Глоба за нерегистрирана кола в данъчното ?

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
Потребителски аватар
doko
Мнения: 487
Регистриран на: Пон 18 сеп 2006 18:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Радомир
Контакти:

Глоба за нерегистрирана кола в данъчното ?

Мнениеот doko » Сря 26 авг 2009 16:37


Работatа е следната. Oт нова година насам ми казаха, че имало нов закон според който данъчното и кат са вързани, и имаш ли кола на твое име непременно трябва да я регнеш в кат.

От нова година на сам съм имал 2 коли който съм карал за по няколко седмици, или с сигурност по-малко от 2 месеца. като съм прехвърлял колата при нотариуса, съшия ми е казвал, че имам 2 месеца през които трябва да регистрирам колата в данъчното, аз през тия 2 месеца обаче продавам колата и изобщо не съм я регистрирал в данъчното.
Сега приятели ми акзаха, че има глоби страшни, какво е положението някой знае ли какво да очаквам

Последна промяна от doko на Сря 16 яну 2013 17:11, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
koby
DarkSidE of The WorlD
Мнения: 1054
Регистриран на: Вто 06 яну 2009 17:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: елин пелин
Контакти:

Re: Глоба за нерегистрирана кола в данъчното ?

Мнениеот koby » Сря 26 авг 2009 16:40


doko написа:рабоата е следната. от нова годиан насам ми акзаха че имало нов закон според който данъчното и кат са вързани, и имаш ли кола на твое име непременно трябва да я регнеш в кат.

От нова година на сам съм имал 2 коли който съм карал за по няколко седмици, или с сигурност по-малко от 2 месеца. като съм прехвърлял колата при нотариуса, съшия ми е казвал, че имам 2 месеца през които трябва да регистрирам колата в данъчното, аз през тия 2 месеца обаче продавам колата и изобщо не съм я регистрирал в данъчното.
Сега приятели ми акзаха, че има глоби страшни, какво е положението някой знае ли какво да очаквам

първо колата не се води на твое име щом не е прехвърлена в кат а срока е 1 месец а глобата ако не е зачислена в даначното е 20 лева аз мойта е купих преди 1г и половина и още не съм е зачислил


Потребителски аватар
groznika
Мнения: 4928
Регистриран на: Вто 16 яну 2007 11:23
Автомобил: Bora 1.8T
Двигател: AUM
Местоположение: София

Re: Глоба за нерегистрирана кола в данъчното ?

Мнениеот groznika » Сря 26 авг 2009 16:44


По мои спомени глобата за нерегистрирано в данъчното МПС е до 500лв.
Другото което е важно да се знае е, че няма значение къде е регистрирана и на кой се води. Имаш ли нотариално заверен договор за покупка МПС-то си е изцяло твое и подлежиш на всички санкции за неспазени срокове при регистрациите му и тн. и тн.


Потребителски аватар
Luciano
Мнения: 8472
Регистриран на: Чет 31 авг 2006 22:16
Автомобил: Golf IV
Двигател: 1.9TDI AHF
Местоположение: София
Контакти:

Re: Глоба за нерегистрирана кола в данъчното ?

Мнениеот Luciano » Сря 26 авг 2009 16:44


Тази глоба не губеше ли давност след 2 години?


Потребителски аватар
koby
DarkSidE of The WorlD
Мнения: 1054
Регистриран на: Вто 06 яну 2009 17:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: елин пелин
Контакти:

Re: Глоба за нерегистрирана кола в данъчното ?

Мнениеот koby » Сря 26 авг 2009 16:46


groznika написа:По мои спомени глобата за нерегистрирано в данъчното МПС е до 500лв.
Другото което е важно да се знае е, че няма значение къде е регистрирана и на кой се води. Имаш ли нотариално заверен договор за покупка МПС-то си е изцяло твое и подлежиш на всички санкции за неспазени срокове при регистрациите му и тн. и тн.

при закупката на МПС с нотариално заверен договор имаш срок в който да е рег и зачислиш ако е продадеш преди този месец се пише договор от новия купувач и стария собственик и ти нямаш нищо общо с тази кола така процедира всеки


Потребителски аватар
doko
Мнения: 487
Регистриран на: Пон 18 сеп 2006 18:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Радомир
Контакти:

Re: Глоба за нерегистрирана кола в данъчното ?

Мнениеот doko » Сря 26 авг 2009 16:46


koby написа:
doko написа:рабоата е следната. от нова годиан насам ми акзаха че имало нов закон според който данъчното и кат са вързани, и имаш ли кола на твое име непременно трябва да я регнеш в кат.

От нова година на сам съм имал 2 коли който съм карал за по няколко седмици, или с сигурност по-малко от 2 месеца. като съм прехвърлял колата при нотариуса, съшия ми е казвал, че имам 2 месеца през които трябва да регистрирам колата в данъчното, аз през тия 2 месеца обаче продавам колата и изобщо не съм я регистрирал в данъчното.
Сега приятели ми акзаха, че има глоби страшни, какво е положението някой знае ли какво да очаквам

първо колата не се води на твое име щом не е прехвърлена в кат а срока е 1 месец а глобата ако не е зачислена в даначното е 20 лева аз мойта е купих преди 1г и половина и още не съм е зачислил


колите съм ги прехвърлял както нотариално, така и съм си ги регистрирал в кат на
мое име, карам ги известно време и ги продавам :да:


Потребителски аватар
Luciano
Мнения: 8472
Регистриран на: Чет 31 авг 2006 22:16
Автомобил: Golf IV
Двигател: 1.9TDI AHF
Местоположение: София
Контакти:

Re: Глоба за нерегистрирана кола в данъчното ?

Мнениеот Luciano » Сря 26 авг 2009 16:49


Тази тема е интересна.


Потребителски аватар
groznika
Мнения: 4928
Регистриран на: Вто 16 яну 2007 11:23
Автомобил: Bora 1.8T
Двигател: AUM
Местоположение: София

Re: Глоба за нерегистрирана кола в данъчното ?

Мнениеот groznika » Сря 26 авг 2009 16:50


Ми хубаво правиш стига да си се отървавал от тях в рамките на законовия срок няма да дължиш нищо на данъчните :)


Потребителски аватар
koby
DarkSidE of The WorlD
Мнения: 1054
Регистриран на: Вто 06 яну 2009 17:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: елин пелин
Контакти:

Re: Глоба за нерегистрирана кола в данъчното ?

Мнениеот koby » Сря 26 авг 2009 16:52


groznika написа:Ми хубаво правиш стига да си се отървавал от тях в рамките на законовия срок няма да дължиш нищо на данъчните :)

процедурата е следната след като направиш договора стария собственик има 1 месец да е отпише и следователно ти имаш 1 месец да зачислиш обаче той е описва и тази кола вече не се води и ти я продаваш след 2 седмици примерно и направо новия собственик да си е зачислява а ти си пиеш студената бира под асмата


Потребителски аватар
doko
Мнения: 487
Регистриран на: Пон 18 сеп 2006 18:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Радомир
Контакти:

Re: Глоба за нерегистрирана кола в данъчното ?

Мнениеот doko » Чет 27 авг 2009 14:36


да, уж беше така до нова година, и сега като прехварлям, нотариуса ми казва "имаш 2 месеца да я зачислиш в даанъчното" , аз я махам преи тия 2 месеца.
Но след нова година ми казаха, че са вързали данъчното с кат, и щом регистрираш колата в кат, веднага стига инфо и до данъчното, че има кола на твое име и че трябва да я зачислиш. не я ли зачилиш лошо.
един познат каза че за 4 коли е платил почти 2000лв глоби.
Тия дни ще ида до данъчното да проверя и проуча и ще напиша какво е положението защото сиг не съм единствения незнаещ


Потребителски аватар
emdless4
Мнения: 638
Регистриран на: Пон 25 юли 2005 23:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: диана

Re: Глоба за нерегистрирана кола в данъчното ?

Мнениеот emdless4 » Чет 27 авг 2009 17:13


А накой знае ли каква е глобата ако не се регистрира колата в КАТ в необходимия срок?


Потребителски аватар
doko
Мнения: 487
Регистриран на: Пон 18 сеп 2006 18:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Радомир
Контакти:

Re: Глоба за нерегистрирана кола в данъчното ?

Мнениеот doko » Чет 27 авг 2009 17:50


Аз съм закъснявал с 10тина дни ( пресрочвал съм 2те седмици който ми казва като срок нотариуса) и не съм имал проблеми. за повече нз


Потребителски аватар
vasstop
Гадфадъ'
Гадфадъ'
Мнения: 17178
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 6:15
Автомобил: Golf 2 syncro
Двигател: 1P 1990
Местоположение: София
Контакти:

Re: Глоба за нерегистрирана кола в данъчното ?

Мнениеот vasstop » Чет 27 авг 2009 20:20


Глобата е към общината, а не към КАТ и е в размер от 20 до 200лв по усмотрение на общинския служител.


Потребителски аватар
pe6kata
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3009
Регистриран на: Чет 24 май 2007 16:49
Автомобил: passat corrado
Двигател: AAA и АBV turbo
Местоположение: Елхово

Re: Глоба за нерегистрирана кола в данъчното ?

Мнениеот pe6kata » Чет 27 авг 2009 22:15


[quote="koby
при закупката на МПС с нотариално заверен договор имаш срок в който да е рег и зачислиш ако е продадеш преди този месец се пише договор от новия купувач и стария собственик и ти нямаш нищо общо с тази кола така процедира всеки[/quote]

А ти да си купувал или продавал по този начин?!
Само с договор за покупко-продажба неможеш да я препродадеш!!!Имал съм такъв случай, нестава. Ако е с пълномощно-няма проблем, но с договор :не: . В този случай минаваш през КАТ, издават талон на твое име и чак тогава!!!


Потребителски аватар
emdless4
Мнения: 638
Регистриран на: Пон 25 юли 2005 23:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: диана

Re: Глоба за нерегистрирана кола в данъчното ?

Мнениеот emdless4 » Пет 28 авг 2009 14:53


vasstop написа:Глобата е към общината, а не към КАТ и е в размер от 20 до 200лв по усмотрение на общинския служител.


Т.е. в КАТ не глобяват, ако си сключил договор пред нотариус преди 6 месеца или 1 година да кажем, а отидеш днес да си смениш талоните, така ли да разбирам? И ще има само глоба като се отиде с новите талони в общината, за регистрация в данъчна служба? :?:



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 38 госта