Няма постановление вече 11 месеца

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
Потребителски аватар
TeodorTodorinov
Мнения: 2
Регистриран на: Вто 30 юли 2019 7:38
Автомобил:
Двигател:

Няма постановление вече 11 месеца

Мнениеот TeodorTodorinov » Вто 30 юли 2019 7:48


Здравейте, Колеги. Миналта година (09.09.2018) катастрофирах с колата на пътя София - Берковица. Несъобразена скорост. От тогава, вече 11 месеца през месец ходя в КАТ да ми презаверяват акта, защотоцне е излезнало наказателно постановление. Последния път, когато отидох(преди 2 седмици, ЮЛИ месец), мацката от гишето ми каза, че решението е изпратено още Октомври, и забележете "ПЪТУВА" насам... Та въпроса ми е, някой знае ли дали има някакъв срок на давност и дали имам правл на някво обжалване ли, И аз не знам. Благодаря :eek




Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Няма постановление

Мнениеот К.Одаджийски » Вто 30 юли 2019 20:23


Като ти го връчат постановлението, тогава имаш 7 дневен срок мисля да обжалваш


Потребителски аватар
vlast_vd
Мнения: 147
Регистриран на: Вто 26 фев 2008 11:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Видин
Контакти:

Re: Няма постановление

Мнениеот vlast_vd » Вто 30 юли 2019 21:12


(3) (Предишна ал. 2 - ДВ, бр. 12 от 1996 г.) Образуваното административнонаказателно производство се прекратява, ако не е издадено наказателно постановление в шестмесечен срок от съставянето на акта.


чл.34 ал.3

Въпросът е дали има и каква е разликата между издадено и връчено НП?


Потребителски аватар
ivuchev
Мнения: 847
Регистриран на: Чет 24 дек 2009 23:58
Автомобил: Vw polo 1 4 8v + vw sharan 1 8 T
Двигател: АКК -2000 --------АWC -2004
Местоположение: Перник

Re: Няма постановление

Мнениеот ivuchev » Сря 31 юли 2019 16:57


Щом е издадено значи има. А срока за обжалване започва да тече от датата на връчване. Има давност 3 год май беше ама немаш шанс за толкова време да не те спрат.
Защото не можеш вечно да го удължаваш акта има си срок


Потребителски аватар
TeodorTodorinov
Мнения: 2
Регистриран на: Вто 30 юли 2019 7:38
Автомобил:
Двигател:

Re: Няма постановление

Мнениеот TeodorTodorinov » Чет 15 авг 2019 1:00


Работата е там че вече цяла година ходя да го удължавам, а те все ми казват че все още няма постановления. Въпроса ми е дали има някакъв срок, след който отпада тоя акт, защото аз така или иначе не мига да го платя, защото няма нишо за плащане.


Потребителски аватар
ivuchev
Мнения: 847
Регистриран на: Чет 24 дек 2009 23:58
Автомобил: Vw polo 1 4 8v + vw sharan 1 8 T
Двигател: АКК -2000 --------АWC -2004
Местоположение: Перник

Re: Няма постановление

Мнениеот ivuchev » Чет 15 авг 2019 8:58


TeodorTodorinov написа: мацката от гишето ми каза, че решението е изпратено още Октомври, и забележете "ПЪТУВА" насам...



TeodorTodorinov написа:Работата е там че вече цяла година ходя да го удължавам, а те все ми казват че все още няма постановления.


Не си последователен в мислите си . Първо казваш че е издадено наказателно постановление и пътува към теб, но не ти е връчено , после казваш че Н.П. няма. Ако има такова и пътува следващият път на гишето при презаверка Би следвало да ти връчат дубликат на Н.П. ама нещо при теб има неяснота , а и може мацката на гишето да не в час както мнооого други държавни служители(от личен опит го казвам това, ест. Беше в моя полза)


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Няма постановление вече 11 месеца

Мнениеот dobrin » Пет 16 авг 2019 4:38


Имал съм такъв случай, но чак 11 месеца е малко прекалено. Като цяло, срокът за издаване на наказателното постановление е посочен в закона. Проблемът е, че масово тези наказателни постановления се антидатират, т.е. издават се със задна дата именно за да се спази въпросното ограничение. На устните обещания на служителите по гишетата не вярвай, а и те нямат никаква стойност, тъй като са неофициални. Можеш следващия път да отидеш и да им пуснеш едно заявление, с което да поискаш прекратяване на административнонаказателното производство поради изтичане на повече от 6 месеца от образуването му на основание горецитираната от колегата разпоредба. Естествено, няма гаранция, че това ще стане, но това все пак е някакъв вариант.



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 14 госта