Глоби в Италия

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
Kolyo B8
Мнения: 118
Регистриран на: Нед 16 окт 2016 21:20
Автомобил: Passat Variant B8FL DSG7
Двигател: DTSB
Местоположение: СВ

Re: Глоби в Италия

Мнениеот Kolyo B8 » Чет 10 дек 2020 21:25


Наско37 написа:Колко ще дерат кожи бг банки ?

За SEPA превод само в EURO таксата е: 1,00 до 1,25 лева (зависи от банката)
за SWIFT превод таксата е по-голяма около 36 лева.
При превод към ЕС (Италия) няма смисъл от SWIFT, освен ако не искаш да платиш по-висока такса




Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Глоби в Италия

Мнениеот VWGT » Чет 10 дек 2020 22:23


Явно вече са ги пооправили. Сега проверих таксите на най-голямата бг банка и една от малките, при едните е 5 лева, при другите 4. Ако нашите банки са си оправили тарифите, вече няма голям смисъл от transferwise за евров превод в ЕС.

По-интересното е друго, прочетох че тези глоби може да се плащат и онлайн с карта в сайта на общината, към която са те глобили. Това за мен е най-сигурния и удобен начин. Изобщо тези ZTL глоби са си някакъв туристически данък :)


Наско37
Мнения: 45
Регистриран на: Съб 15 авг 2020 16:48
Автомобил:
Двигател:

Re: Глоби в Италия

Мнениеот Наско37 » Пет 09 апр 2021 20:16


Здравейте има някакъв tax code на сайта където е записано в глобата ми и там трябва да си въведа данните и номера на глобата ама незнам какво е това tax code ???


thanis
Мнения: 1332
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Глоби в Италия

Мнениеот thanis » Нед 11 апр 2021 12:45


Ами най-просто обяснено, общината си има различна "сметка" за различните неща за които събира пари. Т.е. tax code-a който е посочен при теб е за глоби за нарушение на правилата за движение. Трябва да следваш стриктно инструкцията на глобата, защото може да се окаже, че си "платил" ама не където трябва и там няма да мине номера, ама аз ви пратих пари.



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 22 госта