Преминаване на Червен светофар

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
MountainTop
Мнения: 1
Регистриран на: Съб 14 яну 2023 13:08
Автомобил:
Двигател:

Преминаване на Червен светофар

Мнениеот MountainTop » Съб 14 яну 2023 13:57


Здравейте,

Преди седмица бях привикан в районното управление МВР и ми бе показано видео на кола която прилича на моята да минава през кръстовище. На видеото не се вижда нито марка на колата нито регистрационен номер нито се вижда светофара. Има и доклад от цивилен полицай който твърди, че е видял моят автомобил да преминава на червено и предоставя това видео от охранителна камера на улицата заедно с регистрационния номер на колата ми. Аз имам книжка от друга страна и са минали 3 месеца от както съм в страната и не карам колата тъй като книжката ми е невалидна и нямам българско СУМПС. От полицията знаят че колата се е движила в този ден от ТОЛ камери и искат да предоставя име на шофьора в този ден. Как да процедирам в тази ситуация? Могат ли да напишат акт въз основа само на свидетелските показания на цивилния полицай?Няма реално доказателство във видеото, че това е моята кола. От видеото не се вижда регистрационен номер. Даже колата ми изглежда различно. На видеото колата има сини фарове и черни джанти, а моята кола е с жълти светлини и сиви лети джанти.
Полицайте ме заплашват, че ще ми свалят номерата и ще пишат глобата на мен защото колата се води на мое име. Благодаря предварително за съветите

Последна промяна от radotom на Съб 14 яну 2023 14:07, променено общо 1 път.
Причина: Преместена в правилния раздел и допълнено заглавие




Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1316
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Преминаване на Червен светофар

Мнениеот fur1ous » Съб 14 яну 2023 15:32


Докажи,че не си виновен.
Обърни се към адвокат най добре.

Ако е така като описваш ще те оневинят и не забравяй след това да съдиш полицая който е дал твоя рег. номер.


Потребителски аватар
stefarata
Мнения: 1893
Регистриран на: Нед 13 сеп 2009 10:56
Автомобил: Seat Alhambra 7M
Двигател: AFN 1998
Местоположение: Карнобат

Re: Преминаване на Червен светофар

Мнениеот stefarata » Съб 14 яну 2023 15:36


В крайна сметка сигурен ли си, че не е твоята кола?


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8289
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Преминаване на Червен светофар

Мнениеот Stivi » Съб 14 яну 2023 15:52


От прочетеното не разбрах, ти знаеш ли дали колата ти е карана този ден /от когото и да било/ и е била в района, или не знаеш !?

Последна промяна от Stivi на Съб 14 яну 2023 15:53, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: Преминаване на Червен светофар

Мнениеот Ивайло Димов » Съб 14 яну 2023 15:53


Това звучи като виц ....Следващия път отиди с адвокат в полицията и поискай да докажат ,че това е твоята кола и да покажат записа от тая охранителна камера ,на която се вижда регистрационен номер .В правото има презумпция за невинност ,те трябва да докажат виновноста ти с доказателства ,които са правно издържани .Щото така на принципа "Една леля от пазара каза.." Утре някой ,който ти има зъб примерно ще заяви ,че те е видял да слизаш пиян от колата ти преди 3 дена .



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 23 госта