Случка с жалба срещу друг шофьор на пътя

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
dodo2000
Мнения: 178
Регистриран на: Вто 07 апр 2009 9:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Случка с жалба срещу друг шофьор на пътя

Мнениеот dodo2000 » Пон 10 окт 2016 14:12


На скоро бях засечен по време на шофиране от друг участник на пътя. Вследствие на това излезнах малко в страни от пътя за да избегна удар. На следващия ден пуснах жалба в полицията като описах ситуацията и рег. номер на автомобила. След няколко седмици ми се обадиха да се явя в КАТ като свидетел за съставяне на акт на въпросния шофьор. По време на писане на акта в полицията ми искаха личната карта. Интересуваме дали акта, който е получил другия водач са написани моите лични данни от картата ми, понеже няколко дена след ходенето ми до КАТ видях този същия да обикаля около моя блок. А сега съм призован и за свидетел по дело, което този водач е завел срещу КАТ а не обратното. Това ще ми е първия и последен случай да се занимавам с подобни неща понеже ми коства поне до момента доста време а и разходи - ходене до КАТ, ходене до съда и евентуалните притеснения ако този има моите данни дали няма да злоупотреби с тях.




Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6060
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Случка с жалба срещу друг шофьор на пътя

Мнениеот DoH_KuXoT » Пон 10 окт 2016 15:14


Ами не би трябвало да са му дали твоите данни освен , ако няма човек в полицията. Но това е малко недоказуемо, че той те е засякъл, ако не сте се ударили. Така може да набедиш всеки и той да е виновен само, защото ти си казал така ?!?! Аз така преди време бях извикан в КАТ - София, че съм ударил някакво пежо, после съм избягал, той ме бил догонил и ми записал номера, но аз все пак съм избягал. Идва ми призовка да се явя в КАТ, отивам си с идеята, че сигурно някоя камера ме е снимала и трябва да платя някоя глоба. Искаха ми книжката и талона, взеха ми талона и ми обясняват как ми взимали книжката за напускане на ПТП с цел осуетяване на проверка за алкохол. Гледах стъписан и викам, ама чакайте малко какво е станало. Показват ми снимка на автомбил размазан до задните седалки и ми казват, че съм го бил ударил и съм озбягал. :eek Викам , ама чакайте, никой не съм удрял, с каква кола пише , че съм го ударил, чета полицая и ми диктува номера на моята кола, викам ама г-н полицай аз съм със същия автомобил и в момента , паркирал съм на 300метра от тук, ако съм ударил тоя тотализиран автомобил не би ли следвало и аз да имам щети ??? Той ми вика ми ти може да си го оправил вече. Я докарай колата за оглед. Спирам след 5 минути и го викам при колата, той дойде с началника на КАТ и половин час се гъзиха покрай колата. Накрая ми върнаха всички документи.
За себе си тогава научих едно, ако се удариш някъде викаш КАТ да си имаш акт, протокол и т.н. За да може ако си оправиш колата да се знае какво й е било, а не да си боядисаш капака и бронята и да те викнат след някой друг ден и да ти обясняват , че си ударил някой, избягал си и си си оправил щетите да покриеш случката.

По твоя въпрос... не знам какви мерки са предприети към този към когото си подал жалба само на база твоите думи, но аз ако имах данните на този , който ме беше набедил щеше да има последствия за него , нямаше да се саморазправям, но щях да му изкарам през носа жалкия опит да ме набеди, по съдебен ред.


Liminat
Мнения: 425
Регистриран на: Вто 21 окт 2008 21:54
Автомобил: VW
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Случка с жалба срещу друг шофьор на пътя

Мнениеот Liminat » Пон 10 окт 2016 15:16


Явно обжалва акта, а и най-вероятно акта наистина ще падне, понякога е достатъчно да нямаш други нарушения, за да присъди в твоя полза съдията.
Но да се надяваме, че ще си остане с разходите по адвокати и ще загуби делото.


dodo2000
Мнения: 178
Регистриран на: Вто 07 апр 2009 9:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Случка с жалба срещу друг шофьор на пътя

Мнениеот dodo2000 » Пон 10 окт 2016 15:37


В моя случай не съм набеждавал никой умишлено, ситуацията наистина се случи. Този същия ме изпреварва и отсреща в този момент идва кола и той тръгва да се прибира като буквално ме изтиква от мястото ми и аз съм принуден да набия спирачки и леко да се изнеса извън пътя. В интерес на истината всеки може да ти запише номера и да каже че си причинил ПТП или нещо друго. Но пък когато реално има някаква ситуация като тази, която описвам мисля, че е в рамките на нормалното човек да се жали. Имам някакви съмнение,че в акта, който е получил този шофьор съм вписан аз като свидетел и едва ли ми има само името там а и адрес, егн и т.н.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6060
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Случка с жалба срещу друг шофьор на пътя

Мнениеот DoH_KuXoT » Пон 10 окт 2016 15:49


Не знам на мен не ми дадоха данните на тъжителя, бяха категорични , че нямам право на такава информация и то е разбираемо защо ги искам. Но пък ако бяха ми взели книжката и бях завел дело то рано или късно трябваше да се разбере и кой ме обвинява и в какво, да се изясни цялата ситуация, защото иначе е твоята дума срещу неговата. Няма как да се вземе страна на база тези твърдения.


Потребителски аватар
donMaranzano
Мнения: 789
Регистриран на: Нед 08 фев 2009 15:52
Автомобил: Golf 4
Двигател: AQY
Местоположение: Plovdiv

Re: Случка с жалба срещу друг шофьор на пътя

Мнениеот donMaranzano » Пон 10 окт 2016 15:51


Със сигурност си вписан, давам ти гаранция, при подобен случай в Пловдив бяха вписани името на свидеталя, респективно водача.


dodo2000
Мнения: 178
Регистриран на: Вто 07 апр 2009 9:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Случка с жалба срещу друг шофьор на пътя

Мнениеот dodo2000 » Пон 10 окт 2016 16:31


И аз така си мисля, че са ми написани данните в акта, което е голяма глупост. Този, срещу който пускаш жалба получава личните ти данни. Постоянно се убеждавам колко сбъркано е всичко в тази държава.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8295
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Случка с жалба срещу друг шофьор на пътя

Мнениеот Stivi » Пон 10 окт 2016 17:05


Ами това е проблема с подаването на сигнали за нарушители /например снимаш с видеорегистратора някое камикадзе/ ,че после трябва да се подпишеш под акта ,а ако се стигне до дело и да се явиш като свидетел,а имайки предвид кои са най-големите нарушители /мутри,друсалки,батки и откровени идиоти/ трябва да си курназ за да се изправиш после в съда пред тях !

http://btvnovinite.bg/article/bulgaria/obshtestvo/kat-prizna-klipove-na-grazhdani-kato-dokazatelstva-za-narushenija-na-patja.html


dodo2000
Мнения: 178
Регистриран на: Вто 07 апр 2009 9:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Случка с жалба срещу друг шофьор на пътя

Мнениеот dodo2000 » Пон 10 окт 2016 18:11


Проблема с изправянето очи в очи пък било то и в съда не е чак толкова голям, колкото това, че човека срещу когото се жалиш ще разбере адреса ти, егн и кой знае какво още.


Потребителски аватар
PASSAT
Мнения: 241
Регистриран на: Пет 28 юли 2006 14:57
Автомобил: Passat B4
Двигател: AFN 1996
Местоположение: Русе

Re: Случка с жалба срещу друг шофьор на пътя

Мнениеот PASSAT » Чет 20 окт 2016 21:12


Колега, в тази държава е така. Преди 3 години работех в ЕОН в отдел, занимаващ се с кражби на ток. Та откриваме такова нещо и както си е реда викаме полиция дознание и т.н. Аз имам и пълномощно да представлявам ЕОН като пострадала страна пред полицията и дознанието и отивам на разпит. Там дознателката ми снема самоличност от л.к и записва разпита. След това образуват дело в което осъждат "крадеца" и решение получавам Аз и "крадеца". Изненадата е че в решението не са заличени личните ми данни. Говоря със съдията той каза така ми е предаден разпита и оплачи се на дознателката. Говоря с дознателката Тя каза Аз какво да направя като съдията така го е написал.... Нататък е ясно кой какво чу! А пълномощното върнах на ЕОН с думите да си го заврът там където слънце не огрява... 4 месеца след това напуснах но няма оправия. В БГ закона за защита на личните данни е само на хартия...


Потребителски аватар
Barboukov
Мнения: 6090
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Re: Случка с жалба срещу друг шофьор на пътя

Мнениеот Barboukov » Вто 08 ное 2016 16:26


Три имена, ЕГН и адрес са вписани в акта. Другия ги има.


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Случка с жалба срещу друг шофьор на пътя

Мнениеот Iezekil » Вто 08 ное 2016 17:25


Еми трябва да знаеш кой и за какво подава жалба срещу теб,обратното ми се струва абсурдно.Като си в законното си право няма какво да се плашиш.Ще се плашат тия,дето си измислят.



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 34 госта