Нова наредба за легналите полицаи, моля за съдействие

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
Потребителски аватар
xploda
Мнения: 1644
Регистриран на: Нед 14 окт 2007 13:38
Автомобил: Civic
Двигател:
Местоположение: София

Re: Нова наредба за легналите полицаи, моля за съдействие

Мнениеот xploda » Пет 30 авг 2013 15:05


Ама ще стигне за всичките 240 идиота накуп :mhihi




Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Нова наредба за легналите полицаи, моля за съдействие

Мнениеот kris11 » Пет 30 авг 2013 20:27


1 кирка / търнокоп/ решава проблема без да се ходи никъде.

Последна промяна от kris11 на Съб 31 авг 2013 18:34, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Black-diamant
Мнения: 239
Регистриран на: Вто 14 май 2013 16:06
Автомобил: Passat B 5.5
Двигател: 2.0 115hp

Re: Нова наредба за легналите полицаи, моля за съдействие

Мнениеот Black-diamant » Съб 31 авг 2013 11:49


myrshavija написа:
renault_19 написа:Не мога да ви разбера колеги какъв ви е проблема с гърбиците? ...
Моят проблем е, че голяма част от тях са прекалено високи и скорост от 5км/ч е прекалено висока за да мога да премина през тях без да издрънчи нещо отдолу. Колата ми не е по-ниска от нормалното за модела. Другият ми проблем е, че много от тях са "с ръб" и колата подскача при качването и слиза със засилка все едно от бордюр. А основният ми проблем(от който произлизат двате предни) е, че се правят на око и контрол НЯМА.



Мършав, Като проблемът е твой и специфичен, купи си по-висока кола. Ние, които караме зад теб да те чакаме да се влачиш с 5 км/ч, защото колата ти е по-ниска ли? Колата ти може да не е по-ниска от нормалното за модела, но вероятно е по-ниска от повечето коли по пътищата, щом 90 % от тях НЕ закачат и нямат нужда да минават с 2 км/ч по легналите полицаи. Това е все едно да си купя болид от Ф1 и да искам да ходя с него в гората и да правя оффроуд и да обвинявам калните горски пътища затова че са се оформили коловози и не мога да мина по тях. Предполагам, че все пак има и алтернативни пътища, по които можеш да минеш и няма легнали полицаи, където да закачаш и да се сърцераздираш.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Нова наредба за легналите полицаи, моля за съдействие

Мнениеот kris11 » Съб 31 авг 2013 18:36


не е така. 1 пътека тип бордюр разказва работата на ходовата част. С цел икономия на пари се правят къси и високи - на кой му пука.


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Нова наредба за легналите полицаи, моля за съдействие

Мнениеот vucata » Съб 31 авг 2013 18:40


Black-diamant Проблема не е само негов, но и мой например....защо има легнали полицаи през които минавам без проблем, а след 5 километра има такъв дето само джипове могат да минават....Май си четеш през редовете колкото да не заспиш...върни се малко назад и прочети това:
myrshavija написа:
А основният ми проблем(от който произлизат двате предни) е, че се правят на око и контрол НЯМА.


StrEagle
Мнения: 792
Регистриран на: Вто 19 юли 2011 13:11
Автомобил: Polo 6C
Двигател: DAJA
Местоположение: София

Re: Нова наредба за легналите полицаи, моля за съдействие

Мнениеот StrEagle » Пон 02 сеп 2013 18:00


renault_19 написа:Не мога да ви разбера колеги какъв ви е проблема с гърбиците?
Аз рядко си позволявам градско да карам с повече от 60 и всичко ме изпреварва от всякъде.Като има пътека на трилентов булевард как да пресече човек?Споменахте Дружба ,та преди въпросната пътека някой мъчил ли се е да пресича шесте ленти ,въпреки че булеварда не е натоварен.
Нито ми се е разбила колата,нито ми се е вдигнал разхода, нито съм закъснял за някъде от тия гърбици нито нищо.Пробвал съм да карам с 80 вместо с 60 до работа и пристигам 1-2 минути по-рано. Не мога да разбера как маса народ не се научи че от юркане в града се пестят по 1-2 минути и то не винаги.


Колега, не ти ли звучи грешно, "как да пресече човек, трилентов булевард"? Той не трябва да го пресича. Все едно да пресичаш Цариградско Шосе.. :screwy ама те и там сложили пешеходни пътеки.. още малко и на магистралата ще сложат..
Виж на влизане в Младост какъв хубав надлез има. Даже и подлези са измислили хората..


theultimate
Мнения: 2139
Регистриран на: Вто 06 ное 2007 20:20
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFFB
Местоположение: София

Re: Нова наредба за легналите полицаи, моля за съдействие

Мнениеот theultimate » Вто 03 сеп 2013 8:53


Поне там където бях в чужбина (7-8 европейски града и още толкова американски) освен пред някоя детска градина или междублоково пространство легнали полицаи няма. Има пътеки, има камери и полиция. И тази наредба съм сигурен че не се спазва - новите бобуни в София 99% не са маркирани и ако минеш с над 5-10км/ч ще си счупиш колата (а моята е съвсем обикновена - без спортно окачване или ниски гуми). Общо взето поредния милиционерско-комунистически начин за решаване на проблем. Ако откриете ефективен начин, лично ще обиколя квартала да опиша безумните бобуни и да ги репорт-на.


golf4eto99
Мнения: 37
Регистриран на: Вто 09 апр 2013 14:44
Автомобил: Golf II 1.3
Двигател: 2 G
Местоположение: Шумен

Re: Нова наредба за легналите полицаи, моля за съдействие

Мнениеот golf4eto99 » Вто 03 сеп 2013 11:11


Колеги и аз от своя страна бих желал да се включа, а също така и към колегатаdoktora.
Минавал съм през Лясковец и като цяло имаш право. Но без да се засягаш колега, в по-малките населени места никой както се казва не те керти. Не мога да кажа за Шумен, че е кой знае колко по различно. За постигнем нещо което си е законово едва ли не трябва да им се :bowdown
Може би имаш това в предвид
Изпъкналите изкуствени напречни неравности могат да се изработват от асфалтобетон, бетон, паваж, каучук, неопрен, полиуретан или от друг строителен материал, но височината на неравността трябва да е 7,5 сантиметра, а ширината й - над 4 метра.
Съществуващите изкуствени неравности и другите средства за ограничаване на скоростта на движението трябва да се приведат в съответствие с наредбата в срок от три години, а тези които не могат да бъдат приведени в съответствие, трябва да се отстраняват до една година :newsm66

Като цяло информацията е от:http://www.vesti.bg/tehnologii/avtomobili/novi-pravila-za-legnalite-policai-5095851

Дано да ти е полезна информацията.


renault_19
Мнения: 294
Регистриран на: Нед 07 окт 2012 9:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Нова наредба за легналите полицаи, моля за съдействие

Мнениеот renault_19 » Вто 03 сеп 2013 13:20


В чужбина не сте виждали такива неща, защото хората за разлика от нас не карат с 80-100 в градовете, спират на пешеходна,а не като видят че някой иска да пресече да дадат газ че да минат преди него.Същото е и за жълтото на светофарите.Като го видят хората намаляват ,а не тука като при нас един "заблуден" да тръгна да намалява и зад него да се ударят двама защото са решили че ще минат въпреки че пред тях има 2-3 коли.
Не бабуни,ами изобщо на повечето не трябва коли да ни дават да караме, не е за всеки тази работа.


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Нова наредба за легналите полицаи, моля за съдействие

Мнениеот icoico » Сря 04 сеп 2013 9:09


Жалбите до ДНСК са със свободен текст от сорта "Еди-къде си е изградена незаконна изкуствена неравност, моля вземете мерки". Даже не ти трябва да знаеш кой закон или наредба са нарушени, това е тяхна работа. В срок от един месец трябва да получиш писмен отговор какво-що. Важна подробност е, че анонимни жалби не се разглеждат icon_idea


Потребителски аватар
doktora
Мнения: 813
Регистриран на: Нед 27 фев 2005 18:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: гр.Лясковец,обл.В.Търново, PASSAT B4, COMBI,1.8Mi, ADZ , 94г, LPG BRC
Контакти:

Re: Нова наредба за легналите полицаи, моля за съдействие

Мнениеот doktora » Сря 04 сеп 2013 9:30


Здравейте Колеги!

Благодаря на всички които се включиха!
Уважавам мнението на всеки един от вас и пак ще уточня, че аз също съм ЗА да има легнали полицаи, защото българина няма все още тази култура на шофиране в населени места, както тази на хората живеещи в "белите държави". Но нека това което се прави за в бъдеще и това което вече е направено да бъде приведено по изискванията на законите. То това ни е проблема в България - никой не спазва и всеки търси вратички в многото и добри закони в нашата страна.

Между другото, не знам дали във вашите населени места има поставени легнали полицаи на път с голям наклон, но да знаете че според наредбата ако този наклон е над 10 градуса, там няма никой право да поставя такива съоръжения, а ако има такива трябва да бъдат премахнати!

Колега icoico, мисля че си прав за свободния текст и всъщност това трябва да е по скоро сигнал ( жалба/сигнал ) към контролните органи (Р)ДНСК и КАТ ... и мисля че все пак е желателно да се спомене и наредбата. По този сигнал, в рамките на 1 месец ДНСК трябва да извърши проверка, да изготви протокол, да издаде предписания или заповед на общината/фирмата която е поставила и поддържа тези съоръжения. И пак в рамките на този период трябва да даде писмен отговор на жалбо/сигналоподателя.


Потребителски аватар
doktora
Мнения: 813
Регистриран на: Нед 27 фев 2005 18:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: гр.Лясковец,обл.В.Търново, PASSAT B4, COMBI,1.8Mi, ADZ , 94г, LPG BRC
Контакти:

Re: Нова наредба за легналите полицаи, моля за съдействие

Мнениеот doktora » Сря 04 сеп 2013 15:09


Здравейте Колеги!

Ето какво успях да сътворя днес като бланка - образец за сигнал --> https://www.dropbox.com/s/f64mj571vh432pe/Signal_RDNSK.doc

А ето от тук можете да видите адресите на РО НСК и РДНСК в цяла България ---> http://www.dnsk.mrrb.government.bg/UI/Home.aspx?0ZKDwUgLUJoIGMALia%2bNv8hQnouB3tneEWVpjPQXQEk%3d

Тъй като не знам към кого трябва да бъде адресиран сигнала - дали към РО НСК – Регионален отдел „Национален строителен контрол“, или към РДНСК - РЕГИОНАЛНИ ДИРЕКЦИИ ЗА НАЦИОНАЛЕН СТРОИТЕЛЕН КОНТРОЛ, за по сигурно ще трябва да пратим сигнала към РО НСК и РДНСК, поради което в най-горната част на бланката съм добавил и "Копие до РДНСК".

Сигналът се изпраща с писмо и както споменах преди - в рамките на 1 месец РО НСК и/или РДНСК трябва да извърши проверка, да изготви протокол какво е установила и евентуално да издаде предписания или заповед на общината/фирмата която е поставила и поддържа тези съоръжения. И пак в рамките на този период трябва да даде писмен отговор на жалбо/сигналоподателя.

Ще очаквам вашите предложения и коментари!


Потребителски аватар
doktora
Мнения: 813
Регистриран на: Нед 27 фев 2005 18:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: гр.Лясковец,обл.В.Търново, PASSAT B4, COMBI,1.8Mi, ADZ , 94г, LPG BRC
Контакти:

Re: Нова наредба за легналите полицаи, моля за съдействие

Мнениеот doktora » Сря 04 сеп 2013 20:12


Здравейте отново Колеги!

Получи се така, че последните три поста от тази тема са само мои, за което моля да ме извините!

Сега искам да ви обърна внимание на един казус който беше важен за разрешаване, за да може да сме сигурни че общините няма накъде да бягат, а ето за какво става въпрос:

След препрочитането на двете алинеи от параграф трети на Преходните и заключителни разпоредби на наредбата, цитирам:

"§ 3. (1) Съществуващите изкуствени неравности и другите средства за ограничаване на скоростта на движението се привеждат в съответствие с изискванията на тази наредба по реда на чл. 151 ЗУТ в срок три години от влизането й в сила.
(2) Съществуващите изкуствени неравности и другите средства за ограничаване на скоростта на движението, които не могат да бъдат приведени в съответствие с изискванията на тази наредба, се отстраняват в срок до една година от влизането в сила на наредбата."


и след разсъжденията които направихме с един мой приятел по казуса - кои средства за ограничаване на скоростта могат да бъдат приведени в съответствие с изискванията и кои не, стигнахме до ЕВРИКА?! Оказа се че една дума решава целия казус и тя е "съществуващите".
Т.е., ако става дума за привеждане на съществуващите в момента легналите полицаи в съответствие с изискванията, чрез отстраняване и монтаж на други , то в този случай вече имаме подмяна на съществуващите с други, а не тяхната промяна. Или по друг начин казано - при замяна на съществуващите легнали полицаи, те вече изчезват, тях ги няма вече, а в наредбата става дума за привеждането на тези които са съществуват в момента .

Извод: Всяка община в България е трябвало да отстрани до 24.07.2013г. всички неотговарящи на изискванията на наредбата легнали полицаи, с изключение на съществуващите в момента изградени от асфалт/павета, тъй като материалът от който са изработени неасфалтовите и конструкцията им, не позволяват промяната на формата им ( височина, широчина, дължина и др. ) ! Т.е. те не могат да бъдат приведени в съответствие с изискванията на наредбата поради което е време да се пуснат жалби/сигнали до РДНСК и КАТ.
До няколко дена ще бъдат готови окончателните варианти на бланките - образци и който желае може да изпрати сигналите чрез писма до тези 2 институции.


Потребителски аватар
doktora
Мнения: 813
Регистриран на: Нед 27 фев 2005 18:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: гр.Лясковец,обл.В.Търново, PASSAT B4, COMBI,1.8Mi, ADZ , 94г, LPG BRC
Контакти:

Re: Нова наредба за легналите полицаи, моля за съдействие

Мнениеот doktora » Пон 09 сеп 2013 15:36


Здравейте Колеги!

Ето и обещаните образци на бланките сигнал / жалба - който желае може да ги изтегли, попълни и изпрати до съответните институции които трябва да осъществят контрола. --> https://www.dropbox.com/s/f64mj571vh432pe/Signal_RDNSK.doc и https://www.dropbox.com/s/ww2uafavxi9mpo1/Signal_KAT.doc
Преди това искам да уточня следното:
- изпращането става чрез писмо с обратна разписка;
- на първо време е желателно да изпратите сигнала към РО НСК ( Регионален отдел „Национален строителен контрол“ )за съответния регион и копие към РДНСК ( РЕГИОНАЛНИ ДИРЕКЦИИ ЗА НАЦИОНАЛЕН СТРОИТЕЛЕН КОНТРОЛ ). Ето от тук можете да видите адресите на тези институции --> http://www.dnsk.mrrb.government.bg/UI/Home.aspx?0ZKDwUgLUJoIGMALia%2bNv8hQnouB3tneEWVpjPQXQEk%3d
- Който желае, може да изпрати сигнал към РУ "Полиция" ( Районно управление ) + копие до ОД на МВР ( Областна дирекция );

В самите бланки съм добавил място, в което да впишете че изпращате копие и до дирекциите. Хубаво е регионалните отдели/Районните управления да видят че са изпратени копия до дирекциите, за да се заемат сериозно със задачата си!


StrEagle
Мнения: 792
Регистриран на: Вто 19 юли 2011 13:11
Автомобил: Polo 6C
Двигател: DAJA
Местоположение: София

Re: Акции срещу дебилията и администрацията

Мнениеот StrEagle » Сря 26 мар 2014 13:46


Има ли начин да се провери, легналите полицаи дето никнат навсякъде из София, дали са законни?
Не оправят улиците, или старите легнали полицаи покрай училищата, ами тръгват да слагат наляво и надясно нови..
Направо нямам думи - да изхвърлят малоумника който е решил да слага легнал полицай на улица с повече от 2 платна. :screwy



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 15 госта