В нарушение ли съм? КАТ ме спират !

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11918
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: В нарушение ли съм? КАТ Ме спират и наглеат!

Мнениеот К.Одаджийски » Вто 02 авг 2016 23:03


Само да спомена, че докато шофирате, няма как да видите, че ви е изгоряла някоя лампа, ако допуснем че е станало в движение. В случая е нужно да носите резервни лампи от всички видове налични в автомобила ви, за габарит, номера, фарове...
За т.нар. халогени или фарове за мъгла колегите са се изказали цветущо




Потребителски аватар
Strosner
Мнения: 295
Регистриран на: Пет 06 май 2016 11:48
Автомобил: VW - Audi - Skoda
Двигател: 2001г
Местоположение: Карлово

Re: В нарушение ли съм? КАТ Ме спират и наглеат!

Мнениеот Strosner » Сря 03 авг 2016 8:59


А защо да не мъкнем на буксир цяла резервна кола, за части, току-виж, и нещо друго се прецакало? И тъй като не знаем кое ще е, направо подвижен склад!


Потребителски аватар
groznika
Мнения: 4928
Регистриран на: Вто 16 яну 2007 11:23
Автомобил: Bora 1.8T
Двигател: AUM
Местоположение: София

Re: В нарушение ли съм? КАТ Ме спират и наглеат!

Мнениеот groznika » Сря 03 авг 2016 9:04


Strosner написа:А защо да не мъкнем на буксир цяла резервна кола, за части, току-виж, и нещо друго се прецакало? И тъй като не знаем кое ще е, направо подвижен склад!


Като те спрат някъде за изгорели светлини, като ти спрат МПС от движение и като те накарат да си разкараш возилото с пътна помощ и всичко това заради едната светлина, ще разбереш защо се продават по бензиностанциите аварийни комплекти с крушки и защо К.Одаджийски ги е написал тея работи.

Иначе ако щеш недей излиза от вкъщи за да не те глобят някъде. Твоя си работа.


Bro0z3r
Мнения: 593
Регистриран на: Пон 11 юни 2012 16:39
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Варна

Re: RE: Re: В нарушение ли съм? КАТ Ме спират и наглеат!

Мнениеот Bro0z3r » Сря 03 авг 2016 10:18


Strosner написа:А защо да не мъкнем на буксир цяла резервна кола, за части, току-виж, и нещо друго се прецакало? И тъй като не знаем кое ще е, направо подвижен склад!

Има държави, в които комплект резервни крушки е ЗАДЪЛЖИТЕЛЕН!

Веднъж решиха да се заяждат с мен за едната крушка на номера и се принудих да си сваля от плафона, че да ме пуснат :mhihi


Потребителски аватар
Теодор.Дойн
Мнения: 26
Регистриран на: Сря 20 апр 2016 23:43
Автомобил: VW Polo
Двигател: AHW 1995
Местоположение: София

Re: В нарушение ли съм? КАТ Ме спират и наглеат!

Мнениеот Теодор.Дойн » Сря 03 авг 2016 10:19


kris11 написа:Теодор.Дойн
1. Малко поучи български език , граматика и т.н . От 1 я ти пост почти нищо не разбрах.Лодката къде е била , на таван, на колесар, на ремарке ?
Полицая е трябвало да ти отпере акт.
Към "Дъртия пол" да с белиоте фуражка са много разбрани и в час.

Научи се да четеш, както казах на входа за Бургас :). Не мисля, че има нещо неразбираемо в това,което съм написал.


Потребителски аватар
nikolay_ss
Мнения: 1011
Регистриран на: Чет 02 яну 2014 7:02
Автомобил: Touareg 7P6
Двигател:

Re: В нарушение ли съм? КАТ Ме спират и наглеат!

Мнениеот nikolay_ss » Сря 03 авг 2016 10:36


Радвай се, че са искали да ти пишат само акт, а това че си се разминал без нищо - просто не им се е занимавало. Можеше да се стигне до много по-надалеч от фиш или акт, ако са искали да се заядат с теб и да в НАРУШЕНИЕ си.


Потребителски аватар
Mustang GT-R
Мнения: 462
Регистриран на: Пон 04 апр 2005 23:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: В нарушение ли съм? КАТ Ме спират и наглеат!

Мнениеот Mustang GT-R » Сря 03 авг 2016 10:58


Теодор.Дойн написа:
kris11 написа:Теодор.Дойн
1. Малко поучи български език , граматика и т.н . От 1 я ти пост почти нищо не разбрах.Лодката къде е била , на таван, на колесар, на ремарке ?
Полицая е трябвало да ти отпере акт.
Към "Дъртия пол" да с белиоте фуражка са много разбрани и в час.

Научи се да четеш, както казах на входа за Бургас :). Не мисля, че има нещо неразбираемо в това,което съм написал.

Пич, не че ми се разправя с такива като теб, които хем са виновни, хем се дървят на полицаите, но и аз нищо не разбрах за лодката. :mhihi


Потребителски аватар
Traytor
Мнения: 1657
Регистриран на: Пон 24 авг 2009 3:09
Автомобил: Audi A4 B6 Avant Quattro
Двигател: AKE 2004
Местоположение: София

Re: В нарушение ли съм? КАТ Ме спират и наглеат!

Мнениеот Traytor » Сря 03 авг 2016 11:25


Мисля че лодката трябва да визира колата му, но това е предположение и аз съм малко във тъч.
Достатъчно съм се разправял със нагли полицаи, записвал съм ги с диктофон като са ми искали рушвет, учил съм някои от тях на правилника.... Ама в твоя случаи хората съвсем в правото си са те спрели за халогените, установили са неизправност(светлината на задния номер), израза "наглеят" е повече от смешен в ситуацията.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12794
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: В нарушение ли съм? КАТ Ме спират и наглеат!

Мнениеот Zdravko Zankov » Сря 03 авг 2016 11:28


Mustang GT-R написа:

"Лодката" е колата на автора на темата.
Няма смисъл от спорове с КАТ.
Наскоро даже ме "опростиха",при ограничение 60км/ч ме спряха с над 100 по моя скоростомер.
Обясниха ми,че така не бива,да спазвам знаците и ми пожелаха лек път.
И това видинските КАТ-аджии.


Потребителски аватар
Strosner
Мнения: 295
Регистриран на: Пет 06 май 2016 11:48
Автомобил: VW - Audi - Skoda
Двигател: 2001г
Местоположение: Карлово

Re: В нарушение ли съм? КАТ Ме спират и наглеат!

Мнениеот Strosner » Сря 03 авг 2016 18:00


groznika написа:
Strosner написа:А защо да не мъкнем на буксир цяла резервна кола, за части, току-виж, и нещо друго се прецакало? И тъй като не знаем кое ще е, направо подвижен склад!


Като те спрат някъде за изгорели светлини, като ти спрат МПС от движение и като те накарат да си разкараш возилото с пътна помощ и всичко това заради едната светлина, ще разбереш защо се продават по бензиностанциите аварийни комплекти с крушки и защо К.Одаджийски ги е написал тея работи.

Иначе ако щеш недей излиза от вкъщи за да не те глобят някъде. Твоя си работа.


Ми тъй де, това ми беше идеята - за да си напълно "изправен", готов на бързо реагиране, направо един подвижен минисклад, колко му е? Иначе, все сме в издънка! Че крушките са бял кахър, ами ако ти се счупи стъклото или фара, направо доживотно отнемане на книжката ще отнесеш!


Потребителски аватар
groznika
Мнения: 4928
Регистриран на: Вто 16 яну 2007 11:23
Автомобил: Bora 1.8T
Двигател: AUM
Местоположение: София

Re: В нарушение ли съм? КАТ Ме спират и наглеат!

Мнениеот groznika » Сря 03 авг 2016 18:05


Това е положението. Параграф 22. Каквото и да правиш все могат да ти намерят кусура.


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: В нарушение ли съм? КАТ Ме спират и наглеат!

Мнениеот Водния дух1 » Сря 03 авг 2016 20:25


За това като си в нарушение се притаяваш и не се ежиш много,много.Ако обаче не си -си търсиш правата до последно.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19698
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: В нарушение ли съм? КАТ Ме спират и наглеат!

Мнениеот Vlad777 » Сря 03 авг 2016 21:11


Strosner написа:Ми тъй де, това ми беше идеята - за да си напълно "изправен", готов на бързо реагиране, направо един подвижен минисклад, колко му е? Иначе, все сме в издънка! Че крушките са бял кахър, ами ако ти се счупи стъклото или фара, направо доживотно отнемане на книжката ще отнесеш!

В нормативната уредба е написано при какви повреди по автомобила имаш право да се движиш по улиците.

ПРАВИЛНИК ЗА ПРИЛАГАНЕ НА ЗАКОНА ЗА ДВИЖЕНИЕТО ПО ПЪТИЩАТА
Глава втора.
ИЗИСКВАНИЯ КЪМ ПЪТНИТЕ ПРЕВОЗНИ СРЕДСТВА
Чл. 10

В Чл. 11 пък е записано какво да правиш.

Големи философи, но един правилник не могат да прочетат...


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: В нарушение ли съм? КАТ Ме спират и наглеат!

Мнениеот gergeto » Сря 03 авг 2016 21:17


groznika написа:Параграф 22. Каквото и да правиш все могат да ти намерят кусура.


Светата истина. :bowdown Не се разправяй със закона или представителите му,и не търси конфронтация в директен конфликт.Най-малко в твоя случай,когато имаш поне две нарушения( към автора на темата се обръщам),има си съд за тая работа.
Не мога да разбера каква ви е идеята на някои от по-младите шофери,в това число и синът ми да включвате постоянно халогените,фарове за мъгла и тем подобни.Ако кажете че с тях виждате по-добре,значи незнам как бихте подкарали ако се наложи една средностатистическа Жигулка на 30+ години, с изгорелите рефлектори -без халогени,без каквито и да е екстри. Момчета ,айде стига сте търсили постоянно някой да ви е виновен за нещо.Безгрешни хора няма.


Потребителски аватар
petko5
Мнения: 2926
Регистриран на: Сря 11 апр 2007 18:16
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: ААМ
Местоположение: София-Белоградчик-Стара Загора

Re: В нарушение ли съм? КАТ Ме спират и наглеат!

Мнениеот petko5 » Сря 03 авг 2016 21:35


Теодор.Дойн -"Лодкаря", преди да се качите на своята "Ладия" и да отплувате на някъде....., трябва да сте чели мноооого внимателно ЗДвП..... :a045

Ако сте чели закона внимателно, сега нямаше да ревете като "Вдовица за......"банан"...!

ХОРА...ЧЕТЕТЕ МНОООООГО ВНИМАТЕЛНО "ЗАКОНА ЗА ДВИЖЕНИЕ ПО ПЪТИЩАТА" ........и няма да имате проблеми...уверявам ви :wink !

Ето пример за подобен образ.......: :no

viewtopic.php?f=60&t=456402


Не мога да разбера, защо си мислите че като стоите зад "Руля" сте недосегаеми........!? :no



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 76 госта