Проблем при влизане в страната

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
StassPerikalov
Мнения: 3
Регистриран на: Пон 07 окт 2019 12:31
Автомобил:
Двигател:

Проблем при влизане в страната

Мнениеот StassPerikalov » Пон 07 окт 2019 12:43


Здравейте колеги
преди 2 седмици ми направиха акт за птп в София 200 lv аз съм от северна македония въпроса ми е дали ще ми направят проблем при повторно влизане в страната.
и дали ако не се плати до месец ще се удвои сумата аз пътувам редовно през делчево защото уча в благоевград .Има намерения да си платя акта но по натам. както и да е ще мога ли свободно да влизам и излизам от страната или ще ми направят проблем на границата.един месец изтича този петък извинявам се ако въпроса не ми е за тук но не знам какво да правя Да търся ли 200 лв да плащам или няма да има проблем да платя по късно и спокойно да минавам :banghead :banghead




Потребителски аватар
bobocamaro
R.I.P
Мнения: 7510
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 16:21
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2E
Местоположение: София

Re: Проблем при влизане в страната

Мнениеот bobocamaro » Пон 07 окт 2019 13:04


Да платиш кое, като нямаш излезнало и връчено наказателно постановление по акта ти?
От къде дойде тая цена 200 лева, въз основа на какво ще ги даваш?
В петък, ако не ти връчат НП или не презавериш текущият акт, ако те спрат катаджии ще те ушият с втори акт за
каране с изтекъл първи при невръчено НП.
Май границата ти е последен проблем. :confused


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем при влизане в страната

Мнениеот VWGT » Пон 07 окт 2019 16:06


С каква книжка си, българска или македонска?

На бг граница не проверяват за неплатени глоби. Но около границата може да има патрул на КАТ, който да спира на случаен принцип коли.


StassPerikalov
Мнения: 3
Регистриран на: Пон 07 окт 2019 12:31
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем при влизане в страната

Мнениеот StassPerikalov » Вто 08 окт 2019 14:23


Извинявам се че не съм се изказал правилно акта е направен на място на момичето което е шофирало и са и казали да плати до месец при прибирани за македония са и казали че има глоба и трябва да я плати иначе няма да я пусне да мине другия път има ли наистина вариант да я спрат на границата ?


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем при влизане в страната

Мнениеот VWGT » Вто 08 окт 2019 15:59


интересно ...
това е най-прясното, което намерих, от 05.09 е

https://www.monitor.bg/bg/a/view/shefyt ... nci-174660

не вярвам нещо да се променило от тогава до днес

Съгласно сега действащия Закон за движение по пътищата нарушителят чужденец не се задължава да заплати глобата си, докато е на територията на страната ни, и може да я напусне спокойно през всеки граничен пункт. Съвсем малък процент после внасят дължимата сума в хазната ни.

„Съставянето на акт изисква предявяване на нарушението на съответния майчин език, следва издаване на наказателно постановление и връчването му на адресата. След това има седемдневен срок, в който наказателното постановление трябва да влезе в сила, тъй като нарушителят има право да обжалва“, обясни Манов дългата и тромава процедура.


cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Проблем при влизане в страната

Мнениеот cecoa1 » Вто 08 окт 2019 18:53


StassPerikalov написа:Извинявам се че не съм се изказал правилно акта е направен на място на момичето което е шофирало и са и казали да плати до месец при прибирани за македония са и казали че има глоба и трябва да я плати иначе няма да я пусне да мине другия път има ли наистина вариант да я спрат на границата ?


Значи тия, които ще трябва да я пуснат да влезе следващият път, са и обяснили съвсем ясно какво ще се случи, защо въобще питаш по форуми тогава?!


StassPerikalov
Мнения: 3
Регистриран на: Пон 07 окт 2019 12:31
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем при влизане в страната

Мнениеот StassPerikalov » Вто 08 окт 2019 19:34


Много ви благодаря на всички за отзивите



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 17 госта