2 въпроса за камерите за скорост

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
Потребителски аватар
stypkata
Мнения: 1223
Регистриран на: Пет 15 дек 2006 2:56
Автомобил: Golf 3AEK+BMW318i 143ps+ Jumper
Двигател: AEK
Местоположение: Бургас

2 въпроса за камерите за скорост

Мнениеот stypkata » Сря 21 окт 2020 17:21


Здравейте колеги.Интересува ме колко време след като ни снимат камерите за скорост глобата ни излиза в сайта за проверка на нарушения и другия въпрос е - могат ли камерите за скорост ,които са на таблото на патрулките да снимат повече от 1 автомобил или ако не сме сами на снимката глобата отпада ?За триногите знам,че снимат всичко - дори и 10 коли да са на снимката ще покаже кои са в нарушение и кои не са .Благодаря




valiosport
Мнения: 2145
Регистриран на: Нед 20 юни 2010 21:58
Автомобил: Golf 4 1.9 TDI
Двигател:
Местоположение: България

Re: 2 въпроса за камерите за скорост

Мнениеот valiosport » Сря 21 окт 2020 19:30


Глобата би трябвало до ден два да е излязла на сайта им. Мобилните камери доколкото знам не могат да снимат няколко автомобила. Те тия камери уж и нощем могат че имат светкавица ама са ми казвали че излиза размазано. За триногите дали могат да снимат в колона не знам, но знам за най новите Кордон ли бяха че хващат до 15 коли в колона, та много е възможно триногите и те да не могат да хващат коли в колона. Пък и колона е много относително, ако съм се лепнал в багажника ти как ще ми види номера?


Потребителски аватар
darknessevil
Мнения: 215
Регистриран на: Нед 13 май 2007 10:13
Автомобил: Passat B6 DSG 2009
Двигател: CBBB 170hp
Местоположение: София

Re: 2 въпроса за камерите за скорост

Мнениеот darknessevil » Сря 02 дек 2020 20:13


Не излизат в сайта до ден два ... По-скоро месец-два - пише, че имам невръчена честитка, за която подозирам, че е от септември месец, а седмица-две след "инцидента" проверявах и нямаше нищо.


valiosport
Мнения: 2145
Регистриран на: Нед 20 юни 2010 21:58
Автомобил: Golf 4 1.9 TDI
Двигател:
Местоположение: България

Re: 2 въпроса за камерите за скорост

Мнениеот valiosport » Сря 02 дек 2020 21:19


Тичай я плащай утре, че ще видиш като те спрат какви разправии стават, на луд ще станеш че си се изтарикатил. Лично съм виждал на две коли как свалят номерата, доколкото знам и книжка се взима. Едната кола беше едно пежо 106, стоя покрай пътя може би 2 месеца, често минавах по пътя и пежото там си стоеше.
Другата кола беше едно ново бмв тройка комби, спряха го пича тука в града и след малко гледам махнаха номерата.
Сега се сещам и за трети случай от лятото с една голф 3-ка


Потребителски аватар
DAJelev
Мнения: 67
Регистриран на: Чет 21 юни 2018 9:08
Автомобил: VW Passat Variant Highline
Двигател: DFCA 2016
Местоположение: София

Re: 2 въпроса за камерите за скорост

Мнениеот DAJelev » Сря 02 дек 2020 21:26


Е какви пък толкова разправии. Мен ме спряха преди месец за рутинна проверка и ми връчиха един фиш за превишена скорост и това беше. Пожелаха ми хубава вечер и си заминах.
Да нямаш предвид ако имаш връчени, но неплатени фишове/актове. Защото ако не ти е изобщо връчен каква вина имаш, даже може да не знаеш за него, както беше при мен.


valiosport
Мнения: 2145
Регистриран на: Нед 20 юни 2010 21:58
Автомобил: Golf 4 1.9 TDI
Двигател:
Местоположение: България

Re: 2 въпроса за камерите за скорост

Мнениеот valiosport » Сря 02 дек 2020 22:11


Честно казано не съм стоял при тея дето им свалят номерата и не знам каква е причината, тоя с бмв-то беше за глоби сто процента, но е ясно също че и не си вади хляба с книжката и дет се вика дреме му, СВ регистрация. Тоя с голф 3-ката беше сложил гърне от пожарогасител и предполагам че за това му свалиха табелите, а с пежото не знам каква е била причината. Сега се сетих и за още един пресен случай, на един дядо с една хубава жигулка му махнаха номерата. Тоя дядо едва ли е имал фиш за превишена скорост.
Просто ви казвам да не си правите експерименти, държавата има ли да вземе ще си го вземе по един или друг начин, просто не се знае на какъв полицай ще попаднете, представи си отиваш на хижа със семейството и за късмет тогава ще те спрат да се заяждат с теб. Всеки си решава де, аз ако имам невръчена глоба, ще отделя време да я намеря каква е глобата, плащам я и прибирам бележката в жабката да си стои.
Имал съм случай пишат ми акт за без колан, отивам и плащам веднага, след седмица ми идва писмо от НАП за същия акт.
Има вероятност да са идвали на адрес да ти носят глобата и да не е имало никой на адреса. Фишовете за скорост май се връчваха само лично с подпис че си получил.



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 18 госта