ПТП с взаимна вина и ГО

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
Потребителски аватар
ivan_pop
Мнения: 809
Регистриран на: Сря 16 апр 2014 17:51
Автомобил: OVB
Двигател: X18XE1
Местоположение: Плевен

Re: ПТП с взаимна вина и ГО

Мнениеот ivan_pop » Нед 19 яну 2020 21:18


Не моля за помощ, защото не ме засяга пряко.Реших да попитам, че ми е интересен казуса!




Потребителски аватар
Курт Деликуртев
предупреждение за БАН
Мнения: 2116
Регистриран на: Нед 17 сеп 2017 12:40
Автомобил: Passat Variant 2001
Двигател: AWT
Местоположение: Филибето майна/ Щурград

Re: ПТП с взаимна вина и ГО

Мнениеот Курт Деликуртев » Нед 19 яну 2020 21:26


Според мен жената се движи правомерно, а колегата отпред прави маневра, като се движи назад. Естествено е трябвало да се увери, че не застрашава с маневрата други участници в движението!

За мен той носи вината.


Потребителски аватар
Barboukov
Мнения: 6090
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Re: ПТП с взаимна вина и ГО

Мнениеот Barboukov » Пон 20 яну 2020 9:44


MMX написа:
ivan_pop написа:Един мой познат спира пред квартален магазин.Вижда, че магазина е затворен, оглежда се и тръгва назад.Тогава се появява някаква патка(жена) с друга кола и следва удар.Викат КАТ.Полицая пита жената дали не го е видяла че тръгва назад.Тя отговаря, че го е видяла но мислела, че ще го заобиколи.Полицая пише акт и на двамата за по 20лв.След това на четири очи полицая е казал на моя човек, че според него жената е виновна но такъв е закона.Застрахователите отказват да платят на моя човек по ГО на другата кола.
В случая застрахователя има ли право?

За случаи по взаимна вина мисля, че ясно се пише 50/50% в протокола. Съответно ГО ще ти плати половината на оценената сума. Да не са го писали като виновник с устно успокоение, че всъщност май не е.

Не е така. Издава се протокол и може всяка една страна по ГПК да заведе дело за щетите. В протокола пише, че двамата имат съвина за ПТП-то. Скоро го играх това с двама виновни.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19694
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: ПТП с взаимна вина и ГО

Мнениеот Vlad777 » Пон 20 яну 2020 10:52


ivan_pop написа:Питах го какво пише.Той не можа да ми каже.Не ми се занимава да му чета акта.

Мисля, че тук темата приключи.

Намери някой да хвърли боб и да отговори точно.



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 39 госта