Върнат син контролен талон, при написан акт?

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1528
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: Върнат син контролен талон, при написан акт?

Мнениеот Кайзен » Пон 17 юни 2019 17:29


Можеш да го оспорваш с мотив - липса на информация. Но първо провери какво е записано в закона, като задължителна информация във всеки един АУАН.




ecm
Мнения: 249
Регистриран на: Чет 18 ное 2010 22:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Върнат син контролен талон, при написан акт?

Мнениеот ecm » Вто 18 юни 2019 14:42


Такаа, одеве отидох пак до мястото, да видя дали на излизането от междублоковото пространство има някакъв знак - както се оказа - НЯМА никакъв, ето мястото:
https://www.google.com/maps/@42.6903916 ... 312!8i6656

Веднага след контейнерите, в посока към междублоковата отбивка, вдясно имаше една кола, и моята беше след нея, като не пречеше на излизащите нито от тая отбивка, нито от насрещната. Единственото нарушение в случая е, че колата беше обърната срещу движението. Прав ли съм да мисля, че в тоя случай са ми репатрирали колата неправомерно, тъй като няма знаци Б27 и Б28, и колата ми не пречеше на никого, и мога да ги съдя? Някой има ли идея в тоя случай каква е процедурата. Преди малко ходих до централата на КАТ, в Дианабад и там подадох възражение, но жената на гишето ми каза: "Нали знаете, че сме пътна полиция, а те са транспортна". На моя въпрос това означава ли, че така мога да загубя тридневната давност за подаване на възражение, докато документите пътуват от КАТ до "Паркинги и гаражи", тя отговори уклончиво. Така и така бях там, подадох възражението, взех си входящ номет, но се чудя дали да отида и до Будапеща 17 и там да подам възражение за всеки случай, макар че там ми е по-неудобно.


Потребителски аватар
offside
Мнения: 250
Регистриран на: Нед 29 апр 2007 20:42
Автомобил: Passat B5 1997
Двигател: 1.8 20v ADR
Местоположение: гр.София

Re: Върнат син контролен талон, при написан акт?

Мнениеот offside » Сря 19 юни 2019 5:07


Вероятно тази отбивка е без статут или с такъв на гараж, при което не са длъжни да слагат нов знак, защото не е пресечна улица. Специално на Асен, пречиш изключително много на движението, ако спреш от тази страна и заради това са забранили спирането. Улицата е натоварена и при подобни паркирани/спрели автомобили разминаването става доста трудно. Според мен обжалването в случая си е загуба на време, особено ако основната теза ще ти е липса на знак. Има и доста по-фрапантни случаи от този, като знам за един доста голям паркинг на бизнес сграда, след който също няма знак (същият седи на 50 метра преди това и е след завой, изключено да го видиш от обратната посока) и доста автомобили си заминаха там, при това под наблюдението на пътна полиция.
Успех ти пожелавам.


ecm
Мнения: 249
Регистриран на: Чет 18 ное 2010 22:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Върнат син контролен талон, при написан акт?

Мнениеот ecm » Сря 19 юни 2019 8:33


Благодря за отговора! До мястото, където живея, ситуацията е същата, обаче си има знак точно след отбивката. На Асен движението е натоварено, но все пак става въпрос за неделя, следобед, когато е доста по-слабо. Иначе и вчера, като отидох да видя има ли знак, имаше няколко коли спрели или паркирани там, в натоварения делничен трафик. И няма как да е по друго начин, като общината за всичките тия години, откакто има синя и зелена зона, не направи нищо за изграждането на някой паркинг, който да облекчи паркирането в центъра. Използват се само репресивни мерки срещу гражданите, а средствата потъват незнайно в чии джобове, или в безумни, некачествени ремонти за десетки милиони. Възражение ще си подам все пак и то хем за неправомерно вдигане, хем за невалиден акт, пък ще видим.



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 151 госта