въпроси , относно стикер "инвалид" и такова паркомясто

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
golf_td
Мнения: 716
Регистриран на: Пон 27 дек 2010 13:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pomorie

въпроси , относно стикер "инвалид" и такова паркомясто

Мнениеот golf_td » Чет 30 мар 2017 18:41


Колеги , за съжаление ситуацията в моя дом е изключително тежка. Баба ми е от 2 години с ТЕЛК 100% и така остава до края на дните си , вече е на 90 години. От скоро и майка ми претърпя операция за смяна на тазобедрена става и дават шансове за напълно оздравяване , тъй като е на 62, но все пак към момента и тя е в затруднено положение. Та тъй като аз съм единствения здрав вкъщи , но все пак ползвам колата си основно за неща , свързани с техните проблеми - документации и всякакви други неща , както и извозване в определени центрове за рехабилитация , контролни прегледи и какво ли още не ... та въпроса ми е имам ли право да си сложа такъв стикер на колата , нужно ли е тя да е прехвърлена на някои от болните , имам ли право да изискам от общината да ми се осигури паркомясто , боядисано в синьо за тази цел (понеже пред нашия блок няма такова , а някъде има по 2 такива места) ... и изобщо в този ред на мисли мога ли да си помогна? В крайна сметка никога не съм си "резервирал" място с бутилка вода , както се практикува тук, но ако го направя - то поне ще имам уважителна причина ако возя някой от нашите.. Но по принцип искам да е всичко по правилния начин, изобщо в моята ситуация би трябвало да мога да ползвам някакви привилегии ?




Потребителски аватар
HYUGO
Мнения: 40
Регистриран на: Сря 07 апр 2010 9:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: В.Търново

Re: въпроси , относно стикер "инвалид" и такова паркомясто

Мнениеот HYUGO » Чет 30 мар 2017 21:46


Най добре посетете община Бургас и си направете справка на място.
Ето нещо на сайта им ....
http://www.transportburgas.bg/bg/%D0%9F ... 0%BD%D0%B5


Потребителски аватар
stardreamer
Мнения: 291
Регистриран на: Пет 23 авг 2013 11:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: dreams

Re: въпроси , относно стикер "инвалид" и такова паркомясто

Мнениеот stardreamer » Чет 30 мар 2017 22:28


Колега, трябва да се обърне към община Поморие, а не Бургас (ако става въпрос за паркиране в Поморие). Иначе си прав, най-добре да се обърне към тях с въпрос, но е бих го посъветвал да е писмен - например по имейл за всеки случай.


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: въпроси , относно стикер "инвалид" и такова паркомясто

Мнениеот gergeto » Чет 30 мар 2017 22:54


Когато инвалида е пълнолетен-автомобила трябва да е на негово име ,за да се отиде в Община Поморие с решение на ТЕЛК и тогава се дава документ за право на паркиране. Ако инвалида е дете,трябва колата да е на името на единия от родителите.
Незнам в конкретния случай дали нотариално заверено пълномощно с регистрацията на конкретната кола не би свършило работа пред Общината.



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 12 госта