Бихте ли ми разяснили следния казус в кръгово?

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6059
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Бихте ли ми разяснили следния казус в кръгово?

Мнениеот DoH_KuXoT » Чет 08 авг 2019 11:53


Всеки ден ми се налага да правя една маневра на кръговото на сточна гара. Излизам от Лук ойла посока люлин-сточна гара. Идеята е да се върна към Люлин. Първо за да направя ляв на кръговото следва да се наредя в крайна лява на Сливница (това означава да пресека почти перпендикулярно непрекъснат трафик от бус лента + още три ленти, като никой не те пуска. Или пък спират точно пред теб за да не можеш да минеш в следващите 2 свододни ленти и те гледат с недоумение. Да речем , че съм стигнал крайна лява и чакам на светофара. При тръгването има две ленти за самото кръгово които са няляво. Но в един момент стават 5 и всички са за навсякъде, на всичкото отгоре не си с предимство и трябва да пропуснеш целия трафик от хаджи димитър (ако си решил, че ще спазваш правилата. Да речем , че и там достатъчно бързо съм влязъл в кръговото, с останалите 4-5 ленти до себе сигледам с мръсна газ да отпраша по сливница , защото зад мен в огледалото виждам 4-5 кръстосващи във абсолютно всички посоки ленти с автомобили. Едните са тези като мен, които са най-вътре в кръговото , но искат да отидат към козлодуй, но пък видиш ли от дясно има 3 ленти нарушители в колони, дето са за сливница към люлин или дори от най дясна лента са за към бул.Левски.... Изобщо идеята на кръговото е да няма светофар и да е така нареченото саморегулиращо се кръстовище, но при трафик надминаващ многократно капацитета на кръстовището и възможности на водачите многократно по-ниски от изискваните води до перманентна тапа. Същото кръсгово е и на лъвов мост, там ако си по сливница отгоре забрави да се включиш , светофара свети зелено на тези с предимство на кръговото, после ги спира, но видиш ли пред тези дето чакат да се включат, не преди тях. И си чакаш по няколко цикъла на светофара, честно на шофьорите от градския транспорт им съчувствам искрено, защото аз с колата се сбърквам, дето не ми е проблем да се бутам и да си получавам предимството от наглеци, но това да го правиш със съчленен автобус ми се струва истинско преживяване. За младите шофьори като колегата пуснал темата мога да дам един съвет, избягвай тез конфликтни точки поне докато се обиграеш, има начини да се мине по друг маршрут дори , нервите няма как да ти ги плати някой...




Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1624
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Бихте ли ми разяснили следния казус в кръгово?

Мнениеот MMX » Чет 08 авг 2019 14:01


escrime написа:Да, ама...
MMX написа:Между бяло и черно има 65536 нюанса сиво.


Tu quoque. Питай Гугъл.

Тема с въпрос как е правилно. Отговор как е правилно.

Въпросът е "как да действам", а не как е правилно. Като стане инцидент и да си невинен не те топли много. Конкретно за вземане на книжка е важно да се знае кое е неправилно, но обсъждаме и реалността.


Потребителски аватар
escrime
Мнения: 3070
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 10:34
Автомобил: X218 [ex VW137 R53 typ53i]
Двигател: OM642

Re: Бихте ли ми разяснили следния казус в кръгово?

Мнениеот escrime » Чет 08 авг 2019 15:25


MMX написа:Въпросът е "как да действам"


Супер просто е.
Както е правилно.

DoH_KuXoT написа:...сточна гара...


Признавам си - от там минавам само ако ми е крайно наложително. :stumm
Пробвал ли си покрай линейките, и обратно на Раковски и от него ляв по Сливница? Аз обикновено така се измъквам като съм в тоя район, точно поради описаните от теб неща.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6059
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Бихте ли ми разяснили следния казус в кръгово?

Мнениеот DoH_KuXoT » Чет 08 авг 2019 15:29


escrime написа:
MMX написа:Въпросът е "как да действам"


Супер просто е.
Както е правилно.

DoH_KuXoT написа:...сточна гара...


Признавам си - от там минавам само ако ми е крайно наложително. :stumm
Пробвал ли си покрай линейките, и обратно на Раковски и от него ляв по Сливница? Аз обикновено така се измъквам като съм в тоя район, точно поради описаните от теб неща.

да, само че в час пик докато завия наляво по сливница съм чакал и 20 минути, по-скоро пресичам Раковски и си карам по Кирил и Методий чак до ботев и там правя ляв по Сливница


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Бихте ли ми разяснили следния казус в кръгово?

Мнениеот К.Одаджийски » Чет 08 авг 2019 22:14


Сточна гара е трагедия. 4-5 ленти, две въртят в кръг, другите са за направо, от едните се излиза от кръговото и за капак 3 светофара спират вътре в кръговото. Всеки път се оглеждам като гърмян заек защото всички тарикати от най най лявата лента вътре в кръговото излизат през всичките 3 ленти надясно по Данаил Николаев и то не заради друго, просто са тарикати. Да речем, че 3-5% от тях са се объркали, останалите до 100% просто не им се реди на опашка от Раковска или от Лъвов мост.
Трагедията е такава с цялото движение в столицата, тарикатлък на дребно. Гледам си в огледалата и ги пускам всичките, да се трепят.


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1624
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Бихте ли ми разяснили следния казус в кръгово?

Мнениеот MMX » Пет 09 авг 2019 9:54


Хубаво се разяснява влизане във външен/вътрешен кръг, но реално има такива случаи - кръгово с 4-5 изхода, 3 кръга и по 2 платна на входовете. По логиката "ляво платно за вътрешен кръг" как се престроява за най-вътрешния и кога се кара там?

PS: Преди малко специално загледах маркировката: най-дясна лента - стрелка надясно и направо. Извод - може да излезеш през първи и втори изход (поне). Втори извод - теориите, че от дясна лента Непременно се излиза през първи изход, иначе си в най-голямо нарушение, са самозаблуда. Може в някакъв конкретен случай да е така, но не е общо правило.



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 53 госта