Утре ще купувам една кола, как става прехвърлянето в КАТ

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Утре ще купувам една кола, как става прехвърлянето в КАТ

Мнениеот инжектопляктор » Пон 30 мар 2015 11:14


calm написа:И там един мърмот загъва шоколада в станиол. Това беше 2009-2010 когато опашката стигаше кръговото на 4-ти км.

Не само ти си регистрирал коли. До този момент съм сменил няколко, едната преди около 5-6 години. Опашката на канала беше зверска и ми сервираха, че трябва да минавам канал, след като минах през гишетата, защото талонът ми бил от старите сини, т.е от 10 сутринта се наредих на канала и чаках близо до края на работното време
Когато си купувах текущата кола, което беше преди по-малко от 6 месеца - отидох 1 час преди да им започне работното време и се прибрах в 12 на обяд. Ако толкова не ми вярваш, ето линк към статия да видиш какво чудо е при нас. Добре дошъл в Бургас. ЦЪК
От гледна точка на тези събития казах на автора много, ама много внимателно да гледа и да провери дали талонът е от новите или от старите. Че да не го връщат да минава и канал.




taran
Мнения: 565
Регистриран на: Съб 21 май 2011 6:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Утре ще купувам една кола, как става прехвърлянето в КАТ

Мнениеот taran » Пон 30 мар 2015 15:08


Колега инжектопляктор,то още в началото на темата е видно че човек от София ще си купува кола със софийска регистрация и се интересува каква е процедурата в момента.
Преди пет-шест години,в Бургас,Трявна или някъде другаде не е толкова важно какво е било.
То и аз висях една нощ пред софийския КАТ,за да стигна до каналите,ма беше през 2007-ма и таман бяха махнали мита и т.н,та народа кукуваше коли като не видял.


Потребителски аватар
kossel
Мнения: 1759
Регистриран на: Нед 10 апр 2005 3:39
Автомобил: Fiat Doblo Natural Power
Двигател: 103 коня 1600 16V
Местоположение: София

Re: Утре ще купувам една кола, как става прехвърлянето в КАТ

Мнениеот kossel » Пон 30 мар 2015 16:18


Та така взех колата изневерих на марката. Колата е фиат добло с фабричен метан 76 квата, 103 кс. 2006 г.
В Кат минах за 1 час, само смяна на собственост. В общината още един час , че ме връщаха 2-3 пъти за ксеро копия. При нотариуса платих 105 лева, писахме че колата струва 800 лева. Платихме и някаква такса 24.08 лева 2.5% за МПС. Много ме кафи баничарката засега. :c020


Svetlix
Мнения: 1195
Регистриран на: Вто 08 авг 2006 19:30
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: 1.9 TDI AFN
Местоположение: Плевен

Re: Утре ще купувам една кола, как става прехвърлянето в КАТ

Мнениеот Svetlix » Пон 30 мар 2015 18:08


kossel написа:Платихме и някаква такса 24.08 лева 2.5% за МПС. Много ме кафи баничарката засега. :c020


Това е данък към общината за придобиване. Плаща се при сделката само :th_up Хубава оценка ти е направил оценителя.


Потребителски аватар
willy.farioli
Мнения: 1
Регистриран на: Пон 30 май 2016 14:02
Автомобил:
Двигател:

Re: Утре ще купувам една кола, как става прехвърлянето в КАТ

Мнениеот willy.farioli » Пон 30 май 2016 14:07


Темата е стара, извинявам се, но искам да попитам необдходим ли е документ от ГТП или пък платен данък за прехвърлянето на собственост в КАТ. Става въпрос за София, колата е със софийски номера. Колата има АГУ, но това не е вписано в талона, освен това нямам никакви документи от АГУ-то. А прочетох че при наличие на допълнително гориво се изискват преглед и други документи ,свързани с него. Та общо взето мога ли да мина без да разберат от КАТ че колата има газово тъй като не е вписано никъде.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19688
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Утре ще купувам една кола, как става прехвърлянето в КАТ

Мнениеот Vlad777 » Пон 30 май 2016 14:10


Когато не се сменя рег. номер колата може да не ходи до КАТ - минава се само по документи.

Трябват ти талоните на колата, нотариално заверен договор и валидна застраховка ГО.


Потребителски аватар
petko5
Мнения: 2926
Регистриран на: Сря 11 апр 2007 18:16
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: ААМ
Местоположение: София-Белоградчик-Стара Загора

Re: Утре ще купувам една кола, как става прехвърлянето в КАТ

Мнениеот petko5 » Пон 30 яну 2017 15:11


Здравейте,
Има ли промяна при прехвърлянето на собственост на автомобил ?
Това ли са документите, които ще ми трябвад за прехвърлянето пред КАТ:
1- Даначна оценка
2- Договор за покупко продажба
3- Платен пътен данък
4- Валиден технически преглед
5- Голям/малък талон

След КАТ, в общината какви документи ще ми трябвад ?

Колата е със софийски номер (СА), новия собственик е от София (по документи).
Колата няма монтирана газова уредба.
Ако има още неща, ще се радвам да го споделите :th_up

Благодаря ви предварително :th_up


villystyle
Мнения: 163
Регистриран на: Сря 12 сеп 2012 16:08
Автомобил: VW Passat B6 2.0 FSI variant
Двигател: BLR 2005
Местоположение: София

Re: Утре ще купувам една кола, как става прехвърлянето в КАТ

Мнениеот villystyle » Пон 30 яну 2017 16:36


1.Данъчна оценки не ти трябва.
2.На договора за покупко-продажба си направи копие за КАТ.
3.Платен данък го носи въпреки, че пак не би ти трябвало (вече има и данък за 2017г. за него ли говориш).
4. Технически не го искат, но все пак го носи за всеки случай.
5. Голям/малък талон - задължително да.

И още нещо задължително валидна Гражданска отговорност в оригинал и копие !!!
До колкото разбрах ти ще прехвърляш колата, ако да пълномощно в оригинал и копие.


bigwwdaddy
Мнения: 5
Регистриран на: Съб 10 сеп 2016 21:37
Автомобил:
Двигател:

Re: Утре ще купувам една кола, как става прехвърлянето в КАТ

Мнениеот bigwwdaddy » Пон 30 яну 2017 17:01


Не съм много сигурен, но ако имаш някакви неплатени данъци може и да ти създадат проблеми при прехвърлянето.


Потребителски аватар
petko5
Мнения: 2926
Регистриран на: Сря 11 апр 2007 18:16
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: ААМ
Местоположение: София-Белоградчик-Стара Загора

Re: Утре ще купувам една кола, как става прехвърлянето в КАТ

Мнениеот petko5 » Пон 30 яну 2017 17:21


Всичко е платено за 2016год, колата е с технически преглед да 04.2017 и гражданска до май или юни 2017год, един собственик

villystyle написа:......
До колкото разбрах ти ще прехвърляш колата, ако да пълномощно в оригинал и копие.


Колега, аз ще купувам колата :wink


Потребителски аватар
ABSOLUT
Мнения: 4426
Регистриран на: Пет 20 яну 2006 1:14
Автомобил: Passat B4+B7+Golf Mk1+Mk2 Country
Двигател: 1Z + CFGC + JB + 1P
Местоположение: София
Контакти:

Re: Утре ще купувам една кола, как става прехвърлянето в КАТ

Мнениеот ABSOLUT » Пон 30 яну 2017 17:24


Петко, ситуацията е такава, както казва колегата villystyle

1. Застрахователната оценка е само за пред нотариуса, в КАТ не ги интересува за колко си купил колата.
2. Трябва копие от договора, то остава в КАТ, по принцип има и ксерокс отвън, срещу входа за централната сграда, работи още преди 8 часа.
3. Данък и Технически преглед не ти трябват.
4. ГО трябва, но на мене копие май не ми искаха, само гледа валидността и от коя компания е за да го вкара ръчно в компютъра.
5. Двата талона задължително, тях ги взимат и прикрепят към документите още на гишето където подаваш.
Но все пак, за всеки случай, носи всичко с тебе.

Сградата е тази, която е веднага след каналите, още на паркинга след тях, не централната с книжките и актовете.
Отварят в 8, ако си пред входа от към 7:30-7:40, ще си от първите 10 човека и веднага ще си хванеш гише, след това на банковото гише за да платаш 16 лв и започва чакането на готовите нови талони. Моите излязоха към 10-10:30.

bigwwdaddy, няма как да си с неплатени данъци, защото още при нотариуса, преди изобщо да си стигнал до КАТ, искат всички данъци да са оправени от продавача за да се изповяда сделката.



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 169 госта