Акт за Алокохол Нелепа ситуация??

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Акт за Алокохол Нелепа ситуация??

Мнениеот icoico » Пет 17 юни 2016 15:15


777 написа:Все пак някой трябва да пусне информация на ЗК, че книжката му е за вземане.


Вариант 1. Правиш ПТП в България. Идва катаджията и установява, че имаш влязло в сила НП за отнемане на книжката за алкохол. Бум. Регресен иск, съдилища, адвокати. Може да се отървеш, може да не се отървеш.
Вариант 2. Правиш ПТП в Англия, да речем. Застрахователят, бил той английски или български получава сметка за 1 234 567 лири, хлъцва и прави справка кой е щастливият причинител на произшествието и дали няма начин да си спести този немалък разход. Бум. Регресен иск, съдилища, адвокати. По разценките на Нейно Величество :horror Аз не бих си го причинил.




Потребителски аватар
дърт милиционер
Мнения: 732
Регистриран на: Пет 24 май 2013 6:33
Автомобил: WV Polo 2F 1993
Двигател: 1.4 DIESEL
Местоположение: София

Re: Акт за Алокохол Нелепа ситуация??

Мнениеот дърт милиционер » Пет 17 юни 2016 15:42


Тази книжка все някога ще и изтече валидността......и после какво ще правиш ? Давност вече няма.Или ще си изкараш английска и за тази не ти пука ? Ами иди я върни тогава и приключвай със сагата. Ако това ти се случи в Англия........едва ли полицаите ще те пожалят. Факт е , че дрегера е показал наличие на алкохол. Ако си бил сигурен в себе си - защо не си направи кръвна проба за да си спокоен? Може би си имал някакви притеснения. Истината е , че човек трябва да е добре запознат с правата си и.....задълженията си. На мен ако ми се случи , и съм уверен в себе си , че не съм близвал алкохол - щях да искам кръвна проба , и нямаше да ми пука какво ми говорят полицаите. Апропо , аз силно се съмнявам , че те умишленно са те прецакали. Ако е така , ще има и други такива случаи и ще се разсмърди яко. Каква е тяхната полза да се ебават с хората ? Ако бяха ти поискали пари щеше да бъде логично като не им дадеш да те прецакат...........Нещо гнило има тук. Ти си знаеш най добре. Нищо лично.


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Акт за Алокохол Нелепа ситуация??

Мнениеот gergeto » Пет 17 юни 2016 17:53


L.Venanzio написа:Днес отидох до КАТ да говоря с главния дознател по актовете обясних му всичко и тои каза нищо неможе да се направи тоест ВЪЗРАЖЕНИЯТА които съм направил и като цяло никой за нищо не ги зачита не си губете времето с това каза ми че при 100% влиза в съда и мога да обжалвам делото, говорих и с трима адвокати казаха ми че тук като влезе в съда районния са дупе и гащи с полицията и че и да обжалвам 99,9 акта няма да бъде отменен и само трябва да им плащам хонорар като човешки ми казаха че няма смисъл, да си платя и да си изтърпя наказанието, станалото станало,


Tака и не ми стана ясно в коя "китна" част на БГ се развива тоя сценарии,ама по това което съм извадил като цитат разбирам че става дума за неголямо населено място в което всички "упражняващи" местната власт се познават и са си плюли в устата,както се казва.
Толкова единодушни позиции на адвокати,дознатели и тем подобни-за пръв път чувам.Явно закона се спазва стриктно и се чете всеки ден за опресняване на паметта на практикуващите го.... :mhihi .Нещо като даскала ,попа и кмета в някое БГ село от 19век.,ама в съвременен вариант.
Аз смятам че щом толкова те убеждават местните властимащи,значи имат сериозна "пробойна" във версията си за случая.
Ако съм на мястото на автора бих водил дела до дупка.При положение че медицински може да бъде доказано че този организъм с това заболяване и медикаментите ,които приема не би понесъл физически ,без последствия алкохолно съдържание почти 1 промил,не виждам причина да не се извади по документи (епикризи,анамнези и т.н.) медицинско заключение от независим ,ако трябва лекар -специалист че това в което е обвинен е практически абсурдно.
Автора,ако наистина всичко е както го представяш и не си спестил някоя "дребна" подробност.те съветвам отново да не се отказваш от правата си.Ако трябва намери си адвокат от по-голям и близо до теб областен град ,не се води и от презумпцията че разходите по делото са по-големи от самата глоба,защото загубилата страна по делото впоследствие е длъжна да въстанови тези разходи.Водил съм подобно дело и го спечелих и трябва да кажа с безценната помощ на адвоката си-просто версията на отсрещната страна постепенно започна да издиша отвсякъде,докато накрая разпитваните свидетели сами се оплетоха в показанията си и дори в един момент показанията им започнаха сериозно да се разминават.
Затова те натискат в момента да си траеш и да плащаш -щото съмнителните показания на един дрегер ,при липса на достатъчно свидетели (безпристрастни ) и от двете страни на спора,уговорки да си траеш и да не си "тровиш' нервите и т.н. ....Всичко това ми звучи меко казано несериозно. :screwy


L.Venanzio
Мнения: 28
Регистриран на: Съб 09 ное 2013 12:13
Автомобил:
Двигател:

Re: Акт за Алокохол Нелепа ситуация??

Мнениеот L.Venanzio » Пет 17 юни 2016 18:30


gergeto Благодаря ти за поста найстина ми вдъхна малко кураж! Става дума за град или може би вече село Харманли не го крия нито мишкарите тук наричащи се служители на реда не ме интересува дали тук хората в форума мислят че съм виновен или не аз си знам че не съм днес тоя Дознател по актовете ми вика няма проблеми моето момче аз ще ти свърша услуга ще говоря с началника и всичко ще е с минимална глоба,колкото до възраженията ще направим една справка и ще чакаме Н.П. а това че си го пуснал до Началника на Областта Хасково (а аз там го пуснах уж на по висше ниво),няма кои да ти обърне внимание оттам го пращат право при мен самодоволен, точно както тогава онзи другия дето ми натряска акта ми вика аз ти правя услуга щото на кръвния ако излезе повече от 1,2 те закопчавам и аз будалата се подписах "ТА ТЕ МИ ПРАВЯТ УСЛУГА КАТО МИ ЗАКИЧВАТ" 6 МЕСЕЦА БЕЗ КНИЖКА И 500ЛВ. глоба говореха така всякак говорим за 5 лв. и ми вика този дрегер е скоро тариран в софия и няма как да е грешен и те са железните разбираш ли 5 дена се спукаха по 3пъти на ден да идват в къщи да ме тормозят да си предам книжката с някви тяхни измислени призовки в целия квартал станах за смях търсят Големия Престъпник,защо толкова ми искат Книжката а? Защо според вас искат на всяка цена да си вържат гащите щото без книжка я ида я не? 3 пъти вече идва един адвокат които викам познат дори не ми е и приятел ги гони от нас и им казва че по закон немогат да ми отнемат нищо и аз не им я давам и те пак идват?!?!?! Незнам какво да правя искам да ги съдя до дупка заклевам се, за подигравка,за отношение и за заплаха и принуда да разпиша талона си за кръв, да кажа как ми вършат те услуга, за това как идват в 6 сутринта и вдигат на крака целия квартал за да ми искат книжката противозаконно,но уви нямам пари за адвокат разделих се с жената и ме остави в бг без пукната пара едва свързвам 2та края нямам и приятел адвокат да ми помогне а сам как да обжалвам. Мръсни са и съм в мн тежък период и те направо ме закопаха и искам да да си получат заслуженото както каза gergeto просто незнам какво да правя....


Потребителски аватар
kostik
Мнения: 149
Регистриран на: Пон 23 яну 2012 16:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София, жк.Люлин

Re: Акт за Алокохол Нелепа ситуация??

Мнениеот kostik » Пет 17 юни 2016 19:14


Аз си мисля, че номера ще мине. Ще разпитам едни другари, които живеят в Англия и евентуално понеделник ще ти пиша отново.


L.Venanzio
Мнения: 28
Регистриран на: Съб 09 ное 2013 12:13
Автомобил:
Двигател:

Re: Акт за Алокохол Нелепа ситуация??

Мнениеот L.Venanzio » Пет 17 юни 2016 20:59


Благодаря на всички които дават позитиви и съвети от сърце ;)


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Акт за Алокохол Нелепа ситуация??

Мнениеот icoico » Пет 17 юни 2016 21:28


L.Venanzio написа:...5 дена се спукаха по 3пъти на ден да идват в къщи да ме тормозят да си предам книжката с някви тяхни измислени призовки ...
... Мръсни са и съм в мн тежък период и те направо ме закопаха и искам да да си получат заслуженото както каза gergeto просто незнам какво да правя....


Срокът за обжалване на НП е седем дни от датата на връчване. Щом идват да ти искат книжката, вероятно е да се води служебно връчено по реда на Чл 58. ЗАНН(началото на темата) и най- вероятно вече си изпуснал или в момента изпускаш законовия срок за обжалване, докато пишеш тук icon_idea


L.Venanzio
Мнения: 28
Регистриран на: Съб 09 ное 2013 12:13
Автомобил:
Двигател:

Re: Акт за Алокохол Нелепа ситуация??

Мнениеот L.Venanzio » Пет 17 юни 2016 23:14


Не излязло Н.П. колега днес бях в Рпу-то искат ми книжката с няква измислена тяхна призовка дето адвокатите им казаха да си я набутат там дето слънце не изгрява, и нищо да не подписвам и давам. Само да попитам книжката трябва ли да я предам когато излезе и подпиша евентуално Н.П. или трябва да я дам когато съда издаде официално решение че забравих да питам адвокатите пак ще питам но мисля че се дава книжката когато съда вземе решение и ако съответно съм виновен до тогава аз имам право да си я ползвам.


nurofen
Мнения: 8
Регистриран на: Нед 12 апр 2015 9:56
Автомобил: passat B6 TDI
Двигател: BXE 2007
Местоположение: гр. София

Re: Акт за Алокохол Нелепа ситуация??

Мнениеот nurofen » Пет 17 юни 2016 23:48


За да ти връчат НП ще трябва да си дадеш книжката. Със сигурност има издадена и Заповед за налагане на принудителна административна мярка (ПАМ) - лишаване от правоуправление за 6 месеца до решаване на въпроса за отговороността по съдебен ред.


L.Venanzio
Мнения: 28
Регистриран на: Съб 09 ное 2013 12:13
Автомобил:
Двигател:

Re: Акт за Алокохол Нелепа ситуация??

Мнениеот L.Venanzio » Съб 18 юни 2016 1:03


За този ПАМ ми казаха адвокатите ако ми го връчат да стана и да си тръгна без да подписвам нищо ще проуча утре дали трябва да се дава.


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Акт за Алокохол Нелепа ситуация??

Мнениеот gergeto » Съб 18 юни 2016 11:39


Колега L.Venanzio имаш ЛС.



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: niki_k и 84 госта