Глоба с фиш - въпроси и личен опит

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
kokskok
Мнения: 234
Регистриран на: Вто 28 апр 2009 22:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Nadejda

Re: Въпрос за глоба с фиш

Мнениеот kokskok » Нед 16 авг 2009 6:05


rosen79 написа:Pepi-s-passata:Само да попитам.Ако тези цифри от скайпа ти са годината на раждането ти,кога успя да навъртиш 14 акта?Аз за 12 години зад волана нямам и 5.Представям си как караш щом имаш толкова глоби.И това са само тези,които са хванати,а другите не се знае колко са.Аз на твое място не бих питал какво ще стане ако не си платя,ами бих отишал да си върна книжката. :beat_butt2 :012:

един познат преди да си вземе книжката имаше 17 :)
друг познат за да си вземе книжката трееше да си плати половината актове които бяха 1000 лева и не беха излезнбали останалата половина и са като му я взеха си искат и останалите пари




Потребителски аватар
Pepi-s-passata
Мнения: 145
Регистриран на: Съб 09 май 2009 11:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia golema :D

Re: Въпрос за глоба с фиш

Мнениеот Pepi-s-passata » Нед 16 авг 2009 6:10


arrougance написа:Къв колега си ти, 14 акта имал и вика колеги, колега ще си ми като земеш да караш като нормален човек...



Половината актове са щото ми е мн голяма устата а не щотото съм направил нарушение ;) Карам си много нормално.

rosen79 написа:Pepi-s-passata:Само да попитам.Ако тези цифри от скайпа ти са годината на раждането ти,кога успя да навъртиш 14 акта?Аз за 12 години зад волана нямам и 5.Представям си как караш щом имаш толкова глоби.И това са само тези,които са хванати,а другите не се знае колко са.Аз на твое място не бих питал какво ще стане ако не си платя,ами бих отишал да си върна книжката. :beat_butt2 :012:


Имам книжката от 1 година. А иначе са ме хващали в нарушение и са ме пускали.


Потребителски аватар
arrougance
Мнения: 764
Регистриран на: Вто 15 апр 2008 20:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Въпрос за глоба с фиш

Мнениеот arrougance » Нед 16 авг 2009 10:11


Така. От скайпа ти съдя, че си 90-ти набор т.е 19 годишен. Имаш книжка от 1 година. Как си я взел тая книжка, колко пари си давал за изпита си знаеш само ти и даяджията. Ама нека ти направя простата сметка, до момента имаш 14 акта, няколко пъти са те пускали, щото явно са те видели в къв филм си герой, и половината актове били щото ти била голяма устата. Първо явно такъв голям отворко с такава голяма устичка трябва да налапа малко дървото, за да му дойде акъла, не мислиш ли ? Второ, как с нормалното ти каране се правят "реалните" според теб 7 акта за една година? Явно няма нищо нормално в теб и в твойто "шофиране". Обесни ми аз как, като имам книжка от 2.5 години и са ме спирали сичко на сичко 5 6 пъти имам само един фиш за неспазване на знак? Сигурно съм имал късмет нали ? Такива като теб, където се правят на големи всезнайковци и дето се мислят за царе на пътя за жалост са много. Ама и вас ще ви оправят. Всичко е до време. Мама и тати като ти спрат парите за закуски, щото трябва да платят актовете ще ти поналеят малко в главата.

П.С. Избягвай моля ти се думата колеги, не ни отива на повечето от форума да ни сравняваш с теб.


kokskok
Мнения: 234
Регистриран на: Вто 28 апр 2009 22:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Nadejda

Re: Въпрос за глоба с фиш

Мнениеот kokskok » Нед 16 авг 2009 13:53


arrougance написа:Така. От скайпа ти съдя, че си 90-ти набор т.е 19 годишен. Имаш книжка от 1 година. Как си я взел тая книжка, колко пари си давал за изпита си знаеш само ти и даяджията. Ама нека ти направя простата сметка, до момента имаш 14 акта, няколко пъти са те пускали, щото явно са те видели в къв филм си герой, и половината актове били щото ти била голяма устата. Първо явно такъв голям отворко с такава голяма устичка трябва да налапа малко дървото, за да му дойде акъла, не мислиш ли ? Второ, как с нормалното ти каране се правят "реалните" според теб 7 акта за една година? Явно няма нищо нормално в теб и в твойто "шофиране". Обесни ми аз как, като имам книжка от 2.5 години и са ме спирали сичко на сичко 5 6 пъти имам само един фиш за неспазване на знак? Сигурно съм имал късмет нали ? Такива като теб, където се правят на големи всезнайковци и дето се мислят за царе на пътя за жалост са много. Ама и вас ще ви оправят. Всичко е до време. Мама и тати като ти спрат парите за закуски, щото трябва да платят актовете ще ти поналеят малко в главата.

П.С. Избягвай моля ти се думата колеги, не ни отива на повечето от форума да ни сравняваш с теб.

бате ако караш извънградско може и 10 години да немаш акт оти нема койу да те спре я ела карай в софия да видим колко акта че направиш за 1 година щото незнаеш тука кав е случая както си караш и куките са в острещанта страна в другото платно и те видат че си с лъсква кола карат палат спират те що говориш по телефона а ти не си говорил кво ще направш нищо ще ядеш пацата щото у пловдив нензам кви знаци имате но тука са най малоумните на най тапите места 1 път ще минеш по паветата от орлов мост посока цум и точно на тоя светофар дето почват паветата докато видиш че караш в другото платно щото маркировакта не се вижда камерите вече са те снимали и нямаш правото на глас тва че не нямаш актове не те прави по шофиор от нас щото съм сигурен че ако ти сложим 1 камера в колата надли навсякъде в пловдив караш с 50 ...


Потребителски аватар
rosen79
Мнения: 3203
Регистриран на: Чет 04 сеп 2008 8:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Въпрос за глоба с фиш

Мнениеот rosen79 » Нед 16 авг 2009 14:00


Аз карам в София по цял ден,такава ми е работата па полицаите не ме закачат.И за проверка даже не са ме спирали в последната година.За една година 14 акта,а колко ли са муспестени и за колко си е платил да му ги спестят? :screwy :beat_butt2

Последна промяна от rosen79 на Нед 16 авг 2009 14:35, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
arrougance
Мнения: 764
Регистриран на: Вто 15 апр 2008 20:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Въпрос за глоба с фиш

Мнениеот arrougance » Нед 16 авг 2009 14:25


kokskok написа:
arrougance написа:Така. От скайпа ти съдя, че си 90-ти набор т.е 19 годишен. Имаш книжка от 1 година. Как си я взел тая книжка, колко пари си давал за изпита си знаеш само ти и даяджията. Ама нека ти направя простата сметка, до момента имаш 14 акта, няколко пъти са те пускали, щото явно са те видели в къв филм си герой, и половината актове били щото ти била голяма устата. Първо явно такъв голям отворко с такава голяма устичка трябва да налапа малко дървото, за да му дойде акъла, не мислиш ли ? Второ, как с нормалното ти каране се правят "реалните" според теб 7 акта за една година? Явно няма нищо нормално в теб и в твойто "шофиране". Обесни ми аз как, като имам книжка от 2.5 години и са ме спирали сичко на сичко 5 6 пъти имам само един фиш за неспазване на знак? Сигурно съм имал късмет нали ? Такива като теб, където се правят на големи всезнайковци и дето се мислят за царе на пътя за жалост са много. Ама и вас ще ви оправят. Всичко е до време. Мама и тати като ти спрат парите за закуски, щото трябва да платят актовете ще ти поналеят малко в главата.

П.С. Избягвай моля ти се думата колеги, не ни отива на повечето от форума да ни сравняваш с теб.

бате ако караш извънградско може и 10 години да немаш акт оти нема койу да те спре я ела карай в софия да видим колко акта че направиш за 1 година щото незнаеш тука кав е случая както си караш и куките са в острещанта страна в другото платно и те видат че си с лъсква кола карат палат спират те що говориш по телефона а ти не си говорил кво ще направш нищо ще ядеш пацата щото у пловдив нензам кви знаци имате но тука са най малоумните на най тапите места 1 път ще минеш по паветата от орлов мост посока цум и точно на тоя светофар дето почват паветата докато видиш че караш в другото платно щото маркировакта не се вижда камерите вече са те снимали и нямаш правото на глас тва че не нямаш актове не те прави по шофиор от нас щото съм сигурен че ако ти сложим 1 камера в колата надли навсякъде в пловдив караш с 50 ...


От една година съм студент в София, знам кво е, нямам нарушения отново. Ще допъниш ли нещо ?


Потребителски аватар
jonn_krissy
Мнения: 689
Регистриран на: Пет 09 яну 2009 10:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Гоце Делчев

Re: Въпрос за глоба с фиш

Мнениеот jonn_krissy » Нед 16 авг 2009 14:36


:lock:


Потребителски аватар
Pepi-s-passata
Мнения: 145
Регистриран на: Съб 09 май 2009 11:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia golema :D

Re: Въпрос за глоба с фиш

Мнениеот Pepi-s-passata » Нед 16 авг 2009 15:22


kokskok написа:
arrougance написа:Така. От скайпа ти съдя, че си 90-ти набор т.е 19 годишен. Имаш книжка от 1 година. Как си я взел тая книжка, колко пари си давал за изпита си знаеш само ти и даяджията. Ама нека ти направя простата сметка, до момента имаш 14 акта, няколко пъти са те пускали, щото явно са те видели в къв филм си герой, и половината актове били щото ти била голяма устата. Първо явно такъв голям отворко с такава голяма устичка трябва да налапа малко дървото, за да му дойде акъла, не мислиш ли ? Второ, как с нормалното ти каране се правят "реалните" според теб 7 акта за една година? Явно няма нищо нормално в теб и в твойто "шофиране". Обесни ми аз как, като имам книжка от 2.5 години и са ме спирали сичко на сичко 5 6 пъти имам само един фиш за неспазване на знак? Сигурно съм имал късмет нали ? Такива като теб, където се правят на големи всезнайковци и дето се мислят за царе на пътя за жалост са много. Ама и вас ще ви оправят. Всичко е до време. Мама и тати като ти спрат парите за закуски, щото трябва да платят актовете ще ти поналеят малко в главата.

П.С. Избягвай моля ти се думата колеги, не ни отива на повечето от форума да ни сравняваш с теб.

бате ако караш извънградско може и 10 години да немаш акт оти нема койу да те спре я ела карай в софия да видим колко акта че направиш за 1 година щото незнаеш тука кав е случая както си караш и куките са в острещанта страна в другото платно и те видат че си с лъсква кола карат палат спират те що говориш по телефона а ти не си говорил кво ще направш нищо ще ядеш пацата щото у пловдив нензам кви знаци имате но тука са най малоумните на най тапите места 1 път ще минеш по паветата от орлов мост посока цум и точно на тоя светофар дето почват паветата докато видиш че караш в другото платно щото маркировакта не се вижда камерите вече са те снимали и нямаш правото на глас тва че не нямаш актове не те прави по шофиор от нас щото съм сигурен че ако ти сложим 1 камера в колата надли навсякъде в пловдив караш с 50 ...




Така първо за пича с горния цитат. Взех си книжката от пърия път с по нула грешки без да плащам за нищо.....второ за тая една година съм навъртял към 90 000 километра. Ти ако караш по 20 км на ден и живееш накъде където всички се познават е ясно, че ще си велик шофьор.

А за втория цитат много е прав пича, аз съм от София и знам за какво става дума.



Може и да незнаете, ама книжката не кара колата. Има хора с книжки от 20 години и незнаят как се вкл. скорости. И от тия 14 акта - 6 са ми за маркировка,светлини и лош външен вид, 2 са ми за колан, 2 за превишена скорост, 1 за неправилно изпреварване на извънградско, 1 за неправилно използване на звуков сигнал, 1 за дистанция и 1 за "червено"


Потребителски аватар
Pepi-s-passata
Мнения: 145
Регистриран на: Съб 09 май 2009 11:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia golema :D

Re: Въпрос за глоба с фиш

Мнениеот Pepi-s-passata » Нед 16 авг 2009 15:27


rosen79 написа:Аз карам в София по цял ден,такава ми е работата па полицаите не ме закачат.И за проверка даже не са ме спирали в последната година.За една година 14 акта,а колко ли са муспестени и за колко си е платил да му ги спестят? :screwy :beat_butt2


Пари съм давал само като карах без книжка, докато бях на 17 и то всичко на всичко бяха 2 пъти общо 80лв. А и полицаите, като те видят примерно някоя по спортна или лъскава кола веднага те спират, а ако караш баничарка или нещо служебно и не забележимо не те закачат. Аз не крия, че наручавам ЗДП, карам си бързо, някой път не спазвам маркоровката, но в София почти няма човек дето да спазва.




И мисля, че темата ми е за друго не да ме храните. Ако има някои нещо против начина ми на каране и се съмнява, че мога да карам може да си направим една среща на битака да наредиме колчета, гуми и т.н. и да видиме кои е по майстор.


Потребителски аватар
rosen79
Мнения: 3203
Регистриран на: Чет 04 сеп 2008 8:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Въпрос за глоба с фиш

Мнениеот rosen79 » Нед 16 авг 2009 15:33


Абе за настъпване на маркиовка ти си първия де то казва,че са му писали акт.За не измита кола също.Нито моята,нито другата кола са баничарки.И двете са лъскави.Но не ме закачат.
Кой е по-голям майстор?Ми то като чета колко са те глобявали на всички ни е ясно.
Карал си без книжка?Повече няма какво да се каже.


Потребителски аватар
Pepi-s-passata
Мнения: 145
Регистриран на: Съб 09 май 2009 11:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia golema :D

Re: Въпрос за глоба с фиш

Мнениеот Pepi-s-passata » Нед 16 авг 2009 15:46


rosen79 написа:Абе за настъпване на маркиовка ти си първия де то казва,че са му писали акт.За не измита кола също.Нито моята,нито другата кола са баничарки.И двете са лъскави.Но не ме закачат.
Кой е по-голям майстор?Ми то като чета колко са те глобявали на всички ни е ясно.
Карал си без книжка?Повече няма какво да се каже.



Книжката не кара колата, обесних вече има хора с по сумати години стаж, ама книжката им не е излизала от тефтерчето за документи. И то акта за външен вид беше, щото нямах задна броня, а не щото ми е мръсна колата.


Потребителски аватар
jonn_krissy
Мнения: 689
Регистриран на: Пет 09 яну 2009 10:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Гоце Делчев

Re: Въпрос за глоба с фиш

Мнениеот jonn_krissy » Нед 16 авг 2009 15:59


jonn_krissy написа::lock:


Като некви малки деца сте :063: :063:

Мисля,че колегата получи отговор на въпроса аиде стига вече сте :talk:.
Превърна се в конкурс кой и най-примерен :screwy шофиор


Потребителски аватар
birmana
Мнения: 89
Регистриран на: Пон 12 май 2008 19:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Силистра

Re: Въпрос за глоба с фиш

Мнениеот birmana » Нед 16 авг 2009 16:00


и аз съм на това мнение че книжката колата не кара ,пепи аз съм забелязал половината софия не дават мигачи пък за кво да говорим ,колеги не хранете момчето щото идеален шофер нямаа . :да:


Потребителски аватар
bucata88
Мнения: 27
Регистриран на: Чет 23 юли 2009 13:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Въпрос за глоба с фиш

Мнениеот bucata88 » Нед 16 авг 2009 16:28


Абе Pepi s passata, малко се изхвраляш с тия актове, аз имам книжка от 3.5 години спира ли са ме поне 30 40 пъти само веднъж са ми писали акт за превишена скорост.Сега съм с акт изтекъл от 7 месеца за паркинг ядосах много как ми дигнаха колата и няма да им го плащам щото и точки искат да ми земат, просто кат никоага вече няма да ми види книжката, спират ме често няма проблеми, не трябва да си устат трябва да си тарикат, кво има се дървиж на катаджиите аз знам че те ако са решили да ме ... ще ме ...и аз няма кво да направя, ма трябва да нямериш начин да ги успиш и най-важното да не им дадеш пари, ама за тва требе акъл.Представям си като те видят тебе некъв 19г. да им се правиш, ма и аз да съм, щи напиша акт за сичко дето се сетя, да те държи и другия път да си знаеш, ти си на пангара не те, най-малкото е смешно щото със сигурност могат да си правят с теб квото искат като те видят че си бос и представа си нямаш от ЗДП.Такаче по полека го давай и МИСЛИ, а и земи ги намли тия актове че наистина са много, кажи неква по нормална цифра. :D


Потребителски аватар
Pepi-s-passata
Мнения: 145
Регистриран на: Съб 09 май 2009 11:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia golema :D

Re: Въпрос за глоба с фиш

Мнениеот Pepi-s-passata » Нед 16 авг 2009 16:43


bucata88 написа:Абе Pepi s passata, малко се изхвраляш с тия актове, аз имам книжка от 3.5 години спира ли са ме поне 30 40 пъти само веднъж са ми писали акт за превишена скорост.Сега съм с акт изтекъл от 7 месеца за паркинг ядосах много как ми дигнаха колата и няма да им го плащам щото и точки искат да ми земат, просто кат никоага вече няма да ми види книжката, спират ме често няма проблеми, не трябва да си устат трябва да си тарикат, кво има се дървиж на катаджиите аз знам че те ако са решили да ме ... ще ме ...и аз няма кво да направя, ма трябва да нямериш начин да ги успиш и най-важното да не им дадеш пари, ама за тва требе акъл.Представям си като те видят тебе некъв 19г. да им се правиш, ма и аз да съм, щи напиша акт за сичко дето се сетя, да те държи и другия път да си знаеш, ти си на пангара не те, най-малкото е смешно щото със сигурност могат да си правят с теб квото искат като те видят че си бос и представа си нямаш от ЗДП.Такаче по полека го давай и МИСЛИ, а и земи ги намли тия актове че наистина са много, кажи неква по нормална цифра. :D


Има една малка подробност, знам закона на изуст и понеже спора с тях като си искат пари или нещо такова и веднага намират за кво са пишат. Не давам да ми ровят в багажника или по колата без заповед за обиск.

Чичо ми е шеф в районно в София и знам мн работи, просто повечето 25-26 годишни полицай немогат да издържат да, че съм прав и т.н. Не ме е яд за актовете ще ги оправя.А иначе не си тарикат ако се правиш на подметка, тарикат си ако се защитаваш и държиш на своето и думата си особено ако си прав ;)



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 6 госта