Съмнения за нарушения при извършване на полицейска проверка

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
krumbgf
Мнения: 23
Регистриран на: Чет 19 мар 2009 22:34
Автомобил: VW Passat B4 2.0
Двигател: 2E 1993
Местоположение: София

Съмнения за нарушения при извършване на полицейска проверка

Мнениеот krumbgf » Вто 13 авг 2019 15:31


Здравейте.
Онзи ден бях спрян за проверка, обаче цялата процедура ми се стори доста странна, като цяло смятам, че целта на полицаите беше да си изкарат някой лев. Не съм запознат добре със ЗДвП и по-точно с това каква е процедурата по извършване на проверка за това и не съм сигурен дали полицаите са извършили нарушения. Смятам обаче, че е в интерес на нас, шофьорите, да споделя случая и ако има извършени нарушения, ще се радвам някой да ми помогне добре да оформя жалба и да я изпратя където трябва. Историята е следната:
На 11.08.2019 около 21:40 (напълно тъмно) шофирам по АМ Люлин посока София. Слизам от магистралата на разклона за Мало Бучино и завивам под моста в ляво посока Суходол. В другия край на моста в насрещтната лента е спряла кола (не полицейска), изведнъж зад колата излиза човек със някакви светлоотразителни елементи по дрехите, но не и със светлоотразителна жилетка и започва да пресича. Намалявам скоростта за да не го бутна и тогава човека вади стоп палката. Доста се зачудих дали да спра, защото по никакъв начин не можех да съм сигурен че това е полицай. Не виждах патрулка, не виждах друг човек, в тъмното не можех да различа и в каква униформа е. В крайна сметка спрях, тогава видях и патрулката - от новите Шкоди без стикер за видеонаблюдение, паркирана на входа на магистралата посока Перник, само с включени габарити. За проверката дойде един полицай от охранителна полиция, а колегата му спираше други коли. Докато гледаше документите ми, обяви че съм без предпазен колан и ще ми състави акт за нарушението. Това беше пълна лъжа, бях с колан както по време на проверката така и по време на пътуването и за това е свидетел пътника до мен. Полицая обаче беше непоколебим и каза че си има процедура по оспорване на акта. После ме накара да отворя багажника, но той в него така и не погледна, а вместо това пак отвори дума за това че не съм прав да лъжа за колана. Тук ми дойде на акъла, че може би иска да му предложа пари, но нямах намерение да му давам нищо, затова му казах да пише каквото иска. След това взе документите и на пътника и отиде в патрулката. Когато се върна каза, че ще изпрати доклад до колегите от КАТ те да ми напишат акт за колана. Аз му казах, че ще пусна жалба срещу него и пътника до мен излезе да запише номера на патрулката. Това обаче явно ги притесни, защото тогава дойдоха и двамата полицаи с думите : "Какъв е проблема? Елате да се разберем!". Казах им че няма какво да се разбираме при което единият отговори : "Няма проблеми. Никакъв акт не сме писали.". След това запалих колата и се разкарах от там.
Реакцията им когато стана дума за жалба ме кара да си мисля, че са вършили нещо нередно и може да бъдат наказани, при адекватни действия от моя страна. За това помагайте.




Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: Съмнения за нарушения при извършване на полицейска проверка

Мнениеот zografski » Вто 13 авг 2019 15:42


хохо тия са опитали да те изклатят тежко :D
1во Аз лично също бих се зачудил дали да им спра
2ро За колана веднага му казвам да пише, щом така мисли, пишеш възражения + тези на свидетеля + колко е часа и всички подробности и слагаш голям Z в празното под възражението, за да не могат да добавят нищо.
3то За да те накара да отвориш багажника, веднага му обявяваш да си намира свители, които трябва да са безпристрастни, т.е. не може да е неговия колега, след което се съставя протокол и т.н. Тогава вече отваряш багажика ;) Това е по-закон, др вариант е да ти покаже документ за обиск!
Това е чиста пробва опит за корупция! Няма как в тъмното, дори и да си бил без колан, той да види аджеба имаш или нямаш.
И последно, за да напишеш жалба, трябваше да си запишеш номера на значката на полицая, който те е проверил и номера на патрулния им автомобил. Да не говорим, че още със спирането той трябва да се представи и при поискване, той да си покаже значката, за да се увериш кой те спира.


krumbgf
Мнения: 23
Регистриран на: Чет 19 мар 2009 22:34
Автомобил: VW Passat B4 2.0
Двигател: 2E 1993
Местоположение: София

Re: Съмнения за нарушения при извършване на полицейска проверка

Мнениеот krumbgf » Вто 13 авг 2019 15:51


Благодаря за бързия отговор.
Аз имам само номера на патрулката, то по принцип трябва да е ясно кои полицаи са били с тази патрулка по това време. Но въпреки това няма да разгледат жалбата, защото нямам номера на значката му така ли?


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Съмнения за нарушения при извършване на полицейска проверка

Мнениеот VWGT » Вто 13 авг 2019 16:56


Според концепцията на новия главен прокурор, скланянето към даване на подкуп вече няма да е наказуемо, т.е. подобно поведение на полицайте е съвсем очаквано и законно. Те проверят склонността ти към извършване на престъпление, каквото е даването на подкуп, а ти в случая си устоял.

https://btvnovinite.bg/bulgaria/koncepc ... ringa.html
"Според Гешев е наложително да се обмисли отпадането на наказателната отговорност за провокация към подкуп."


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: Съмнения за нарушения при извършване на полицейска проверка

Мнениеот zografski » Сря 14 авг 2019 9:26


OMG това ако е истина... тия са луди. Той може да си поиска, както не веднъж ми се е случвало и излиза, че ако му дам аз съм виновния, така ли? Това е пародия... ходи разбери кога искат и кога ти правят кур капан :newsm66 :death


Потребителски аватар
pepss
Мнения: 102
Регистриран на: Съб 14 ное 2009 15:33
Автомобил: VW Golf III Pink Floyd 1995
Двигател: 1.6 AEA
Местоположение: София

Re: Съмнения за нарушения при извършване на полицейска проверка

Мнениеот pepss » Сря 14 авг 2019 22:13


Дали ще сработи софтуера им към тази тема :question :mhihi Наслагай малко ключови думи за проверка :mhihi

https://www.dnevnik.bg/skorost/2019/08/ ... _main_news


dundurma
Мнения: 39
Регистриран на: Сря 30 юли 2008 19:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Съмнения за нарушения при извършване на полицейска проверка

Мнениеот dundurma » Чет 15 авг 2019 5:23


все едно виждам моя случай преди 8 години,само че тогава полицая ми каза да не говоря много,че щял да пише че говоря и по телефона.били 3-ма и да позная на кого щели да повярват.....................ядосан ,написах като възражение,че са ми искали пари(което не бе вярно),но я се сетете дали някой ми се обади да ме попита дали е така.



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 5 госта