невръчен фиш

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
anpa1
Мнения: 296
Регистриран на: Нед 16 окт 2011 18:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: plovdiv

невръчен фиш

Мнениеот anpa1 » Вто 11 май 2021 20:24


Колеги обяснете който е наясно как стои въпроса за невръчените фишиве или актове... и аз незнам, когато ни снимат за превишена скорост. Има ли давнист? минава ли към НАП? Благодаря предварително




Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: невръчен фиш

Мнениеот 777 » Вто 11 май 2021 21:27


На давност не разчитай. Върви в КАТ да провериш за успокоение, но може да не е обработена снимката още.


!R1
Мнения: 121
Регистриран на: Нед 07 фев 2021 23:50
Автомобил:
Двигател:

Re: невръчен фиш

Мнениеот !R1 » Вто 11 май 2021 21:46


Може и онлайн проверка за издадени и невръчени фишове.


anpa1
Мнения: 296
Регистриран на: Нед 16 окт 2011 18:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: plovdiv

Re: невръчен фиш

Мнениеот anpa1 » Сря 12 май 2021 6:34


!R1 написа:Може и онлайн проверка за издадени и невръчени фишове.

може, но пише че има фишове. Но на каква стойност са, от кога са, къде е снимано....не е ясно


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8290
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: невръчен фиш

Мнениеот Stivi » Сря 12 май 2021 10:14


anpa1 написа:
!R1 написа:Може и онлайн проверка за издадени и невръчени фишове.

може, но пише че има фишове. Но на каква стойност са, от кога са, къде е снимано....не е ясно

Даже бройката не се знае, пише само че имаш невръчен/и , един ли е пет ли са...мъгла !


!R1
Мнения: 121
Регистриран на: Нед 07 фев 2021 23:50
Автомобил:
Двигател:

Re: невръчен фиш

Мнениеот !R1 » Сря 12 май 2021 10:42


Е, какво да кажа, на час по лъжичка...Поне виждаш дали имаш фиш и след това се разкарваш, че преди и това нямаше.

Последна промяна от !R1 на Сря 12 май 2021 10:55, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: невръчен фиш

Мнениеот 777 » Сря 12 май 2021 10:45


777 написа:Върви в КАТ да провериш


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9869
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: невръчен фиш

Мнениеот group® » Сря 12 май 2021 11:00


Тази система е бъгава.
На мен ми показва, че имам не връчен, но нямам.
Дори когато ме спират казват, че имам нещо, но не знаят какво и не могат да го видят/връчат.
Преди доста години имаше един случай на глоба с фиш от камера, който платих, но седеше не платен и отиде в Нап.
Там пък падна по давност, когато отидох да доказвам, че е платен.
Та може това да им бъгва катаджийската система.
Тези дни си вадих лична карта и там не излиза нищо.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: невръчен фиш

Мнениеот 777 » Сря 12 май 2021 11:27


Такова ни е цялото електронно управление (кандидат правителство). В администрацията масово има PDF файл за теглене за някакъв документ, обаче тоя PDF не може да се редактира (има такава възможност) и трябва да го отпечаташ, да си го попълниш на ръка и да го сканираш после, ако ще се изпраща електронно. Толкова не могат и един doc/docx да добавят като не разбират от PDF.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: невръчен фиш

Мнениеот VWGT » Сря 12 май 2021 11:39


Вече нямат право да ти отказват издаване на ЛК ако имаш неплатени фишове, както правеха по едно време.
Иначе системата е бъгава със сигурност :) От време на време и на мен ми излиза един неплатен фиш за 20 лева, който е платен преди години, и платежното си го карам в колата постоянно.

А такива pdf-и аз си ги сглобявам сам :) Режа и лепя върху него, къде ще ходя да принтирам.


Stif
Мнения: 699
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 15:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: невръчен фиш

Мнениеот Stif » Чет 13 май 2021 5:31


Миналата седмица подадох молба за преиздаване на межд.паспорт и ми връчиха фиш.Не знаех,че нямат право.На какво основание не могат да го правят?


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9869
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: невръчен фиш

Мнениеот group® » Чет 13 май 2021 8:11


Бъркаш връчване с принуда за плащане.
Може да е паднало задължението да ти издадат документи, ако имаш неплатени глоби. Но не пречи да ти връчат.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: невръчен фиш

Мнениеот VWGT » Чет 13 май 2021 9:36


Точно така, връчването е едно, може да го направят по всяко време. Но не могат да ти отказват издаване на ЛК поради неплатени глоби, защото и двете страни са задължени по незнам си какъв закон да го направят, т.е. ти да имаш ЛК, а държавата в лицето на МВР да ти издадат такава. С международния паспорт и ШК не знам дали нещата стоят точно по този начин обаче ... трябва да се провери. Но имаше и друго решение на съда, че МВР няма право да събира принудително задължения на КАТ, както правеха миналата година, ако имаш неплатени глоби към КАТ да не те пускат да минаваш границата.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9869
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: невръчен фиш

Мнениеот group® » Чет 13 май 2021 11:06


VWGT написа: Но имаше и друго решение на съда, че МВР няма право да събира принудително задължения на КАТ,

Това е подвеждащо.
Доколкото аз разбрах решението на съда беше, че нямат право да ограничават свободното придвижване заради административно наказание. Тоест да те свалят от колата(вземат книжка), да я спрат от движение, да не те допуснат да напуснеш Бг.
Принудително събиране е общо понятие и реално всяко е такова - процедурата през НАП пак е такава и не е отпаднала. Много е вероятно да измислят/има и друга процедура, или нагодят тази.
Така трябва да бъде! Глобите трябва да се плащат.
Ако си спомняте, имаше дълъг период, когато не можеха да снимат без предупредителен знак. Което беше безумно. Но намериха начин.
Сега е яко, че вече има реален страх и нещата да се пооправят малко поне.


Потребителски аватар
MamaMy
Мнения: 868
Регистриран на: Вто 27 юни 2006 22:33
Автомобил: Galaxy
Двигател: AUY
Местоположение: Едно малко село край Плевен

Re: невръчен фиш

Мнениеот MamaMy » Чет 13 май 2021 22:15


Аз съм за който е сгрешил да си плати. Ако си системен нарушител да плащаш повече и т.н. Проблема е, че системата е направена да генерира рекет. Отиваш да си сменяш документите не по своя воля и те посреща известие за фиш който реално не съществува никъде. Всеки вдига рамене и вика този не е наш. Обаче докато не спонсорираш бюджета със сумата на фиша, документи нананйс. В същото време и в районите и в НАП под сурдинка се разпространява и то доста настоятелно слух, че ако не съберат дадена сума , няма заплати. Ти докато се замоташ да намериш фиша изтича срока за подмяна и вече реално си сгафил и си глобен. И какво, кой в случая е рекетьора? Парите потъват безимено в бюджетна сметка и биват източени от наши фирми по разни фиктивни сделки и накрая пак в нощното шкафче.



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 7 госта