният ред! Делегирането на правомощия не е редно! Утре някой може да ти дължи 20лв и ти да счетеш редно, че са ти делегирани правомощия да го пребиеш, ако не ти ги даде?!?!
Нито това с КАТ, нито искането на данък при ГТП е нормално. Това е някаква проядена система, която в безсилието си ангажира други органи да й вършат работата. Защото дебелите свине на управленският стол дали в КАТ, дали в МВР или където искаш - не могат да си мръднат задниците да си свършат работата.
По-лесно е да накараш друг да ти върши работата и да виниш него за несвършена работа.


Потребителски аватар
Strosner
Мнения: 295
Регистриран на: Пет 06 май 2016 11:48
Автомобил: VW - Audi - Skoda
Двигател: 2001г
Местоположение: Карлово

Re: Затяга се събирането на глоби,НАП и КАТ вече са вързани !

Мнениеот Strosner » Съб 26 ное 2016 12:30


А на теб/вас колко пъти да ти обяснявам, че целта очевАдно е да се съберат глобите от шофьорите, които идват и си отиват с автомобила в и от КАТ, не непременно от хипотетичните собственици?


Тя целта, от памтивека е такава - да се събират грешни, немъчени пари, само начините и средствата се менят! Ама да се обръща КАТ в заложна къща, където ще се събират книжки на длъжници, си е голяма простотия! После какво, на търг ли ще ги продават? Казвам това, не защото съм "народозащитник", а защото наистина е дивотия, и всеки, който наистина мисли с главата си, ще го осъзнае! И ако това не сработи /както и ще стане, сигурен съм/, какво следва, въоръжаване на катаджиите с бухалки, и погроми по къщите на длъжници? Защото и това може да оправдае "целта", както е тръгнало!

Значи, да ти поясня, така, че и ти да го разбереш, "КАТозащитнико" - далеч съм от мисълта, че глобите не трябва да се плащат! Особено тия, които са за нарушения, граничещи с престъпление, там компромис не бива да има! Но когато има огромен процент глоби, заради самите глоби, или че трябва да се пълни бюджет, или пък за премии и бонуси, тогава вече е друга работа! Това, съчетано с явната некомпетентност на голям брой катаджии /знаем как и кого назначават там/, подплатено в много случаи от наглост и безпардонност, липсата на персонална отговорност за грешките им, води до нежеланието на хората, да плащат каквото и да е, колкото и да е! Ако това мое нежелание наричаш "народозащитничество", така да бъде, приемам го за комплимент!


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Затяга се събирането на глоби,НАП и КАТ вече са вързани !

Мнениеот vucata » Съб 26 ное 2016 12:35


Това, че на времето през бай ти тошево време някой не ти е искал, няма ВРЪЗКА СЪС СЛУЧАЯ В МОМЕНТА. Нали като дойде катаджията и пита кой ще регистрира колата и ти кажеш аз и нямаШ книжка кво прайш бе? Твоя приятел примерно който си взел с теб има, ама рязко му се доаква, щото и той има 2-3 акта, ко прайме уе? Такава олелия ще стане, че свитки ще се извият на околните. И мой приятел регистрира мотор юли месец, мина през каналите, сложиха му номер и си взе новите талони. Точно 3 метра преди да го натовари в буса му думнаха сочен акт,щото хем каска няма, хем категорията. Да яко му беше цяла сутрин в КАТ да го кара и бута, ама точно на върха на сладоледа изяде дървото. Както вашето хипотетично, така и нашето действително, в КАТ могат да те клатят по всички параграфи.
И аз съм недоволен от една страна, че съм дал над 1300лева за периода 2008-2016, ама никой не ми е виновен,че съм нарушавал! От 2013 съм чист като бебенце с изключение на мръсния памперс на стойност 380лева във формата на фишове. Добре,че КАТ не си ги поиска заради давност и си взех новата книжка.


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Затяга се събирането на глоби,НАП и КАТ вече са вързани !

Мнениеот инжектопляктор » Съб 26 ное 2016 12:49


vucata написа:Това, че на времето през бай ти тошево време някой не ти е искал, няма ВРЪЗКА СЪС СЛУЧАЯ В МОМЕНТА

Айде само да спреш да говориш на развален Български, става ли? Точно преди 4 години регистрирахме така една кола, която искаше да взема сина на един познат, но още нямаше СУМПС. ТИ кога последно го прави, че да знаеш?
Че и с една камара актове тръгнал да ми дава акъл за закони. За последните 6 години единственото, което имам е фиш за неправилно паркиране, заради КАТ-аджия, които завъртя закона както му кефне. Ама нали фишове не се обжалват!
И точно проблемът е, че КАТ могат да клатят по всички параграфи - безнаказано! Ето за това ще съм "народозащитник", а не "защитник на КАТ". Защото вторият го управляват дебелаци, които карат слугите си да им бачкат по норматив и се налагат глоби от неграмотници за глупости. Да живее ХанкоБрат
И последно - великата наглост! Режа си гума, чупя си окачване или джанта в траншеи вечерта, където не се вижда толкова хубаво, за да избягаш от всичките дупки. После иде КАТ и ти пише акт за "несъобразена скорост". Ебаси коректива, майна. Първо ще си платиш ремонта на колата, после ще платиш глоба на държавата, за това че ТЯ не е оправила пътя!
Нещо...нелепо е аз да нямам нарушения и да защитавам теза против КАТ, а ти обратното - и то при условие, че си се отървал и се радваш и тук как си минал тарикатската без да си платиш всичко.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8309
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Затяга се събирането на глоби,НАП и КАТ вече са вързани !

Мнениеот Stivi » Съб 26 ное 2016 13:00


По пътищата има предостатъчно идиоти с които КАТ да се занимават, че да се опитват да рекетират изрядни шофьори icon_idea Това че народопсхилогията на българина е на принципа "правилата са хубаво нещо,но не и когато важат за мен" е съвсем друг въпрос :a045 Улицата на която живея е еднопосочна и с минимално движение,понякога ми е много по-удобно да мина 30 метра срещу знака за да стигна до вкъщи ,вместо да въртя 500 метра през три други улици и го правя /влизането срещу знака/ ,значи ли това ,че ако точно там ме срещне патрулката и ми напишат акт трябва да почна да пищя по форумите какви са боклуци и как се заяждат за глупости при положение че съм в нарушение било то маловажно и незастрашаващо никого !?


Потребителски аватар
Strosner
Мнения: 295
Регистриран на: Пет 06 май 2016 11:48
Автомобил: VW - Audi - Skoda
Двигател: 2001г
Местоположение: Карлово

Re: Затяга се събирането на глоби,НАП и КАТ вече са вързани !

Мнениеот Strosner » Съб 26 ное 2016 13:01


Точно 3 метра преди да го натовари в буса му думнаха сочен акт,щото хем каска няма, хем категорията. Да яко му беше цяла сутрин в КАТ да го кара и бута, ама точно на върха на сладоледа изяде дървото. Както вашето хипотетично, така и нашето действително, в КАТ могат да те клатят по всички параграфи


Могат да "клатят" такива като тебе, дето им се дават, и го смятат за правилно. Добре, че не всички са такива!

А пък за мотора, или е дърта лъжа, или пък нещо не си разбрал, не знам да ти искат каска и книжка за нещо, дето го возиш в бус. Още малко, да те спрат на улицата, и да ти искат книжка за пешеходец, и ако нямаш шапка, пак да те "изклатят"... :mhihi


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Затяга се събирането на глоби,НАП и КАТ вече са вързани !

Мнениеот инжектопляктор » Съб 26 ное 2016 13:04


Stivi написа:По пътищата има предостатъчно идиоти с които КАТ да се занимават, че да се опитват да рекетират изрядни шофьори

Точно това е! Че на КАТ им идва трудно да се занимават с идиотите и за това рекетират "лесната плячка" Я ми кажи дали една съдийка не привика КАТ-аджия, които се опитал да й глоби синчето?? И дали не ходят убийци по пътищата, докато някой друг се глобява за мръсен фар?
А запитал ли си се защо еднопосочната улица е направена във ваш ущърб и дали не е хранило??? Ето това е - дай да измислим абсурдни закони, да сложим абсурдни препятствия пред хората и да ги глобим за това, че имат здрав разум.
Няма да се оправим не защото българинът си мисли, че правилата важат за всички, освен за него. Може и това да го има, но да се създават абсурди умишлено, за да се превърнат в хранило е типично само за ТУК. Ето за това и ще има борци против КАТ и държавата като цяло като мен. Защото дори и да не искаш да нарушиш закона, те го правят, че да го направиш или да си вгорчиш живота. Защото едни пари трябва да се съберат, а не на хората да им е удобно или въобще каквото и да е било да е рационално и както трябва.
Искаш пример! Отдавна можеха да направят процедурата за покупка на автомобил много по-проста! Но не, трябва да те глобят поне на 5 места, ако закъснееш със сроковете в процедура, която умишлено е измислена да трови живота на хората. То хората друга работа си нямат, освен да висят по опашки! Информирай се как се купува кола в Англия и как в България! Ние сме много хубави и умни, за това плащаме на нотариуси, на банки и още 10 НАПЪЛНО ИЗЛИШНИ такси.
Последният път като купувах кола от администрацията в КАТ брояха дните с пръст по календара и то 3 пъти, защото си мислеха, че съм закъснял и вече ми подготвяха глобата! Да, ама между празниците(коледните) колко ли работни дни имаше?? И вече ми подготвяха глобата и ми мажеха ските, ако не бях се обадил щях да платя НЕЗАСЛУЖЕНА глоба!



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 8 госта