Невръчени фишове и подновяване на книжка

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
Vincent1
Мнения: 124
Регистриран на: Чет 07 мар 2019 20:37
Автомобил:
Двигател:

Невръчени фишове и подновяване на книжка

Мнениеот Vincent1 » Чет 26 авг 2021 17:23


Здравейте, книжката ми изтича през ноември. В сайта e-uslugi.mvr.bg/services/kat-obligations излиза че имам не връчени НП и/или електронни фишове може би от 1-2 години.
Как е най-добре да постъпя – да отида в КАТ и да видя какво са ме снимали и да си го платя, предполагам тогава ползвам отстъпка 20%.
Да се правя на ударен и да подам документи все едно не знам за фишовете. Живеем в 21 век и най-логичното е системите да са свързани и да светна с неплатените глоби, но все пак това е МВР.

Съгласно съобщението подолу мен като шофьор на който книжката му изтича през ноември това удължение на срока не го хваща. Реално аз ще ходя да си подновявам книжката през октомври, когато би могло да има увеличение на случайте от Ковид. Как бихте постъпили на мое място - да отидете по-рано през септември за нова книжка или да следите как ще се развият нещата с епидемията?
Важно допълнение, всички СУМПС, чийто срок на валидност вече е бил удължен миналата година и е изтекъл или ще изтече в периода 01. 09. 2020 г. до 30. 06. 2021 г. се удължава с 6 месеца или до 01. 07. 2021 г. – която от двете дати е по-късната.





Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8289
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Невръчени фишове и подновяване на книжка

Мнениеот Stivi » Чет 26 авг 2021 18:11


Ще светнеш, ще светнеш :) Иди да ти връчат каквото имаш, плати си го в срок с отстъпката и тогава подавай документи за нова книжка.


Потребителски аватар
Andonov
Мнения: 3925
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 8:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: Невръчени фишове и подновяване на книжка

Мнениеот Andonov » Пет 27 авг 2021 15:05


Не нужно е да се разкарваш два пъти. Отстъпката е 30% и важи до 14 дни след връчването. При теб щом не са ти връчени ще ползваш отстъпка, но тя е само за превишена скорост. За други нарушения няма отстъпка.
Подаваш документите и като светнеш в червено си плащаш на момента и чакаш за новата книжка да излезе.
Аз преди няма и месец подновявах и направо я пуснах бърза поръчка, която е +25лв за срок до 10 дни. Беше готова на третия ден и си я взех. От 1 септември бързата поръчка се променя от 10 дни на 3 дни, както при личната карта.


Потребителски аватар
joromnt
Мнения: 2903
Регистриран на: Пет 08 май 2009 16:07
Автомобил:
Двигател:

Re: Невръчени фишове и подновяване на книжка

Мнениеот joromnt » Пет 27 авг 2021 15:09


Става и с едно ходене, но гледай да си носиш дебитната карта :mhihi


Потребителски аватар
baracuda681
Мнения: 574
Регистриран на: Съб 27 дек 2008 0:28
Автомобил:
Двигател:

Re: Невръчени фишове и подновяване на книжка

Мнениеот baracuda681 » Нед 29 авг 2021 8:09


Плащаш и ти е мирна главата. Най-добре звънни в някое районно и питай дали там, при подаване на документи, може да ти връчат и платиш фиш или наказателно постановление. Няма да се измъкнеш без плащане.


Vincent1
Мнения: 124
Регистриран на: Чет 07 мар 2019 20:37
Автомобил:
Двигател:

Re: Невръчени фишове и подновяване на книжка

Мнениеот Vincent1 » Нед 29 авг 2021 15:17


Благодаря за отговорите, ще отида и ще си ги плата нещата най-вероятно по-рано защото незнам колко точно пари дължа и имам предчувствие че цената може да е по-висока. По регистрация колата е към КАТ София, но с тези хоумофиси реално не съм в София в момента. Дали е възможно да си платя фишовете в КАТ различен от този по регистрация. Онзи ден звънях 10 пъти да питам това, но никой не ми вдигна :eek :smile


Потребителски аватар
baracuda681
Мнения: 574
Регистриран на: Съб 27 дек 2008 0:28
Автомобил:
Двигател:

Re: Невръчени фишове и подновяване на книжка

Мнениеот baracuda681 » Пон 30 авг 2021 14:04


Могат да ти ги връчат и на улицата, а да ги платиш, чрез банка или посредник. Не би следвало да има проблем при връчване и плащане, но документи може да подадеш само в районните управления на територията на областта, в която живееш.


Потребителски аватар
Lupender
Мнения: 708
Регистриран на: Съб 29 окт 2011 18:22
Автомобил: SEAT Cordoba
Двигател: TDI 1.9 ASV
Местоположение: Благоевград

Re: Невръчени фишове и подновяване на книжка

Мнениеот Lupender » Чет 16 сеп 2021 13:36


Оказва се, че не само при подновяване на книжката, но и при подновяване на лична карта те известяват. Е, мен ме известиха. Проблемът е, че като вляза в системата, не мога да намеря подробности за нарушенията. Преди ми се обаждаха от КАТ и ходех на място, като там имаше подробности - кога, къде с коя кола и пр., но сега човекът е отпуск и аз трябва да хода да се разправям (да търся информация). Лошото е, че колите са фирмени и не съм сигурен, дали след като ги платя в срок с намалението, после ще мога да взема информация. Заради подобни щуротии ми взеха книжката на мен, макар да не бях аз виновното лице по нарушенията (беше съпругата ми). По-лошото е, че едните (от 2019-та) съм ги платил, а сега се появяват пак в системата... пък аз не пазя бележките, понеже ги плащах на гише... Има ли вариант за оправия с тази ситуация и длъжен ли съм да пазя подобни бележки, заради намърливост на някой служител?! Или - виновен, до доказване на невинност?!
Заснемане.JPG


Потребителски аватар
baracuda681
Мнения: 574
Регистриран на: Съб 27 дек 2008 0:28
Автомобил:
Двигател:

Re: Невръчени фишове и подновяване на книжка

Мнениеот baracuda681 » Чет 16 сеп 2021 13:41


Взели са Ви книжката, защото не сте посочили виновния водач. Отидете да Ви ги връчат, като трябва да пуснете жалба, че сте платил Х фиша/ наказателни постановления. Ако са платени с карта, лесно ще се намери плащането.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Невръчени фишове и подновяване на книжка

Мнениеот VWGT » Чет 16 сеп 2021 13:45


Провери и в самите КАТ дали тоят неплатени, и на гише КЕШ ли имаш предвид, или си платил на ПОС терминал? Ако е второто си вземи извлечение от банкирането. Ако е първото нищо не можеш да направиш.

Като патил на държавни администрации, еле па КАТ, всичко плащам само по елекронен път или с карта. КЕШ, не!


Потребителски аватар
Lupender
Мнения: 708
Регистриран на: Съб 29 окт 2011 18:22
Автомобил: SEAT Cordoba
Двигател: TDI 1.9 ASV
Местоположение: Благоевград

Re: Невръчени фишове и подновяване на книжка

Мнениеот Lupender » Чет 16 сеп 2021 14:48


VWGT написа:Провери и в самите КАТ дали тоят неплатени, и на гише КЕШ ли имаш предвид, или си платил на ПОС терминал?

Ами на гишето в КАТ, където има банков клон и дето вземат по 7 лв за превод.


Потребителски аватар
baracuda681
Мнения: 574
Регистриран на: Съб 27 дек 2008 0:28
Автомобил:
Двигател:

Re: Невръчени фишове и подновяване на книжка

Мнениеот baracuda681 » Пет 17 сеп 2021 9:24


Заявление към банката, да ти предоставят копие на документите за превод. Не знам дали ще стане, но е вариант. Задължително жалба, че дължимото е платено, като искаш да ти предоставят копие на документите, с които към тях е постъпило плащане.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Невръчени фишове и подновяване на книжка

Мнениеот 777 » Пет 17 сеп 2021 9:31


Копие на превода е лесно да извадиш, трудното е да си спомниш датата, на която си го платил. А съм пробвал в банка да искам нещо като списък на преводите ми към КАТ/МВР - не могат да направят такъв... Не знам системата ли им е идиотска или тия по касите имат орязани права и не могат да правят "сложни" неща. Трябваше да кажа дата и да ми отпечатат движенията за него ден.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Невръчени фишове и подновяване на книжка

Мнениеот VWGT » Пет 17 сеп 2021 10:05


Значи тази банка, чийто е клона, трябва да пази транзакцията. Но не знам каква е практиката да изискаш подобно нещо от тях. Незнам какви атрибути дори използват за преводното нарежда и как точно регистрират плащанията, но поне по ЕГН или номер на фиш/акт трябва да могат да проверят.
Дата не им трябва, защото много лесно могат да засекат всички твои плащания (от твоето ЕГН, което допускам, че го има в нареждането) до сметката на КАТ. Ако си им клиент, това не би трябвало да е проблем, но ако не си им клиент ... ще трябва с жалба през КАТ, не знам :)


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1316
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Невръчени фишове и подновяване на книжка

Мнениеот fur1ous » Пет 17 сеп 2021 11:03


777 написа:Копие на превода е лесно да извадиш, трудното е да си спомниш датата, на която си го платил. А съм пробвал в банка да искам нещо като списък на преводите ми към КАТ/МВР - не могат да направят такъв... Не знам системата ли им е идиотска или тия по касите имат орязани права и не могат да правят "сложни" неща. Трябваше да кажа дата и да ми отпечатат движенията за него ден.


Или просто ги мързи.



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 19 госта