Данъчна декларация в общината

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
stoyanfourn
Мнения: 53
Регистриран на: Вто 15 юни 2021 9:36
Автомобил:
Двигател:

Данъчна декларация в общината

Мнениеот stoyanfourn » Вто 22 юни 2021 14:05


Здравейте! Предварително се извинявам че пускам нова тема, но търсенето на въпроса ми не даде резултат, затова реших да питам, все някой ще е наясно.
Тъй като съм нов във форума, това ми е втората тема. Наскоро се сдобих с автомобил нов внос от Италия от автокъща, по-точно преди малко повече от седмица.
И понеже знам че има промяна в законите, сега от КАТ би трябвало да пращат в общината по адресна регистрация автоматично информацията за всяко новорегистрирано МПС.
Преди трябваше да ходим лично да подаваме декларация. Помня, когато баща ми почина преди година и половина ходих в община Младост в София за декларации за недвижими имоти.
Тогава питах за колата трябва ли да подам декларация, а една лелка ми отговори уклончиво "Ми ако искате можете да подадете, ако не искате може и да не подавате, получаваме информацията вече от КАТ". Бях се хванал да попълвам една бланка, но ми искаха големия талон, а той беше останал в колата май и не ми се разкарваше, така че се отказах. И не помня кога но мисля че бързо излезе информацията за данъка. Имам ПИН код от общината така че проверявам всеки ден за данък, а досега вече една седмица измина и няма нищо, тоест нямам задължения.
Моля някой ако знае, наистина ли е въпрос на време да изчакам защото е безсмислено да се разкарвам до там ако няма нужда? Или все пак ще трябва да отида за да подам лично декларацията?
Не че бързам да си платя данъка, но ме притеснява дали няма някакъв срок и да трябва аз да ходя? На сайта на столична община както и на община Младост няма нищо което да ми е от полза. Звънях на различни телефони - пак не успях нищо да науча.
Благодаря предварително, все трябва да има хора с опит - имам предвид отскоро, последните няколко години които да са закупували и регистрирали така коли.




stoyanfourn
Мнения: 53
Регистриран на: Вто 15 юни 2021 9:36
Автомобил:
Двигател:

Re: Данъчна декларация в общината

Мнениеот stoyanfourn » Вто 22 юни 2021 15:09


Да побързам да съобщя резултата - успях да се свържа най-сетне с общината. Отговориха ми че няма нужда да ходя, автоматично от КАТ изпращат информацията в общината. Така че въпросът е разрешен, просто ме притесни че вече мина повече от седмица и няма нищо. Жената каза че ставало бавно, така че просто се чака повече време.


Потребителски аватар
pepss
Мнения: 102
Регистриран на: Съб 14 ное 2009 15:33
Автомобил: VW Golf III Pink Floyd 1995
Двигател: 1.6 AEA
Местоположение: София

Re: Данъчна декларация в общината

Мнениеот pepss » Вто 22 юни 2021 15:54


Споко, щом имаш ПИК проверявай, тези дни ще ти излезе задължението. На мен около седмица отне след регистрацията в КАТ :th_up



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 18 госта