Регистрация на самоделно ремарке?

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
Потребителски аватар
logrus
Мнения: 135
Регистриран на: Вто 22 юли 2014 0:08
Автомобил: Passat B3
Двигател: 06.1989
Местоположение: на баира до София

Регистрация на самоделно ремарке?

Мнениеот logrus » Нед 07 авг 2016 21:25


Привет.
От известно време си търся точно определено ремарке, но не намирам (поне не в моите финансови граници). Затова реших да си го изработя сам - тази обява е примерна за това, което искам да си направя: http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=ezvpf5.
Трябва ми равна товарна площ 2000/1400 (м/у калниците), без канати. единствено ще сложа куки за връзване и такива за слагане на рампа за мотоциклет, едноосно, без спирачки, до 750кг.
Та въпросът ми е как стои въпросът с регистрацията на нещо подобно? Има ли някакви габарити, които не трябва да надвишавам?




Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6171
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Регистрация на самоделно ремарке?

Мнениеот ktamen » Нед 07 авг 2016 21:27


Откажи се. Регистрирането ще ти струва повече от читав бус.


Потребителски аватар
logrus
Мнения: 135
Регистриран на: Вто 22 юли 2014 0:08
Автомобил: Passat B3
Двигател: 06.1989
Местоположение: на баира до София

Re: Регистрация на самоделно ремарке?

Мнениеот logrus » Нед 07 авг 2016 21:33


Другият вариант е да купя някое регистрирано за 400-500лв. и да си го наглася по моя мерак, но тогава пак ще трябва да минавам през Технотест предполагам?


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13448
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Регистрация на самоделно ремарке?

Мнениеот kris11 » Пон 08 авг 2016 9:39


http://rembi.bg/?page_id=14 - готови ремаркета


Потребителски аватар
Мартин1234567890
Мнения: 32
Регистриран на: Чет 02 юни 2016 11:34
Автомобил: vw Golf 3
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Регистрация на самоделно ремарке?

Мнениеот Мартин1234567890 » Пон 08 авг 2016 10:05


Да си купиш ще ти е по-лесният вариянт.Ако пък си голям мераклия си направи ти,но ще ти побелее косата докъто го регистрираш.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19715
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Регистрация на самоделно ремарке?

Мнениеот Vlad777 » Пон 08 авг 2016 10:57


Вече има доста опити:
:arrow Регистрация на ремарке до 750кг - до момента май никой не е минал през тази процедура
:arrow Самоделно ремарке - също тема с доста писано по въпроса, но без резултат.

Като цяло и да има как да стане, разправията е по-скъпа от закупуването на вече регистрирано ремарке.

Брат ми наскоро преработи едно руско ремарке от 70-те години, купено от едно село, седяло поне 25 г. в гараж.

Ремаркето получи удължение, за да може да се събира мотоциклет, защото беше късо, както и ново дъно. То си имаше някаква палатка отгоре, но само 25 см висока - нещо като покривало. Това се премахна и в една фирма за камионджийски бризенти му направиха нова конструкция и нов бризент. Така ремаркето вече събира мотоциклет под покривалото, пребоядисано е и в никакъв случай не може да се познае, че е на 40 години.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Регистрация на самоделно ремарке?

Мнениеот muns61 » Пон 08 авг 2016 12:36


Намираш такъв като мен, дето има регистрирано самоделно ремарке и купууваш регистрацията. После си правиш твоето и си караш.
Моята регистрация не се продава! :biggrin


powerade
Мнения: 1053
Регистриран на: Нед 19 сеп 2010 19:33
Автомобил: Seat Toledo 2 1M2
Двигател: AHF 2000
Местоположение: Sofia

Re: Регистрация на самоделно ремарке?

Мнениеот powerade » Пон 08 авг 2016 14:27


http://olx.bg/ad/remarke-ID5wW82.html#9ac9b87b25 това няма ли да отговаря на изискванията?


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19715
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Регистрация на самоделно ремарке?

Мнениеот Vlad777 » Пон 08 авг 2016 14:36


Регистрирано ремарке 180/250см.С надстройка, метална до 200см височина.
950 лв.

Скъпо ми се вижда това.

Наскоро брат ми купи и ремарке за 2 мотора (2 пистови или 3 крос) за толкова пари а беше на 1-2 години в състояние като чисто ново.


Потребителски аватар
logrus
Мнения: 135
Регистриран на: Вто 22 юли 2014 0:08
Автомобил: Passat B3
Двигател: 06.1989
Местоположение: на баира до София

Re: Регистрация на самоделно ремарке?

Мнениеот logrus » Пон 08 авг 2016 17:12


kris11 написа:http://rembi.bg/?page_id=14 - готови ремаркета

Селскостопански....ами малко са ми над категорията, а и 2тона на теглича на Пасата.... :smile
powerade написа:http://olx.bg/ad/remarke-ID5wW82.html#9ac9b87b25 това няма ли да отговаря на изискванията?
- размерите ме устройват, но ми трябва гола платформа. На това, ако му резна канатите ще се разпадне - трябва да преправя цялото шаси, а на тази цена ще ми дойде в повечко.
muns61 написа:Намираш такъв като мен, дето има регистрирано самоделно ремарке и купууваш регистрацията. После си правиш твоето и си караш.
Моята регистрация не се продава! :biggrin
- май натам отиват нещата - правя си каквото ми трябва и както ми харесва и после за до 400лв. се намира регистрация за ремарке. Пак ще ми излезне около 1000лв., но ще са леко разсрочени във времето :biggrin
Vlad777 написа:Скъпо ми се вижда това.

Наскоро брат ми купи и ремарке за 2 мотора (2 пистови или 3 крос) за толкова пари а беше на 1-2 години в състояние като чисто ново.
- и при мен ще е за 2 мотора - шосейка и ендуро, но ми трябва да мога и друг багаж да мога да му качвам.


Потребителски аватар
дърт милиционер
Мнения: 732
Регистриран на: Пет 24 май 2013 6:33
Автомобил: WV Polo 2F 1993
Двигател: 1.4 DIESEL
Местоположение: София

Re: Регистрация на самоделно ремарке?

Мнениеот дърт милиционер » Пон 08 авг 2016 18:07


Колегата от Плевен добре те е посъветвал - купуваш някой строшляк с регистрация и си правиш твое /както ти харесва/ и само тръбата /с набития номер/ слагаш на новото. Иначе процедурата е убийственна. Минаваш през Технотест......плащаш една торба пари , после отиваш в КАТ - пак една торба с пари.......и получаваш - пак същото - регистрация . Има малка подробност - в Технотест вече снимат с фотоапарат МПС то...но това е глупост която е без значение. Важна е регистрацията. Купувай някой курник , взимай му само тръбата с ключалката/която се закача за теглича/ и си слагай каквото ти харесва ремарке. Имай в предвид , че и ремаркетата се делят на няколко подраздела - затова си купи такова каквото ти трябва - в талона пише какво е - туристическо , за лодка или за мотоциклет. Внимавай.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8449
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Регистрация на самоделно ремарке?

Мнениеот samo_pechka » Пон 08 авг 2016 22:28


Има два варианта по твоето питане: с пари или с много пари. Ти си избираш. Аз бих си купил едно здраво употребявано и готово ремарке. Не си струват главоболията които ще си докараш.
В германия не е проблем да се регистрира самоделка, стига да отговаря на определени условия . Мост , окачване, светлини, лапа както и конструкцията до лапата да са заводско изпълнение. Не е задължително да са нови, важното е да са здрави и да са четими табелките по тях. Има особеност за разположението на моста и светлините. Заварките по рамата да са от правоспособен заварчик ( кетап и декларация )
Т.е. прави се ремаркето в Бг и се изнася в немско за протокол от Декра ( за регистрация) , след това се връща обратно с протокола от Декра и се регистрира без проблем в Бг. Това е колеги. Ние сме по-католици и от папата. Срамна работа , но там става, в Бг не.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13448
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Регистрация на самоделно ремарке?

Мнениеот kris11 » Вто 09 авг 2016 9:39


logrus написа:
kris11 написа:http://rembi.bg/?page_id=14 - готови ремаркета

Селскостопански....ами малко са ми над категорията, а и 2тона на теглича на Пасата.... :smile
powerade написа:http://olx.bg/ad/remarke-ID5wW82.html#9ac9b87b25 това няма ли да отговаря на изискванията?
- размерите ме устройват, но ми трябва гола платформа.

Какво му има на първото от списъка 300кг собствено тегло,с лесна регистрация? Цена не знам /не ме интересува/.
Това от обявата да не мислиш,че е много по-леко /руско ремарке е/,много старо и за много пари.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19715
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Регистрация на самоделно ремарке?

Мнениеот Vlad777 » Вто 09 авг 2016 9:46


Тези ремаркета са селскостопански и са направени да се теглят с трактор... Освен това едва ли са под 2000 лв.

Ето няколко подходящи, но за цени не зная: http://www.venitrailers.com/index.php?tid=p&id=5


Потребителски аватар
logrus
Мнения: 135
Регистриран на: Вто 22 юли 2014 0:08
Автомобил: Passat B3
Двигател: 06.1989
Местоположение: на баира до София

Re: Регистрация на самоделно ремарке?

Мнениеот logrus » Вто 09 авг 2016 18:32


kris11 написа: Какво му има на първото от списъка 300кг собствено тегло,с лесна регистрация? Цена не знам /не ме интересува/.
Това от обявата да не мислиш,че е много по-леко /руско ремарке е/,много старо и за много пари.

Много си е хубаво, ама иска категория +Е - без нея мога да влача ремарке със обща маса до 750кг. и без спирачки. А това е с обща маса 2000кг. и механична спирачна система. Другото е теглича - селскостопанските се правят за по-високи тегличи (като за трактор, камион....) :smile
Vlad777 написа:Тези ремаркета са селскостопански и са направени да се теглят с трактор... Освен това едва ли са под 2000 лв.

Ето няколко подходящи, но за цени не зная: http://www.venitrailers.com/index.php?tid=p&id=5
Благодаря, Влади :beer Утре ще ги преслушам.



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 9 госта