Новите преносими камери радари на КАТ с триножници ARH S1

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
Vincent1
Мнения: 124
Регистриран на: Чет 07 мар 2019 20:37
Автомобил:
Двигател:

Re: Новите преносими камери радари на КАТ с триножници ARH S1

Мнениеот Vincent1 » Пет 06 мар 2020 19:51


Моя казус от вчера се оказа по интересен :)
Аз излизам на околовръсното на кръговото на младост 4 при комо. Там има знак 50 защото идва светофар.

След свтофара докато стигнеш моста на ринг мол няма знак 80. Хранилка ли е това и нарочно ли няма знак? Хората в този участък винаги си карат бързо все едно ограничението е 80.




Потребителски аватар
papinnu
Мнения: 10
Регистриран на: Съб 22 фев 2020 14:28
Автомобил: Passat GTE 2020
Двигател:
Местоположение: София

Re: Новите преносими камери радари на КАТ с триножници ARH S1

Мнениеот papinnu » Пет 06 мар 2020 20:49


Vincent1 написа:Моя казус от вчера се оказа по интересен :)
Аз излизам на околовръсното на кръговото на младост 4 при комо. Там има знак 50 защото идва светофар.

След свтофара докато стигнеш моста на ринг мол няма знак 80. Хранилка ли е това и нарочно ли няма знак? Хората в този участък винаги си карат бързо все едно ограничението е 80.

И аз съм мислел не един път върху същият този участък.
За да разбуня духовете ще нахвърля едни разсъждения:
Ако се движите по Околовръстното и влезете по: Ботевградско, Цариградско и Самоковско шосета ще видите знак "София", което значи, че по Оковръстен път поне в тези отсечки важат правилата за ограничение на скоростта за извън населено място. Продължаваме към Младост и табела "София" все така няма. На места има знаци със съответните ограничения на скоростта. Въпросният знак '50', за който колегата споменава важи до следващата пряка/кръстовище (аз така знам правилата - поправете ме ако бъркам). След въпросното кръстовище при Арена/Технополис вече сме извън зоната на знака, което означава, че се връщаме към кои правила.... тези за извън населено място. И така до следващите знаци вече с ограничение '80'.


teodorpc
Мнения: 231
Регистриран на: Сря 14 фев 2018 21:35
Автомобил:
Двигател:

Re: Новите преносими камери радари на КАТ с триножници ARH S1

Мнениеот teodorpc » Пет 06 мар 2020 23:51


Стават все по изобретателни. Тази вечер се бяха заложили на околовръсното, но не на ринг мола, а около отбивката за Симеоново между мантинелите по средата между основните платна, където е 50 см. широко. И то в петък вечер в час пик посока Пловдив. Изобщо не знам как са пресекли в този трафик за да се заврат там двама души с триногата и кога са успели да си тръгнат. Наскоро пък на правата след горни Дъбник към Плевен бяха заболи тринога на висок триножник в камара клони отрязани при разчистването на банкета и дърветата около пътя, а колата, цивилен джип някакъв, го бяха паркирали в орането зад самите дървета за да не се вижда.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Новите преносими камери радари на КАТ с триножници ARH S1

Мнениеот Zdravko Zankov » Съб 07 мар 2020 9:32


Не е джип. Черно Ауди А3. Със софийски номер. Със затъмнени стъкла.


Потребителски аватар
biol
Мнения: 433
Регистриран на: Пон 21 юни 2004 21:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Новите преносими камери радари на КАТ с триножници ARH S1

Мнениеот biol » Съб 07 мар 2020 17:37


Редовно ги виждам в началото на моста на икея - има две счупени платна , там залагат камерата.
Днес видях бял опел без надписис камера , спускането ,малко преди разклона на Ихтиман., Там има ли ограничение???


teodorpc
Мнения: 231
Регистриран на: Сря 14 фев 2018 21:35
Автомобил:
Двигател:

Re: Новите преносими камери радари на КАТ с триножници ARH S1

Мнениеот teodorpc » Съб 07 мар 2020 18:15


Има, 70км/ч. И аз ги видях днес преди обяд, ама имах предчуствие и си бях намалил преди завоя. А въпросното ауди а3 го знам. Засичал съм го с отворен багажник и някакви багажи вътре, а между тях какво... разпъната тринога.


Потребителски аватар
ssssl
Мнения: 923
Регистриран на: Вто 12 май 2009 17:47
Автомобил:
Двигател: CJXC
Местоположение: Sofia

Re: Новите преносими камери радари на КАТ с триножници ARH S1

Мнениеот ssssl » Съб 07 мар 2020 21:10


teodorpc написа:Има, 70км/ч.

Там няма ли допълнителна табела, че важи само при мъгла и дим?


teodorpc
Мнения: 231
Регистриран на: Сря 14 фев 2018 21:35
Автомобил:
Двигател:

Re: Новите преносими камери радари на КАТ с триножници ARH S1

Мнениеот teodorpc » Съб 07 мар 2020 21:38


Не, самостоятелен знак си е. Преди отбивката за Костенец има стеснение в аварийната лента и наредени жалони. Предполагам за това са сложили ограничението и точно там беше и бялата астра.


Потребителски аватар
biol
Мнения: 433
Регистриран на: Пон 21 юни 2004 21:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Новите преносими камери радари на КАТ с триножници ARH S1

Мнениеот biol » Съб 07 мар 2020 21:55


70
пак ще има разправии.
минал съм с 120. Нямаше никакви жалони никакви работници сутринта
Може ли на магистрала , от 140 на 70 без никакъв знак


Потребителски аватар
tomata
Мнения: 483
Регистриран на: Нед 11 юни 2006 18:21
Автомобил: VW Passat B5 Alhambra
Двигател: AWT AWC
Местоположение: Пазарджик

Re: Новите преносими камери радари на КАТ с триножници ARH S1

Мнениеот tomata » Нед 08 мар 2020 5:07


Не е от 140 на 70. Има знак 110, 90 и чак тогава 70.
Това ограничение го направиха след верижната катастрофа. Тъпо е, но го има. Местото е перфектно за засада, завой и хоп снимка. Брат ми и братовчед ми ги глобиха там. Дано не си минал с над 120.


Потребителски аватар
toraborat
Мнения: 934
Регистриран на: Пет 19 апр 2013 22:09
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ 2002
Местоположение: София

Re: Новите преносими камери радари на КАТ с триножници ARH S1

Мнениеот toraborat » Нед 08 мар 2020 9:18


Някой успял да ги засече с детектор?


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18715
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Новите преносими камери радари на КАТ с триножници ARH S1

Мнениеот hooligans » Нед 08 мар 2020 14:39


Засича ги, но твърде късно.


bond
Мнения: 26
Регистриран на: Вто 23 юни 2009 11:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Новите преносими камери радари на КАТ с триножници ARH S1

Мнениеот bond » Чет 04 юни 2020 17:23


Някой пробвал ли се е да обжалва фиш направен с въпросните триножници?
Имам 2 фиша за 22 и 31 км над ограничението. Днес бях в КАТ да видя снимките(за съжаление след 2 седмици ще мога да ги получа на хартия) и на 2-те снимки има друга кола в другата лента като служителят ми показа как над колата имало със зелено обозначение скоростта на всяка от колите.
Дали наистина може да отчита точно когато има 2 съседни коли и дали това може да е основание за обжалване?


Потребителски аватар
toraborat
Мнения: 934
Регистриран на: Пет 19 апр 2013 22:09
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ 2002
Местоположение: София

Re: Новите преносими камери радари на КАТ с триножници ARH S1

Мнениеот toraborat » Чет 04 юни 2020 17:51


Производителят казва, че може... Ако се оспори, тази фирма производител ще дължи доста неустойки на доста държави...


Потребителски аватар
Andonov
Мнения: 3925
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 8:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: Новите преносими камери радари на КАТ с триножници ARH S1

Мнениеот Andonov » Пет 05 юни 2020 8:31


bond написа:Някой пробвал ли се е да обжалва фиш направен с въпросните триножници?
Имам 2 фиша за 22 и 31 км над ограничението. Днес бях в КАТ да видя снимките(за съжаление след 2 седмици ще мога да ги получа на хартия) и на 2-те снимки има друга кола в другата лента като служителят ми показа как над колата имало със зелено обозначение скоростта на всяка от колите.
Дали наистина може да отчита точно когато има 2 съседни коли и дали това може да е основание за обжалване?


Такова нещо категорично няма (гледал съм доста снимки от триноги) - да засича едновременно на всяка кола скоростта и да я показва. Има 4 зелени чертички които са горе, долу, в ляво и дясно по краищата в средата на снимката с още едни стрелки и това е мястото където е засича скоростта (реално е средата на обектива, снимката) и автомобила който премине от там с превишение се заснема.
Имам снимки (няма как да ги покажа тук) на които са дори 3 коли. До колкото съм запознат при триногите няма значение колко коли има на снимката (реално всички правят клип) глобата не може да отпадне, за разлика от всички други камери (мобилните в колите и стационарните) където трябва да е само 1 автомобил, за да е валидна глобата.



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 22 госта