Промяна на максималната скорост в и извън града

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
red rider
Мнения: 1456
Регистриран на: Съб 13 яну 2007 7:47
Автомобил: virgine blue B3
Двигател:
Местоположение: ruse

Re: Промяна на максималната скорост в и извън града

Мнениеот red rider » Пет 18 яну 2019 17:14


Ми то по-добре да Одиме, направо ще вдигнем прираста.




Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1614
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Промяна на максималната скорост в и извън града

Мнениеот MMX » Пет 18 яну 2019 17:35


Някой дали се замисля, че това практически забавя икономиката - макар да звучи като маловажен ефект. Ако идва като идея от EU и като знаем, че германските магистрали нямат горна граница... някак има лек мирис за нелоялна конкуренция. Ние ще даваме газ, а вие по-бавно да не се блъснете.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Промяна на максималната скорост в и извън града

Мнениеот stefan4o » Пет 18 яну 2019 18:05


MMX написа:Някой дали се замисля, че това практически забавя икономиката - макар да звучи като маловажен ефект. Ако идва като идея от EU и като знаем, че германските магистрали нямат горна граница... някак има лек мирис за нелоялна конкуренция. Ние ще даваме газ, а вие по-бавно да не се блъснете.

Интересно и логично обосновано мнение :a045


padrino
Мнения: 26
Регистриран на: Пет 01 юли 2011 12:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Промяна на максималната скорост в и извън града

Мнениеот padrino » Пет 18 яну 2019 19:56


... или си взимаш едно велосипедче, дето е на ток... вдига доволно повече от 30 км/ч и не влиза в регулацията... :))) Така велосипедистите ще изпреварват колите по улиците. Пък може и доволно да те ударят по страничното огледало, затова, че не си им дал път....


Потребителски аватар
georgebonev
Мнения: 3096
Регистриран на: Пет 10 май 2013 10:04
Автомобил: Golf 3 Variant
Двигател: 1.9 TD AAZ 1994
Местоположение: Търговище
Контакти:

Re: Промяна на максималната скорост в и извън града

Мнениеот georgebonev » Пет 18 яну 2019 20:01


Еколозите що мълчат сега?
По-бавно, повече време на пътя и задръствания, повече газове в атмосферата...


Потребителски аватар
ivo_555
Мнения: 1913
Регистриран на: Чет 21 яну 2010 11:16
Автомобил:
Двигател:

Re: Промяна на максималната скорост в и извън града

Мнениеот ivo_555 » Пет 18 яну 2019 20:18


И както винаги, или пак медиите умишлено пропускат тези подробности, или ние четем между редовете.

Оказва се, че тези ограничения няма да са чрез ЗДвП, а просто ще бъде дадено право на общините да въвеждат ограничение до 30км/ч, за обособени зони, примерно около училища, гъсто населени райони, и т.н. , а не поголовно ограничение в целия град, а всъщност такива ограничения дори има и в момента около някой пешеходни пътеки!


Потребителски аватар
Lupender
Мнения: 708
Регистриран на: Съб 29 окт 2011 18:22
Автомобил: SEAT Cordoba
Двигател: TDI 1.9 ASV
Местоположение: Благоевград

Re: Промяна на максималната скорост в и извън града

Мнениеот Lupender » Пет 18 яну 2019 20:37


Те нашите медии... сега, това е само предложение, нали? Въпросът е ако има решение за подобни промени, ще бъде ли подложена на обществено обсъждане. Иначе идеята е повече от прозрачна и логична, особено след вдигането на глобите - вероятно първоначалните данни са показали, че постъпленията не са достатъчни и за да постигнат "таргета", решават да намалят ограниченията. Друга логика аз не виждам. Пълни глупости и популизъм е борбата с "войната по пътищата", понеже реално не им пука за жертвите. Ако въобще им пукаше за нещо, щяха да затегнат контрола първо на строителите на пътища, после на тези дето ги ремонтират... иначе няма как път на година и половина да започне да се руши отново... и това не е изолиран случай.


Потребителски аватар
ivo_555
Мнения: 1913
Регистриран на: Чет 21 яну 2010 11:16
Автомобил:
Двигател:

Re: Промяна на максималната скорост в и извън града

Мнениеот ivo_555 » Пет 18 яну 2019 20:54


Винаги съм бил на мнение, че трябва да се затегне контрола на участъци с ограничение 90, а не само на по ниските ограничения, не може да карам със 100 извънградско и зад мен буквално да става опашка и започват едни безумни изпреварвания, на такива пътища липсва всякакъв контрол.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Промяна на максималната скорост в и извън града

Мнениеот Vlad777 » Съб 19 яну 2019 11:55


Andonov написа:Колкото и да не ни е приятно, доста от законите се копират от ЕU. Извън населено място на двупосочен път в EU масово е 70км/ч. Така че, ако все пак се приеме тук ще сме с 10км/ч отгоре, както и магистралите ни.

Може ли да дадеш примери къде това е така? Защото аз доста съм попътувал в Европа, но не си спомням за такова ограничение? Даже в Германия и Австрия извънградското е 100.


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Промяна на максималната скорост в и извън града

Мнениеот vucata » Съб 19 яну 2019 14:37


Влад живях в Германия цяла година, майка ми 18 години. На много междуградски и селищни райони, ограничението е 70км/ч. Примерно на майка ми в района, Саарбрюкен почти навсякъде е 70км/ч. Да закона е наистина такъв там-100км/ч за извън населено място, но в райони със завои си има знак 70км/ч и докато видиш знак отменящ забраната, си караш едни 4-5км със 70км/ч, и хоп влизаш в населено място. Хвана ми логиката де хаха...


dmarkov
Мнения: 124
Регистриран на: Чет 11 юни 2015 23:17
Автомобил: VW Polo 6n2
Двигател: AKK - 2000

Re: RE: Re: Промяна на максималната скорост в и извън града

Мнениеот dmarkov » Съб 19 яну 2019 14:43


ivo_555 написа:И както винаги, или пак медиите умишлено пропускат тези подробности, или ние четем между редовете.

Оказва се, че тези ограничения няма да са чрез ЗДвП, а просто ще бъде дадено право на общините да въвеждат ограничение до 30км/ч, за обособени зони, примерно около училища, гъсто населени райони, и т.н. , а не поголовно ограничение в целия град, а всъщност такива ограничения дори има и в момента около някой пешеходни пътеки!
Ако не звучи скандално няма да има трафик.
Едно е да "се обсъждат промени" друго е "нови ограничения по пътищата, кога цъкнете тук"...
Едно е "дава се възможност на общините да определят улици с ограничение 30км/ч (около училища примерно, като всъщност сега има и улици с 20км/ч)", друго звучи много по скандално "в градовете с 30км/ч"
Трето е ограничения при някои пътища от 90км/ч на 80км/ч и т.н.
И други...

Обсъждат ги тия неща. Но поднесена неясно информацията към обществото е удобна тема дъвка за отвличане вниманието на обществото от други теми или процеси.

По темата:
Не мисля, че дори да приемат такъв закон (на първо четене), той би издържал на общественото недоволство, което ще ги накара да дадат заден.
При толкова голяма пътна мрежа
- трябват много повече камери
- повече патрули
- адекватни годишни прегледи подобни на английските примерно
- промяна на много от ограниченията и знаците - колко абсурдни ограничения 60 има по извън градските пътища без нужда.
- ограничаване на разни извънгабаритни ПТС-ва - като руски дърварски камиони едва ли минавали ГТП и без светлини, също разни багери и трактори, които да ги возят на ремаркета
- и много други които повечето активни шофьори се сблъскват всеки ден

Не високата скорост убива, а НЕСЪОБРАЗЕНАТА с пътя, метеорологичните условия и останалите участници.


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1614
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Промяна на максималната скорост в и извън града

Мнениеот MMX » Пон 21 яну 2019 10:48


vucata написа:..но в райони със завои си има знак 70км/ч и докато видиш знак отменящ забраната, си караш едни 4-5км със 70км/ч, и хоп влизаш в населено място. Хвана ми логиката де хаха...

Тук в районите със завои сме на 60км/ч или даже 40, така че не е новост.


Потребителски аватар
Andonov
Мнения: 3925
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 8:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: Промяна на максималната скорост в и извън града

Мнениеот Andonov » Пон 21 яну 2019 12:30


Vlad777 написа:
Andonov написа:Колкото и да не ни е приятно, доста от законите се копират от ЕU. Извън населено място на двупосочен път в EU масово е 70км/ч. Така че, ако все пак се приеме тук ще сме с 10км/ч отгоре, както и магистралите ни.

Може ли да дадеш примери къде това е така? Защото аз доста съм попътувал в Европа, но не си спомням за такова ограничение? Даже в Германия и Австрия извънградското е 100.


Франция
https://www.google.bg/maps/@45.8391257, ... 312!8i6656
https://www.google.bg/maps/@45.6750631, ... 312!8i6656
На този линк само за инфо, да видите какви маркировки имат на пътя със стрелки, кога да се прибираш при изпреварване и как се променя прекъснатата линия преди да мине в непрекъсната (в Испания също) https://www.google.bg/maps/@45.6735312, ... 312!8i6656
https://www.google.bg/maps/@45.6822693, ... 312!8i6656
https://www.google.bg/maps/@45.6896452, ... 312!8i6656

Италия
https://www.google.bg/maps/@44.0943167, ... 312!8i6656
https://www.google.bg/maps/@44.0975305, ... 312!8i6656
https://www.google.bg/maps/@44.0952834, ... 312!8i6656

и още много други места


Потребителски аватар
megatone
Мнения: 486
Регистриран на: Нед 20 яну 2008 15:05
Автомобил: Golf 3 1.8 ABS
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Промяна на максималната скорост в и извън града

Мнениеот megatone » Вто 22 яну 2019 9:02


Това са ограничения за конкретни участъци, което не означава, че е масово. На втората снимка, знака в обратна посока е за край на ограничението https://www.google.bg/maps/@45.6753646, ... 312!8i6656


Потребителски аватар
Andonov
Мнения: 3925
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 8:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: Промяна на максималната скорост в и извън града

Мнениеот Andonov » Вто 22 яну 2019 9:43


Знам, но е масово, повярвай ми, както писа и колегата vucata

https://fakti.bg/technozone/354349-fran ... -skorostta
и тук трябва да стане така



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 15 госта