KAT vs Шофьори. Как да се защитим ? (кратък наръчник)

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
Потребителски аватар
gogata1982
Мнения: 242
Регистриран на: Нед 23 май 2010 23:31
Автомобил: GOLF 3
Двигател: 1995 - 101
Местоположение: София
Контакти:

Re: KAT vs Шофьори. Как да се защитим ? (кратък наръчник)

Мнениеот gogata1982 » Сря 28 яну 2015 9:58


Не знам тук ли е мястото колеги , но ми трябва спешно адвокат за изготвяне на възражение на НП . Днес ходих в КАТ София да си пусна документите понеже ми изтича книжката и ме зарадваха с 410 лева глоби за които съм съгласен и ще заплатя ,обачеее ми връчиха наказателно постановление по един акт който съм обжалвал за 110 лева и искам задължително да пусна възражение защото става дума за нарушение което по личната ми преценка не съм извършил . Моля дайте ми кординати на адвокат ( да не взима по 1000 евро на час ) който да напише законово грамотно възражение ! Спешно ми е !




virus_2005
Мнения: 256
Регистриран на: Чет 04 яну 2007 22:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: KAT vs Шофьори. Как да се защитим ? (кратък наръчник)

Мнениеот virus_2005 » Сря 28 яну 2015 13:15


Дай повече инфо. да видим дали имаш основателна причина за обжалване на НП.
За какво ти е съставен АКТ, по кой чл. ...., инфо.... за НП.

Не бързай да даваш пари за адвокат. Освен ако не е нещо засукано, предполагам може и сам да си подготвиш жалбата и да я подадеш в седем дневен срок. Не е кой знае какво...

Имай предвид, че освен разходи за адвокат, ако не спечелиш ще плащаш и разноски по делото.


Потребителски аватар
gogata1982
Мнения: 242
Регистриран на: Нед 23 май 2010 23:31
Автомобил: GOLF 3
Двигател: 1995 - 101
Местоположение: София
Контакти:

Re: KAT vs Шофьори. Как да се защитим ? (кратък наръчник)

Мнениеот gogata1982 » Сря 28 яну 2015 15:33


Ами случая е следния карам си по една малка уличка и излизам със десен на Раковска , обаче един друсан младеж пресича зад буса който изтеглям от завоя и удря с ръка по служебното возило . Аз си нямах друга работа и спрях да го питам защо удря по буса ама той много надрусан и почва за майка ми някакъв монолог и щял да ме изкарва да ме бие ...е реших да не се мъчи момчето и слязох сам . Последва кратък спор ,че той искал да пресече и накрая се обърка да посегне ...изяде 1 шамар в бързината и извика полиция ( те па били на 2 метра ама кой да види ) . Написаха ми акт за отнемане на предимство на пешеходец и за изтекъл акт ( там нещата са ясни 10 лева глоба ) . По НП трябва да платя 100 лева за отнемане на предимство ...ама аз не съм много съгласен понеже не съм отнел ничие предимство и младежа беше видимо друсан както и полицайте забелязаха . Та такаааа :mrgreen Само дето днес ми изтича книжката и ми трябва възражение за да платя тия 410 лева и да ми пуснат за печат новата ...а това работя и е сложно !
Другия вариант е някой ако може да ми даде линк към образец някакъв да се мъча да мисля нещо :icon_lol


Потребителски аватар
parno
Мнения: 7309
Регистриран на: Сря 19 сеп 2007 13:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: KAT vs Шофьори. Как да се защитим ? (кратък наръчник)

Мнениеот parno » Пет 30 яну 2015 15:46


имам нужда от съвет - бих се радвал ако е от юрист
става въпрос за снимка от мобилна камера
ако може на ЛС


Потребителски аватар
gogata1982
Мнения: 242
Регистриран на: Нед 23 май 2010 23:31
Автомобил: GOLF 3
Двигател: 1995 - 101
Местоположение: София
Контакти:

Re: KAT vs Шофьори. Как да се защитим ? (кратък наръчник)

Мнениеот gogata1982 » Пет 30 яну 2015 16:02


Искам в темата да изкажа искрената си благодарност към колегата Kostiev който ми изготви жалбата срещу НП и седя до 01:30 без дори да ме познава за да я завърши понеже ми трябваше спешно ! Много съм му благодарен и се радвам ,че все още има такива хора :bowdown
:love.vwclub


Потребителски аватар
parno
Мнения: 7309
Регистриран на: Сря 19 сеп 2007 13:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: KAT vs Шофьори. Как да се защитим ? (кратък наръчник)

Мнениеот parno » Съб 31 яну 2015 12:45


бре няма ли някой?


virus_2005
Мнения: 256
Регистриран на: Чет 04 яну 2007 22:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: KAT vs Шофьори. Как да се защитим ? (кратък наръчник)

Мнениеот virus_2005 » Чет 05 фев 2015 13:22


Дай повече инфо. тук, който реши, че може да ти помогне ще ти пише.


Потребителски аватар
parno
Мнения: 7309
Регистриран на: Сря 19 сеп 2007 13:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: KAT vs Шофьори. Как да се защитим ? (кратък наръчник)

Мнениеот parno » Пет 06 фев 2015 5:52


То свърши вече,всичко е точно,ще си платя глобата. Просто снимката беше направена в спорен период относно процедурата по връчването й и изпълняване на наказанието.


Потребителски аватар
Ludiq
Мнения: 733
Регистриран на: Съб 20 май 2006 19:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: KAT vs Шофьори. Как да се защитим ? (кратък наръчник)

Мнениеот Ludiq » Нед 08 фев 2015 20:43


...

Последна промяна от Ludiq на Чет 12 фев 2015 16:36, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
anonym0us
Мнения: 1721
Регистриран на: Нед 01 яну 2012 22:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ηετρϰζ

Re: KAT vs Шофьори. Как да се защитим ? (кратък наръчник)

Мнениеот anonym0us » Нед 08 фев 2015 21:30


От това което видях и прочетох, разбрах именно това. Ти нямаш винетен стикер, но си излязъл от града за да не минеш през еднопосочната улица извън шосето? Ако е така, си в нарушение и го знаеш. Ако си знаел, че има полиция, е трябвало да караш в насрещното, и да ти пишат АКТ за влизане в забранена улица (еднопосочна). А сега са ти писали АКТ за без винетен стикер?! Ако не съм разбрал правилно, се извинявам. Но ако мислиш, че можеш да се отървеш от глобата с извинението, че знаците са сложени неправилно, няма да те спирам да пробваш. Според мен, си изгорял от където и да го погледнеш, защото са те спряли точно извън града.


Потребителски аватар
Ludiq
Мнения: 733
Регистриран на: Съб 20 май 2006 19:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: KAT vs Шофьори. Как да се защитим ? (кратък наръчник)

Мнениеот Ludiq » Нед 08 фев 2015 21:44


...

Последна промяна от Ludiq на Чет 12 фев 2015 16:36, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
anonym0us
Мнения: 1721
Регистриран на: Нед 01 яну 2012 22:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ηετρϰζ

Re: KAT vs Шофьори. Как да се защитим ? (кратък наръчник)

Мнениеот anonym0us » Нед 08 фев 2015 21:48


Дефакто съм те разбрал правилно? Че когато си излизал, от въпросното място където не трябва винетка, за да се върнеш пак в града не можеш по същия път, по който си дошъл? А трябва да заобиколиш, защото трябва да караш в насрещното!? Ако не се лъжа имаш знак явно само на дясно, както го има на всички бензиностанции. Ако е така, са те сгащили много гадно. За да се измъкнеш тънко, е трябвало на място, да видиш дали имат камера, и дали се записва разговора. Ако не са имали, спокойно може да ти отпадне глобата.


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: KAT vs Шофьори. Как да се защитим ? (кратък наръчник)

Мнениеот vucata » Нед 08 фев 2015 21:48


Да в нарушение си в случая...просто седалището на фирмата в която ходиш се намира на много шибанко място и няма как да се върнеш, без да нарушиш 1 от 2та закона за движение по пътищата. Точно и това е уловката в схемата на господата милиционери. Пътните знаци са поставени правилно, а това, че фирмата е решила да строи където не трябва не е проблем на града. Заради някой да се местят знаци, съответно да се удължат площи и така се влиза в много голяма схема.
За съжаление не можеш да направиш нищо


Потребителски аватар
Ludiq
Мнения: 733
Регистриран на: Съб 20 май 2006 19:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: KAT vs Шофьори. Как да се защитим ? (кратък наръчник)

Мнениеот Ludiq » Нед 08 фев 2015 21:57


...

Последна промяна от Ludiq на Чет 12 фев 2015 16:36, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: KAT vs Шофьори. Как да се защитим ? (кратък наръчник)

Мнениеот vucata » Нед 08 фев 2015 22:03


Тоя въпрос едва ли ги интересува КАТ. Ясно се вижда на снимката, че знака е преди фирмите.
Във всички случаи си в нарушение, било то дали си от Стара Загора или не си. Ако не си с какво прекара колата до Стара Загора- хеликоптер?
Примири се, купи си винетка :wink
Другото което е май няма значение кое е първото...дали фирмата или знаците е все тая. В случая за да напуснеш територията на обекта трябва да имаш винетка за да не правиш нарушения. Пак казвам, КАТ не е виновен, че фирмата е решила да бъде в полето :biggrin



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 36 госта