Фиш от Центъра за градска мобилност София

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
Stif
Мнения: 699
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 15:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Фиш от Центъра за градска мобилност София

Мнениеот Stif » Пет 24 дек 2021 14:06


Колата на дъщерята се води на мое име.Паркирала неправилно в Лозенец.Намира на чистачките съобщение за глоба /фиш/ от ЦГМ Софий за 50 лева и на другия ден го платила по банка и дори не ми каза.До тук нищо особено.След 20ина дни идва куриер и с препоръчано писмо ми връчва фиша и какво да видя: вътре пише че аз като ВОДАЧ на мпс номер.... съм извършил нарушение /неправилно паркиране/ еди къде си.и глобата от 50 лв.не подлежи на обжалваня.Не оспорвам нарушениетэ, но имам въпроси към Вас колеги :
Може ли аз като собственик,,но не както пише ВОДАЧ на това мпс да съм извършил нарушението,което дори не мога да обжалвам ?.
От юридическа гледна точка този фиш ще падне ли в съда /не че бихго обжалвал дори и да не беше платен./?Не говоря за и възможностиете, осигурени от Общината за паркиране в центъра на София.
ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ И БЪДЕТЕ ЗДРАВИ.




Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Фиш от Центъра за градска мобилност София

Мнениеот DoH_KuXoT » Пет 24 дек 2021 17:13


И аз знам , че глоби до 50лв не се обжалват.


Потребителски аватар
MamaMy
Мнения: 868
Регистриран на: Вто 27 юни 2006 22:33
Автомобил: Galaxy
Двигател: AUY
Местоположение: Едно малко село край Плевен

Re: Фиш от Центъра за градска мобилност София

Мнениеот MamaMy » Пет 24 дек 2021 18:02


Мисля, че няма нещо което да се води наказание и да не се обжалва. Все едно кражба до 50лв не е кражба.


Stif
Мнения: 699
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 15:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Фиш от Центъра за градска мобилност София

Мнениеот Stif » Пет 24 дек 2021 19:53


Нямам юридическа квалификация,но във връчения ми фиш има раздел в който аз с подпис трябва да удостоверя,че съм съгласен с нарушението,което не съм извършил и естествено не съм подписал и това е пълен абсурд по две причин:
Първо аз съм само собственик на мпс,а не водач и в това си качество не съм извършил никакво нарушение
И второ, поставен съм пред свършен факг.Срещу подпис получих препоръчаното писмо без да знам съдържанието му.


Потребителски аватар
110afn
Мнения: 1893
Регистриран на: Нед 25 окт 2009 13:55
Автомобил: Audi A6
Двигател: AFN
Местоположение: Враца

Re: Фиш от Центъра за градска мобилност София

Мнениеот 110afn » Пет 24 дек 2021 20:09


Колега, то едно МПС винаги има собктвеник. Все някой трябва да го отнесе. По същата логика е могло и паяка да те вдигне.
На тия фишове на чистачките пише ,че важат от момента на издаване, не от получаване.
На много хора и взеха книжките заради неплатени такива фишове. Просто нищо не подозираш, може и вятъра да го издуха


Stif
Мнения: 699
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 15:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Фиш от Центъра за градска мобилност София

Мнениеот Stif » Пет 24 дек 2021 20:17


НЕ споря,но ако няма подпис,че фиша е получен според мен той се води не връчен и никакви срокове не течат ,не случайно ги пращат на адрес с куриери.


vandu
Мнения: 697
Регистриран на: Пон 30 юни 2014 10:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Фиш от Центъра за градска мобилност София

Мнениеот vandu » Пет 24 дек 2021 20:55


Тук има изчерпателен отговор:
https://advokat-tsvetkova.com/%D1%84%D0 ... %BD%D0%B5/


Stif
Мнения: 699
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 15:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Фиш от Центъра за градска мобилност София

Мнениеот Stif » Пет 24 дек 2021 21:42


Благодаря


Mirro
Мнения: 4
Регистриран на: Сря 08 авг 2007 11:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Фиш от Центъра за градска мобилност София

Мнениеот Mirro » Вто 16 май 2023 8:31


Знаете ли случаи с фишове по жалба на съсед (до познати в ЦГМ?), който иска същото парк-място, прим. на широк тротоар пред блока и... глобяват вас, а него после - не?



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 13 госта