Трета регистрационна табела за багажник за велосипеди на теглича

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
Потребителски аватар
hudson
Мнения: 35
Регистриран на: Вто 20 апр 2021 7:58
Автомобил: Passat b6
Двигател: CBAB 2009
Местоположение: Пазарджик

Re: Трета регистрационна табела за багажник за велосипеди на теглича

Мнениеот hudson » Сря 27 окт 2021 19:23


Явно във всеки КАТ си имат собствени тълкувания на наредбите.
С предишната кола съм вадил трети номер, преди 5 до 7 години. Тогава просто трябваше да попълня заявление и след десетина дни си взех номера.
Този май, регистрирах пасата и тръгнах да си искам и трети номер. Но, не -трябвало с вело багажника, фактура и упътване... Попитах веднага какво се е променило и отговора беше, че някой си, взел трети номер, после сложил на теглича една щайга и сложил номера на него и тя си имала неприятности с началството.
В КАТ Пазарджик, трети номер се поръчва при домакинката! :gruebel
Не съм давал фактура - просто казах че съм го купил втора употреба (както си и беше), или фактурата е изгубена защото сте го купили преди години (при мен пак съвпада с истината) :mhihi
С попълненото заявление и мануала изпринтен от нета, ме изпратиха при шефа на канала за да напише "разрешавам" на документите. Поне не ми иска да го монтирам - показах му сгънат в багажника.
След това - плащане. Редих се на гишетата с надежда да платя с карта, но напразно - нямало как да го въведе в системата. :censored2 Още 6 лв за два превода в банковия клон и приключих.
И при двете вадения на трети номер, домакинката ми звънеше по телефона когато номера беше готов.




Потребителски аватар
krasimir.rilski
Мнения: 183
Регистриран на: Вто 23 май 2017 4:02
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFGB
Местоположение: София

Re: Трета регистрационна табела за багажник за велосипеди на теглича

Мнениеот krasimir.rilski » Чет 05 май 2022 9:22


Днес и аз се сдобих с трета табела в КАТ дървеница.
Сумата беше 18.27 лв. Отне ми 3 часа. Процедурата е както са описали колегите на 1 и 5 страница.
Още веднъж Задължително трябва да е монтиран багажника на колата за канала.
Бях в 7.00 пред КАТ на опашката пред мен имаше 50 коли. Приключих в 10.00


Потребителски аватар
ludmil
Мнения: 243
Регистриран на: Нед 11 юни 2006 21:30
Автомобил: VW Passat B3
Двигател: RP 1990
Местоположение: Земята
Контакти:

Re: Трета регистрационна табела за багажник за велосипеди на теглича

Мнениеот ludmil » Чет 15 юни 2023 3:46


Здравейте,
искам да купя багажник за велосипеди, подобен на този. И ще ми трябва трети номер за него.
Но работата е в това, че съм сменял двигателя (стария го хвърлих поради прегряване) с такъв от автоморга и сега номера не отговаря на този в талона. Дали ще е проблем? Става дума за Велико Търново
Заснемане.JPG
Заснемане.JPG (84.37 KиБ) Видяна 1283 пъти


Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: Трета регистрационна табела за багажник за велосипеди на теглича

Мнениеот Ивайло Димов » Чет 15 юни 2023 4:42


При покупката ти не седнахте ли с моргаджията и на един лист да си направите обикновен договор за покупко-продажба с цялата информация изписана в него ?Вашите данни ,за колата и т.н .По целия свят ДВГ се води консуматив ,резервна част и номера на двигателя не е важен ,цялата информация за колата е пришита в номера на рамата .

Моята кола като я купих нямам номер на ДВГ в големия талон ,с номера от В.Търново съм .Може даже да не искат да гледат за това .


Потребителски аватар
ludmil
Мнения: 243
Регистриран на: Нед 11 юни 2006 21:30
Автомобил: VW Passat B3
Двигател: RP 1990
Местоположение: Земята
Контакти:

Re: Трета регистрационна табела за багажник за велосипеди на теглича

Мнениеот ludmil » Чет 15 юни 2023 20:41


Ивайло Димов написа:При покупката ти не седнахте ли с моргаджията и на един лист да си направите обикновен договор за покупко-продажба с цялата информация изписана в него ?Вашите данни ,за колата и т.н .По целия свят ДВГ се води консуматив ,резервна част и номера на двигателя не е важен ,цялата информация за колата е пришита в номера на рамата .

Моята кола като я купих нямам номер на ДВГ в големия талон ,с номера от В.Търново съм .Може даже да не искат да гледат за това .

To moят майстор го намери от някаква морга, нямам идея дори от коя. Па дори и договор да има, как ще го сменя в КАТ номера на двигателя?


Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: Трета регистрационна табела за багажник за велосипеди на теглича

Мнениеот Ивайло Димов » Чет 15 юни 2023 20:47


Ами с договора се сменя и ксерокопие на големия талон .Договора ти трябва ,за да удостовериш пред властите че си придобил законно двигателя дали от частно или юридическо лице ,сиреч не е от открадната кола която е разфасована за части .А копие на големия талон е да се види номера на рамата и двигателя ,по номера на рама се вижда дали случайно автомобила не се издирва като откраднат .


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Трета регистрационна табела за багажник за велосипеди на теглича

Мнениеот Vlad777 » Вто 25 юли 2023 17:36


Прилагам актуална информация от пост във Фацебоок
Stanimir Andonov написа:Пускам един малко по - различен пост относно придобиването на трета регистрационна табела (червен номер с цифра 1 на него), в случаи когато ползвате велосипеден багажник или друго нещо, което не е ремарке, но скрива регистрационния номер на автомобила.
В сайта на КАТ информацията е много оскъдна и не описва кажи речи нищо. Когато отидох на гишетата в КАТ - разбрах какво се прави благодарение на въвшен човек, който регистрира коли за хора, а служителите нямаха никаква идея какво става.
Процедурата за КАТ София е:
1. Отивате в основната сграда и си теглите билетче за Деловодство (гише 15-16) с документи:
- Молба в свободен текст
- Копие на голям талон
- Копие на фактура/документ за собственост на "джаджа"-та (както се изрази лелката :mrgreen )
- Принтирана снимка или скица на "джаджа"-та
Срещу тези неща ще ви датат листче с входящ номер. Чакате 10 работни дни за изработка на номера.
2. Отивате на гишета 52-53 в сектора за регистрация на автомобили в стаичката отстрани на каналите където връчват готовите талони и питате дали ви е готова табелата - те ще проверят по номера на колата. При положителен отговор отивате в първата част където се подават документи за регистрация на МПС с:
- Голям талон
- Малък талон
- Лична карта
След като ви обработят документите, ви дадат листа на заявката и заплатите 22 лв такса - отивате да ви насочат към канал за техническа проверка.
На канала се явявате с !!!монтирана "джаджа"!!! както ще седи върху автомобила при употреба в напълно изправно и работещо състояние.
След плегледа отивате и чакате да ви повикат да ви връчат нови талони с означение за наличие на 3 табели и новия номер.
След цялото това забавление вече отивате безгрижно на почивка в България или чужбина без да се притеснявате за полиция и глоби за скрит номер.
И който е оживял след цялото четене - безаварийно и със здраве!


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Трета регистрационна табела за багажник за велосипеди на теглича

Мнениеот Zdravko Zankov » Вто 25 юли 2023 19:55


Аз апелирам към всички с такива багажници, преглеждайте си лампите по тях! В неделя почти влязох в багажника на едно Х6, велосипедите тотално скриваха основните светлини отзад, а тези на багажника не работеха.


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18715
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Трета регистрационна табела за багажник за велосипеди на теглича

Мнениеот hooligans » Вто 25 юли 2023 22:49


Vlad777 написа:Прилагам актуална информация от пост във Фацебоок ....


Само да добавя, че номерата се карат в КАТ София всеки четвъртък, та не винаги са точно 10 дни, а в някои случаи са повече.



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 17 госта