Трета регистрационна табела за багажник за велосипеди на теглича

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Трета регистрационна табела за багажник за велосипеди на теглича

Мнениеот VWGT » Пет 22 май 2020 19:09


това с представянето на документа е още едно от безумните неща по тази наредба, за да си легален на пътя трябва да фалшифицираш данъчен документ




mhi406vt
Мнения: 164
Регистриран на: Съб 08 мар 2014 14:27
Автомобил: VW Touareg 3.0 TDI 240hp
Двигател:
Местоположение: София

Re: Трета регистрационна табела за багажник за велосипеди на теглича

Мнениеот mhi406vt » Пет 22 май 2020 19:36


Отивам Вторник за номера и аз, подготвил съм се вече.
CF472945-32F4-4653-BFD9-F608ECEF367C.jpeg



Пичове, ако сложа теглич на Кю-то, дали може със същата фактура да изкарам номера и за него. Огромна олигофрения ще е ако не мога, защо не мога да имам един багажник с два номера за двете коли, нали се сменят номерата


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Трета регистрационна табела за багажник за велосипеди на теглича

Мнениеот DoH_KuXoT » Пет 22 май 2020 19:56


Ще можеш разбира се, дай им копие на фактурата


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8352
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Трета регистрационна табела за багажник за велосипеди на теглича

Мнениеот samo_pechka » Пет 22 май 2020 20:21


Големи драми това с регистрацията и третия номер. Недоумявам пред какво трябва да се изправиш за да получиш такава.....
Тази инструкция за монтаж: какъв е проблема да се направи по "образец" ? Питам за един приятел нали... И това с покупката от частно лице : ами накрая с кауффертграг :biggrin щом коли мотори и ремаркета може с такъв , що да не може един тъп багажник ?! Баси ако не може...
Аз навремето бях питал за такъв номер, но явно бях "изпреварил" много времето , не се предлагаше въобще такава услуга, дори си мислех един номер от немско с моите букви и числа. Бях ангажирал и юрист , да "измисли" нещо по въпроса ми. Но така и останаха нещата, недовършени...


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Трета регистрационна табела за багажник за велосипеди на теглича

Мнениеот VWGT » Пет 22 май 2020 21:28


немските номера са с различен шрифт и много ще бие на очи, иначе няма проблеми с поръчката :)


Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1512
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: Трета регистрационна табела за багажник за велосипеди на теглича

Мнениеот Кайзен » Съб 23 май 2020 7:51


samo_pechka написа:И това с покупката от частно лице : ами накрая с кауффертграг :biggrin щом коли мотори и ремаркета може с такъв , що да не може един тъп багажник ?! Баси ако не може...

Последната ми играчка (Suzuki Swift 1998) я купих за 200€ без "кауффертграг". Даваш парите, вземаш талоните, ремонтираш, TÜV, регистрираш и продаваш с нов TÜV, също без "кауффертграг". В Kfz-Zulassungsstelle-то никой не търси договор ("кауффертграг") за нищо.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8352
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Трета регистрационна табела за багажник за велосипеди на теглича

Мнениеот samo_pechka » Съб 23 май 2020 10:41


За Германия е друго, щом си стиснал големия бриф-край , ти си собственика , нищо, че пише друго име в него. Не съм сигурен обаче дали няма значение и самият автомобил, дали ако е някакъв скъп , по-нов примерно, може пак без кауффертраг.
Тук ( в България) зорлем те карат да "изфабрикуваш" дикименти. Пред немците си чист, пред българите-не. Върви разбери логиката. Уж ЕУ, уж еднакви правила , да ама не.
VWGT написа:немските номера са с различен шрифт и много ще бие на очи, иначе няма проблеми с поръчката :)

Да, така е.
П.п. отклонихме се от темата :redface


dimodd
Мнения: 35
Регистриран на: Нед 29 яну 2012 23:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Трета регистрационна табела за багажник за велосипеди на теглича

Мнениеот dimodd » Вто 26 май 2020 12:31


А някой да знае каква е процедурата с лизингова кола?!?


Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1512
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: Трета регистрационна табела за багажник за велосипеди на теглича

Мнениеот Кайзен » Пет 12 юни 2020 7:11


group® написа:п.с. Ей така, без очаквания, писах на КАТ с част от тези въпроси. Да видим дали умрял писмо пише :Mr Green Fun Пуснах им и линк към темата :mhihi
Получил ли си някакъв отговор?


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9869
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Трета регистрационна табела за багажник за велосипеди на теглича

Мнениеот group® » Пет 12 юни 2020 7:45


Не, разбира се.
Не знам, защо изобщо имат мейли?!


dolarcho
Мнения: 15
Регистриран на: Пет 29 юли 2011 16:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Трета регистрационна табела за багажник за велосипеди на теглича

Мнениеот dolarcho » Чет 09 юли 2020 14:28


И аз минах през процедурата. Бях подготвил и "от пиле мляко", но накрая ми взе само талона, фактурата и първа страница от manual-а на багажника. Зададох няколко въпроса, на които служителката не можеше да отговори, естествено. Според мен най-неприятната част от нещата е двойния аршин, и факта, че дори служителите не са наясно какви документи да изискват - на един едно, на друг друго. Но и според мен процедурата не е кой знае какво.
Също давам насока към всички, които биха попаднали в подобна ситуация на моята (трябваше да ми нанесат допълнителни данни в свидетелството), че могат с промяната в свидетелството при вадене на третата регистационна табела също да впишат липсващи или да коригират съществуващи данни в свидетелството. Или с една такса да свършите двете или повече неща :)


valiosport
Мнения: 2145
Регистриран на: Нед 20 юни 2010 21:58
Автомобил: Golf 4 1.9 TDI
Двигател:
Местоположение: България

Re: Трета регистрационна табела за багажник за велосипеди на теглича

Мнениеот valiosport » Съб 22 авг 2020 5:51


Някой, запознат ли е дали трябва ГО за туристическо ремарке, че по едно време бяха отпаднали застраховки те?


teodorpc
Мнения: 231
Регистриран на: Сря 14 фев 2018 21:35
Автомобил:
Двигател:

Re: Трета регистрационна табела за багажник за велосипеди на теглича

Мнениеот teodorpc » Съб 22 авг 2020 21:15


Не трябва. Само преглед веднъж на две години.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Трета регистрационна табела за багажник за велосипеди на теглича

Мнениеот VWGT » Пон 12 апр 2021 9:29


group® написа:Не, разбира се.
Не знам, защо изобщо имат мейли?!

КАТ, нещо, отговор ... или от "умрял писмо" :)


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Трета регистрационна табела за багажник за велосипеди на теглича

Мнениеот VWGT » Вто 08 юни 2021 21:36


petko5 написа:Здравейте отново!
Днес минах цялата процедура в КАТ София - Дървеница.
Бях един от първите и цялото време ми отне 1ч.
Сумата която заплатих е 22.28 лв.
И така:
Хубаво е да отидете рано 07:00/07:15 за да не губите време, нареждате се на опашката от чакащи автомобили, която не е на входа на каналите, а чак след входа на гишетата за плащане на актовете. Там ви посреща цивилен човек и ви нарежда на опашката.
В 07:30 тръгвате като на парад към каналите и ви курдисват пред входа на каналите, като ЗАДЪЛЖИТЕЛНО багажника трябва да е монтиран на теглича и вързан към буксата !!!
Отивате към Аквариума със следните документи Голям талон, малък талон, ГО и Лична карта.
Влизате в Аквариума и служител на КАТ ви тегли номерче, като ви задава режийните въпроси, но един ме изненада много:
- Проверихте ли дали номерата са Ви готови ? :eek ... Шах с пешка....
Отговора ми бе, че служител на гише 15/16, след подаване на заявлението, ми каза след 10/15 дни с всички документи на колата да се наредя на каналите..., след което ми пусна номерче.
Дойде моят ред и се нареждам на гишето....и там същият въпрос... и съответно същия отговор от моя страна...
Жената зад гишето в Аквариума беше много мила и любезна, обади на нейна колежка за да се увери че номера е тук и след това започна да попълва документите.
Така и не разбрах, къде трябва да се провери, дали номера е пристигнал... :rolleyes ..., както и да е.
След като платите таксата, отивате на входа паркинга до кабинката на служител от КАТ и той ви казва, пред кой канал да се наредите...и чакате.
След това, влизате в тунела, правят сверка на всичко и ви пращат на гишетата да си получите новите талони и третият номер :wink



ще допълня леко, иначе подробното мнение на колегата, точно по въпроса къде кога и как се разбира дали номера е издаден :)

телефон няма, единствено лелките, които раздават номерата (гишета 52 и 53) могат да ви отговорят на въпроса дали номера е готов, като проверят в кашона зад тях (буквално) дали номера е там. От другите гишета звънят точно на тях. Тънкия момент е, че те почват работа след 08:00 и преди това няма как да разберете дали номера ви е готов. Но ето какво разбрах днес :) Новите номера се карат в КАТ единствено и само в четвъртък! Т.е. ако на гишето 15/16 при подаването на заявлението за трети номер са ви казали "ела след 10 дни", което е стандартната реплика, броите дали в тези 10 дни има 2 четвъртъка!, защото ако е само един, вероятността да са ви изработили номера е минимална.
Откъде знам, ами днес си говорих 5 минути с лелката на 52ро гише, която беше удивително отзивичива и кооперативна :bowdown , само дето не ме пусна сам да си търся номера по кашоните. Уви, не беше там.



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 19 госта