Новите преносими камери радари на КАТ с триножници ARH S1

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
valiosport
Мнения: 2145
Регистриран на: Нед 20 юни 2010 21:58
Автомобил: Golf 4 1.9 TDI
Двигател:
Местоположение: България

Re: Новите преносими камери радари на КАТ с триножници ARH S1

Мнениеот valiosport » Чет 17 дек 2020 21:29


Аз не мога да разбера, защо не се спазва, тия камери ги слагат където има ограничения, не ги слагат където е 90, въпреки че скоро видях тринога на околовръстното на Ловеч където е 80 ограничение, слагаха я където има 60, ама хората се научиха и намалят и после пак газ и взеха нови места да измислят. Има и други методи, залагат една патрулка и след няколко метра втора. Няма отърване вече




Martosax87
Мнения: 92
Регистриран на: Чет 28 окт 2010 22:16
Автомобил: Passat B7 DSG + Altea XL DSG
Двигател: CFGB + BKD
Местоположение: София

Re: Новите преносими камери радари на КАТ с триножници ARH S1

Мнениеот Martosax87 » Чет 17 дек 2020 22:35


^ До колегата valiosport:
Поне аз откакто съм шофьор (15г.), почти не съм видял катаджия да застане на място, където наистина е необходимо. Винаги се застава на места с ограничения, чиято нужда е силно спорна и дискусионна и се чакат поредните които ще си кажат "Е, тук няма смисъл от това 60, прав участък, видимост..." или "Ей я табелата, селото свършва след 100 м" и в повечето случаи ще са прави. Е, да, ама роднатата милиция (баща ми още така им казва :Mr Green Fun ) чака точно това и застава точно на тези места. Примерите в Бг са стотици, ако не и хиляди, като един от тях е с. Радомирци (София-Плевен) - шофиралите през този маршрут отлично знаят, че отсечката е абсолютно права... Но понеже от единия му край има бензиностанция, а от другия една масивна ограда, защо пък да не се възползват... Сакън да не превишиш малко скоростта в селото, в което за 15 г. не съм видял човек да се движи, когато минавам от там. Последния път тъкмо гласяха камерата...

Знам че навлязох в конкретика, но тя засяга всички нас, независимо дали сме превишили с 10 км/ч или с 50, защото по последни информации триногите ги настройвали точно и май не пускали толеранс. Не споря дали е вярно, просто го споделям с вас.


teodorpc
Мнения: 231
Регистриран на: Сря 14 фев 2018 21:35
Автомобил:
Двигател:

Re: Новите преносими камери радари на КАТ с триножници ARH S1

Мнениеот teodorpc » Пет 18 дек 2020 8:34


Ами пример от онзи ден, когато ме снимаха: триногата беше на цариградско при Враня, буквално на 5м. след знака 50. Не че не съм виновен, щото говорех по телефона на хендсфри, но пак се разсеях за миг и движейки се със скороста на трафика не съм се усетил, че карам с 85км/ч. Иначе гледам да спазвам ограниченията, но ако за годината мина 60к. километра чисто статистически, няма шанс да не ме глобят поне няколко пъти, я ще се разсееш ня някой такъв куркапан, я знак няма да се вижда....


valiosport
Мнения: 2145
Регистриран на: Нед 20 юни 2010 21:58
Автомобил: Golf 4 1.9 TDI
Двигател:
Местоположение: България

Re: Новите преносими камери радари на КАТ с триножници ARH S1

Мнениеот valiosport » Пет 18 дек 2020 13:37


Статистически тоя касетофон първо не трябва да ти е в колата, спираш и говориш. Ами ако на знака има път без предимство и аз чакам на стопа, поглеждам че няма никой и в тоя момент ти ме връхлиташ със 100. Аз нямам телефон(излъгах имам), но не го ползвам с влизането в кола/камион/автобус, му спирам звука, щото като звънне някой и нервите ми се вдигат моментално. Преди два дни една "мадама" да говори по телефон, връща назаден(на огледала) щеше да ме удари на паркинга пред ЛИДЛ. Тя с гледане назад не може, тръгнала на огледала да ми гледа все едно има 35 годишен стаж на прицеп. Смешно е, аз не си позволявам да връщам лека кола с тези малки огледала на заден, който имам опит с камиони. Дори и там като не съм бил сигурен, слизам и гледам(колкото и смешно да звучи). Казали са и че може на огледала да може, ама не са и казали за мъртвите зони и разговора беше толкова спешен и не отложен че трябва да се удари пред магазина. Сега най новата мода е да чатиш докато караш, като го вида такъв и побеснявам

Последна промяна от Vlad777 на Пет 18 дек 2020 13:42, променено общо 1 път.
Причина: Мнението не е свързано с темата и няма никаква полезна стойност!


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Новите преносими камери радари на КАТ с триножници ARH S1

Мнениеот VWGT » Пет 05 мар 2021 11:31


ето ги всички видове камери, които се ползват от КАТ, барабар с техническите им параметри

https://daleksandrov.eu/2020/06/17/poli ... fIWfNc3FP4


Vincent1
Мнения: 124
Регистриран на: Чет 07 мар 2019 20:37
Автомобил:
Двигател:

Re: Новите преносими камери радари на КАТ с триножници ARH S1

Мнениеот Vincent1 » Нед 28 ное 2021 20:40


Вчера ме снимаха в тъмната част на денонощието с камера от патрулката. Виждаше се един червен лазер, подобен на тези с които си играехме като малки. Това някакво подобриение/нова камера ли е? Доколкото ми е известно вечер могат да снимат само триноги.


Потребителски аватар
Andonov
Мнения: 3925
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 8:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: Новите преносими камери радари на КАТ с триножници ARH S1

Мнениеот Andonov » Пон 29 ное 2021 8:34


Мобилните камери в колите могат да снимат и вечер но с приставка, която е инфраред прожектор. За щастие прожекторите са в ограничен брой и малко патрулки са оборудвани с тях.
Това си е от много години, не е нещо ново.



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 13 госта