Приспадат ли се дните за които книжката е била задържана преди решението на съда Германия

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
Tinkis
Мнения: 2
Регистриран на: Пет 07 апр 2023 10:38
Автомобил:
Двигател:

Приспадат ли се дните за които книжката е била задържана преди решението на съда Германия

Мнениеот Tinkis » Пет 07 апр 2023 10:52


Книжката ми беше задържана за 11 дни(Германия) , след намесата на адвокат ми я върнаха. След като изгубих делото съдията каза че ще бъдат приспадната въпросните дни, но в решението пише един месец. Въпроса ми е до колко е легално това решение знам в България тези дни се приспадат.




Потребителски аватар
Vidol Nikolov
Мнения: 2148
Регистриран на: Чет 22 яну 2009 12:22
Автомобил: Jetta 1.6
Двигател: PN
Местоположение: ---

Re: Приспадат ли се дните за които книжката е била задържана преди решението на съда Германия

Мнениеот Vidol Nikolov » Пет 07 апр 2023 17:41


Излишно е да си задаваш такива въпроси. Каквото пише в решението на съдебната инстанция, това е.

Дали и как е у нас няма значение. Ти си нарушил немски закони в Германия, отговаряш по тяхното законодателство.


Tinkis
Мнения: 2
Регистриран на: Пет 07 апр 2023 10:38
Автомобил:
Двигател:

Re: Приспадат ли се дните за които книжката е била задържана преди решението на съда Германия

Мнениеот Tinkis » Вто 11 апр 2023 12:02


Vidol Nikolov написа:Излишно е да си задаваш такива въпроси. Каквото пише в решението на съдебната инстанция, това е.

Дали и как е у нас няма значение. Ти си нарушил немски закони в Германия, отговаряш по тяхното законодателство.

Излишно е да отговаряш когато не си запознат, защото Staatsanwaltschaft ми отговориха че съдията е направил грешка и аз мога да шофирам, здрасти въпреки че ще си получа книжката по пощата утре.


Потребителски аватар
Vidol Nikolov
Мнения: 2148
Регистриран на: Чет 22 яну 2009 12:22
Автомобил: Jetta 1.6
Двигател: PN
Местоположение: ---

Re: Приспадат ли се дните за които книжката е била задържана преди решението на съда Германия

Мнениеот Vidol Nikolov » Сря 12 апр 2023 5:07


Редактирай си поста, вместо да обясняваш кое е излишно. Горе питаш легално ли е решението на съдебен орган на чужда държава и посочваш обстоятелства, които нямат общо с правния мир.



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 12 госта