Има ли как да се определи дали е фиш или акт ? И може ли да се оспори ситуацията ?

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
etto
Мнения: 76
Регистриран на: Чет 12 дек 2013 22:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Има ли как да се определи дали е фиш или акт ? И може ли да се оспори ситуацията ?

Мнениеот etto » Вто 01 юни 2021 11:13


В сайта на кат не се дава много информация, само "треа плащаш". Ето и какво ми изписва:

Наказателно постановление ли е или фиш ?

И още един въпрос. Предполагам тази ситуация е за фиш от 50лв, НО... Онзи ден съм в крайна дясна лента, която е за надясно и напред. Продължавам направо и веднага почва бус лентата, зад мен е рейс по спомен. Опитвам се да се включа в правилната лява лента, но колата ми наполовината стои в бус лентата няколко метра, защото колегата беше "колегиален" и не ме пуска. Точно там има камера за бус лентата, която вероятно ме е заснела. Такова нещо може ли да се оспорва ?
Прикачени файлове
Capture.JPG
Capture.JPG (57.19 KиБ) Видяна 4199 пъти




cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Има ли как да се определи дали е фиш или акт ? И може ли да се оспори ситуацията ?

Мнениеот cecoa1 » Вто 01 юни 2021 12:06


То си е написано какво да правиш, а там ще разбереш и подробности, както и дали може да се обжалва.


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1316
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Има ли как да се определи дали е фиш или акт ? И може ли да се оспори ситуацията ?

Мнениеот fur1ous » Вто 01 юни 2021 12:55


По телефона може да разбереш само ако имаш познат в общината или някъде където имат достъп до системата.

Онзи ден съм в крайна дясна лента, която е за надясно и напред. Продължавам направо и веднага почва бус лентата, зад мен е рейс по спомен. Опитвам се да се включа в правилната лява лента, но колата ми наполовината стои в бус лентата няколко метра, защото колегата беше "колегиален" и не ме пуска. Точно там има камера за бус лентата, която вероятно ме е заснела. Такова нещо може ли да се оспорва ?


Така написано излиза,че чисто ти си в нарушение най малкото защото не си преценил ситуацията.
Реално погледно може да се обжалва всичко.


fighter-interceptor
Мнения: 317
Регистриран на: Пон 09 дек 2013 20:57
Автомобил: Golf 4
Двигател: AHW 2000
Местоположение: София

Re: Има ли как да се определи дали е фиш или акт ? И може ли да се оспори ситуацията ?

Мнениеот fighter-interceptor » Вто 01 юни 2021 13:47


Някъде пишеше,че до 50лв. не се обжалва.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Има ли как да се определи дали е фиш или акт ? И може ли да се оспори ситуацията ?

Мнениеот VWGT » Вто 01 юни 2021 14:06


Това на България и Гоце Делчев ли е? Камерата е след спирката и едва ли те е хванала за няколко метра. Там редовно се случва, тъпо е организирано факт.
По другите подобни кръстовища, за които се сещам, платната са очертани и няма нужда от престрояване.


cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Има ли как да се определи дали е фиш или акт ? И може ли да се оспори ситуацията ?

Мнениеот cecoa1 » Вто 01 юни 2021 14:28


Като идеш два-три пъти да жалиш 50лв, и да ти ги опростАт, пак ще си ги дал :a045


etto
Мнения: 76
Регистриран на: Чет 12 дек 2013 22:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Има ли как да се определи дали е фиш или акт ? И може ли да се оспори ситуацията ?

Мнениеот etto » Вто 01 юни 2021 14:44


VWGT написа:Това на България и Гоце Делчев ли е? Камерата е след спирката и едва ли те е хванала за няколко метра. Там редовно се случва, тъпо е организирано факт.
По другите подобни кръстовища, за които се сещам, платната са очертани и няма нужда от престрояване.

Сливница в посока подуяне на пряката, която води към моста Чавдар. Маркировката показва направо и надясно, но веднага след светофара почва бус лентата


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Има ли как да се определи дали е фиш или акт ? И може ли да се оспори ситуацията ?

Мнениеот VWGT » Вто 01 юни 2021 15:01


Това сякаш е бул Данаил Николаев, стрелката за напред дали не е жълта :) някъде така го бележат. Т.е. надясно е бяла стрелка, напред жълта. Демек коли в тази летна могат да завиват само на дясно. Напред - само автобуси.

Не знам дали е регламентирана точно тази маркировка по някакъв начин, просто като идея ако решиш да го жалиш.


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1316
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Има ли как да се определи дали е фиш или акт ? И може ли да се оспори ситуацията ?

Мнениеот fur1ous » Вто 01 юни 2021 15:04


Да, там тъпо е направена маркировката. Показва направо, но реално е за рейса. За колите трябва да е само дясно, няма логика иначе.


etto
Мнения: 76
Регистриран на: Чет 12 дек 2013 22:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Има ли как да се определи дали е фиш или акт ? И може ли да се оспори ситуацията ?

Мнениеот etto » Сря 02 юни 2021 8:51


VWGT написа:Това сякаш е бул Данаил Николаев, стрелката за напред дали не е жълта :) някъде така го бележат. Т.е. надясно е бяла стрелка, напред жълта. Демек коли в тази летна могат да завиват само на дясно. Напред - само автобуси.

Не знам дали е регламентирана точно тази маркировка по някакъв начин, просто като идея ако решиш да го жалиш.

Не е жълта, бяла си е, само дето не съм загледал лентовия знак дали не показва друго, но като мина следващия път ще видя. Иначе се оказа, че това конкретно нарушение, за което искат да ме санкционират е 15км превишена на село Сопот. Камерата беше скрита зад едно дърво в един храст, не се шегувам, беше буквално в шубрака :D Здраве да е! 35лв по-малко.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Има ли как да се определи дали е фиш или акт ? И може ли да се оспори ситуацията ?

Мнениеот Vlad777 » Сря 02 юни 2021 8:54


etto написа:Онзи ден съм в крайна дясна лента, която е за надясно и напред. Продължавам направо и веднага почва бус лентата, зад мен е рейс по спомен. Опитвам се да се включа в правилната лява лента, но колата ми наполовината стои в бус лентата няколко метра, защото колегата беше "колегиален" и не ме пуска. ?


Съмнявам се, че за няколко метра ще напишат глоба. Като цяло системата за контрол на бус лентите в София е доста тъпо направена. Камерите ги следят хора в общината или ЦГМ и пращат записи с нарушителите на КАТ, които от своя страна издават глобите ако е четлив записа.

Естествено може да се сетите, че голяма част от нарушенията се пропускат по този начин, защото на никой не му се занимава, особено пък ако само си настъпил чертата. Има си достатъчно нарушители, които си карат изцяло в бус лентата - то е достатъчно тях да глобят, за да си отчетат дейност. Дори мисля, че и тях не ги санкционират на 100%.


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1316
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Има ли как да се определи дали е фиш или акт ? И може ли да се оспори ситуацията ?

Мнениеот fur1ous » Сря 02 юни 2021 10:58


etto написа:
VWGT написа:Това сякаш е бул Данаил Николаев, стрелката за напред дали не е жълта :) някъде така го бележат. Т.е. надясно е бяла стрелка, напред жълта. Демек коли в тази летна могат да завиват само на дясно. Напред - само автобуси.

Не знам дали е регламентирана точно тази маркировка по някакъв начин, просто като идея ако решиш да го жалиш.

Не е жълта, бяла си е, само дето не съм загледал лентовия знак дали не показва друго, но като мина следващия път ще видя. Иначе се оказа, че това конкретно нарушение, за което искат да ме санкционират е 15км превишена на село Сопот. Камерата беше скрита зад едно дърво в един храст, не се шегувам, беше буквално в шубрака :D Здраве да е! 35лв по-малко.


193311874_342609620546950_6501403892443519018_n.jpg
193311874_342609620546950_6501403892443519018_n.jpg (62.19 KиБ) Видяна 4030 пъти


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Има ли как да се определи дали е фиш или акт ? И може ли да се оспори ситуацията ?

Мнениеот icoico » Пет 04 юни 2021 6:30


fighter-interceptor написа:Някъде пишеше,че до 50лв. не се обжалва.


Обжалва се, отдавна. Само, че обикновено се оказва икономически неизгодно :rolleyes

П.П. Оня ден гледах по зомбивизора една позната адвокатка, представляваща един ...ъъъ...човек :Mr Green Fun с 35 фиша за превишена скорост. Беше успешно обжалвала голяма част от тях/поради легендарната милиционерска кадърност :mhihi :mhihi :mhihi / и май искрено вярваше, че се намира от правилната страна на барикадата.


fighter-interceptor
Мнения: 317
Регистриран на: Пон 09 дек 2013 20:57
Автомобил: Golf 4
Двигател: AHW 2000
Местоположение: София

Re: Има ли как да се определи дали е фиш или акт ? И може ли да се оспори ситуацията ?

Мнениеот fighter-interceptor » Пет 04 юни 2021 16:00


Е,добре.


valiosport
Мнения: 2145
Регистриран на: Нед 20 юни 2010 21:58
Автомобил: Golf 4 1.9 TDI
Двигател:
Местоположение: България

Re: Има ли как да се определи дали е фиш или акт ? И може ли да се оспори ситуацията ?

Мнениеот valiosport » Вто 03 авг 2021 9:59


35 фиша за превишена скорост...Тоя бих го пратил на проверовъчен. Един два пъти да не види знака, ама 35 пъти да те снимат... Такива нямат място на пътя



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 16 госта