Съставен акт за шофиране без винетка

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
Потребителски аватар
golfmaniak666
Мнения: 1147
Регистриран на: Вто 25 яну 2011 1:35
Автомобил: Golf 4 TDI
Двигател: AHL
Местоположение: София

Съставен акт за шофиране без винетка

Мнениеот golfmaniak666 » Вто 11 окт 2016 15:02


В събота на 08.10.2016г в 9:30 ми беше съставен акт след като ми поискаха пари и аз не им дадох.Та по подробно бях на гости в сливница за около 10 дни,бях си взел седмична винетка и след изтичането и я отстраних както е по закон.В събота си тръгнах но не намерих никъде в Сливница където да се продават винетки и излязох на пътя за да отида до близката бензиностанция и да си купя.Но с самото излизане ме спряха и аз им обясних и полицая ми поиска да почерпя но имах само 100лв и не ми се даваха.Взеха ми документите а аз отидох до бензиностанцията и си закупих винетка и полицая състави акт като отбеляза че съм си купил винетка.В акта описах случилото се написах че ще обжалвам в 3 дневен срок.Утре ми е 3тия ден и не знам какво да направя.Моля за съвет




Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Съставен акт за шофиране без винетка

Мнениеот 777 » Вто 11 окт 2016 15:04


Какво ще обжалваш? Това, че си бил извън града без винетка или че ти е искал подкуп, а не си дал?


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8301
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Съставен акт за шофиране без винетка

Мнениеот Stivi » Вто 11 окт 2016 16:22


Еми те са излезли добри хора и са ти предложили да минеш тънката лайсна /все пак си без винетка, а не пиян на мотика/,не са ти се давали пари,но нали знаеш че акта води до финансово изваждане така или иначе,но предполагам ти не мислиш да го плащаш щом не си по даването :wink Иначе може да обжалваш,но освен ако няма нещо тотално сбъркано при съставянето на акта,нямаш никакъв шанс в този случай :a045 Извинението "Не намерих винетка в града и тръгнах да търся извън него..." едва ли ще хване дикиш при обжалването :Mr Green Fun


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Съставен акт за шофиране без винетка

Мнениеот vucata » Вто 11 окт 2016 17:41


Естествено, че няма да мине. Акта ще остане дори и да напишеш възражение. Като не са ти се давали 100 ще дадеш сега тройно.


Потребителски аватар
toman44o
Мнения: 209
Регистриран на: Нед 25 яну 2009 10:14
Автомобил: VW VENTO
Двигател: ABS
Местоположение: The Earth

Re: Съставен акт за шофиране без винетка

Мнениеот toman44o » Вто 11 окт 2016 18:34


Аз пък не мога да разбера, защо трябва да им дава пари :screwy и на мен са ми искали, но никога не съм им давал казвам им да пишат и след това си плащам акта или фиша.


Потребителски аватар
stefarata
Мнения: 1898
Регистриран на: Нед 13 сеп 2009 10:56
Автомобил: Seat Alhambra 7M
Двигател: AFN 1998
Местоположение: Карнобат

Re: Съставен акт за шофиране без винетка

Мнениеот stefarata » Вто 11 окт 2016 18:59


събери някой лев и догодина си купи годишна винетка


Потребителски аватар
IceHeart
Мнения: 369
Регистриран на: Пон 28 мар 2011 20:43
Автомобил: Golf IV
Двигател: 1.8 AGN
Местоположение: ๏̯͡๏

Re: Съставен акт за шофиране без винетка

Мнениеот IceHeart » Вто 11 окт 2016 19:27


Изгорял си, изгорял си. Приемаш го като мъж и точка. И да обжалваш и да не, полза няма, пак ще си платиш. За напред имай едно на ум, че си си платил винетките за 2 години напред, и си купи годишна. В крайна сметка 300 лева АКТ са си пари!


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Съставен акт за шофиране без винетка

Мнениеот Mishonti » Вто 11 окт 2016 19:35


От тарикатлък да се спести някой лев за винетка, понякога така става. Относно акта- колегите ти казаха вече - ще си остане и точка. Такива оправдания могат да минат само в детската градина.


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8114
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Съставен акт за шофиране без винетка

Мнениеот Bai Sando » Вто 11 окт 2016 21:37


Тия връщат ресто,ве. :mhihi Защо не им обясни,че са ти последните 100 лв и те ще си хванат там 20 кинта за почерпката.
Преди години като бях шофьор на камион съм бил свидетел,как наистина развалиха парите на един колега,дето караше с превишена скорост или нещо такова,не помня вече.Не подкрепям корупцията в МВР,но в такива случаи по-добре им а дай 20-30 лв вместо да ти шибнат 300 лв.В крайна сметка не са те хванали пиян/друсан и т.н. да застрашаваш нечий живот.
Сега ще ти излезне златна тая винетка


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Съставен акт за шофиране без винетка

Мнениеот vucata » Сря 12 окт 2016 6:26


toman44o написа:Аз пък не мога да разбера, защо трябва да им дава пари :screwy и на мен са ми искали, но никога не съм им давал казвам им да пишат и след това си плащам акта или фиша.


Що бре? Особено на тоя път съм абсолютно съгласен да почерпя. Както и на пътя София - Костинброд. Както и на мноооого междуградски и селски пътища, двуелентови и в окаяно състояние. Алтернативен път държавата не е направила.... Реално ако го погледнем от друга страна, трябва да ходиш от Сливница до Божурище пеша докато намериш седмична винетка.... Докато не се промени системата за пътните такси, данъци, застраховки и преглед, ще има корупция! И то не само в системата на КАТ. Е сега по празниците е нааай-яко! Навсякъде има само месечни или годишни Свинетки :mhihi


Liminat
Мнения: 426
Регистриран на: Вто 21 окт 2008 21:54
Автомобил: VW
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Съставен акт за шофиране без винетка

Мнениеот Liminat » Сря 12 окт 2016 6:47


golfmaniak666 написа:...Но с самото излизане ме спряха и аз им обясних и полицая ми поиска да почерпя но имах само 100лв и не ми се даваха.

Ми що не им каза, че не ти се дават, нито за почерпка, нито за винетка. Щяха да те разберат хората и нямаше да ти пишат никакъв акт.


barutchiev
Мнения: 561
Регистриран на: Пет 29 май 2015 18:12
Автомобил: VW BORA
Двигател: AUS 2000

Re: RE: Re: Съставен акт за шофиране без винетка

Мнениеот barutchiev » Сря 12 окт 2016 8:41


Ееееее колега,развесели ме.Просто си представих погледите на катаджиите [emoji1]

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6087
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Съставен акт за шофиране без винетка

Мнениеот DoH_KuXoT » Сря 12 окт 2016 9:04


vucata написа:
toman44o написа:Аз пък не мога да разбера, защо трябва да им дава пари :screwy и на мен са ми искали, но никога не съм им давал казвам им да пишат и след това си плащам акта или фиша.


Що бре? Особено на тоя път съм абсолютно съгласен да почерпя. Както и на пътя София - Костинброд. Както и на мноооого междуградски и селски пътища, двуелентови и в окаяно състояние. Алтернативен път държавата не е направила.... Реално ако го погледнем от друга страна, трябва да ходиш от Сливница до Божурище пеша докато намериш седмична винетка.... Докато не се промени системата за пътните такси, данъци, застраховки и преглед, ще има корупция! И то не само в системата на КАТ. Е сега по празниците е нааай-яко! Навсякъде има само месечни или годишни Свинетки :mhihi


Пътя сливница - Божурище не знам какво му е окаяното в състоянието. Пеша ще ходиш ако не си съобразил, 10 дни на гости не е за седмична винетка. Можело е да си купи две. Бензин, храна и пиене за 10 дни сигурно е съобразено да има, но винетката не е приоритет, защото може и да мине номера.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13442
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Съставен акт за шофиране без винетка

Мнениеот kris11 » Сря 12 окт 2016 9:14


Пак е на късмет,че не са му лепнали стикер "Спрян от движение" и после през КАТ на валците освен акта.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Съставен акт за шофиране без винетка

Мнениеот 777 » Сря 12 окт 2016 9:25


А можеше да хване едно такси, да отиде за винетка и да се върне. Ама що да се харчат пари, като може да се дадат повече.



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 8 госта