Технически преглед - газова уредба

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: Технически преглед - газова уредба

Мнениеот zografski » Чет 31 мар 2022 21:34


Така е, да, но ще гледам тази година да ги сменя, та да знам, че съм свършил всичко с тази тъпотия. Смениха бутилката, имам розавия талон и съм готов за техническия :)




Потребителски аватар
StS
Мнения: 2390
Регистриран на: Нед 02 юли 2006 1:02
Автомобил: Golf VI
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Технически преглед - газова уредба

Мнениеот StS » Сря 05 юли 2023 8:43


А как процедирате с преглед на кола която има розов талон и в големия е вписано че има газ. Т.е всичко е изрядно - за следващия преглед може ли на всяко ГТП или трябва задължително да има и газ проверка?


Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: Технически преглед - газова уредба

Мнениеот Ивайло Димов » Сря 05 юли 2023 9:18


На всяко може ,веднъж вписана уредбата е узаконена .То реално ги интересува бутилката годността и.


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: Технически преглед - газова уредба

Мнениеот zografski » Сря 05 юли 2023 11:18


StS написа:А как процедирате с преглед на кола която има розов талон и в големия е вписано че има газ. Т.е всичко е изрядно - за следващия преглед може ли на всяко ГТП или трябва задължително да има и газ проверка?

A този розав талона за какво ти е издаден? Сменял си бутилка ли? По принцип като сменяш бутилка, ходиш на техн за газовата и от там ти издават този розав док, че всичко е изрядно и ако трябва, сменяш талоните, както беше в моя случай, защото аз нях със старите талони. Срока беше 3г да мина през кат.


Потребителски аватар
StS
Мнения: 2390
Регистриран на: Нед 02 юли 2006 1:02
Автомобил: Golf VI
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Технически преглед - газова уредба

Мнениеот StS » Сря 05 юли 2023 11:42


Ивайло Димов написа:На всяко може ,веднъж вписана уредбата е узаконена .То реално ги интересува бутилката годността и.

Благодаря - това ми трябваше, щото през годините, това се променяше 300 пъти, и сега се чудех какво е последно...


Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: Технически преглед - газова уредба

Мнениеот Ивайло Димов » Сря 05 юли 2023 11:59


Дам ,но розовия лист касае при подмяна на бутилка или нова АГУ когато се изисква узаконяване и тогава се прави специализиран преглед за който ГТП трябва да има лиценз и техник преминал през обучение.За това на някои пунктове има и табели с рекламна цел "Узаконяване на газови уредби"...след като вече е вписана всеки лицензиран ГТП може да мине колата .Когато аз узаконявах моята минах и общ преглед на колата ,платих веднъж 50 лева за АГУ и 50 лева за колата,на следващата година минах ГТП на друго място и платих само 50 лева за общ преглед.


Потребителски аватар
StS
Мнения: 2390
Регистриран на: Нед 02 юли 2006 1:02
Автомобил: Golf VI
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Технически преглед - газова уредба

Мнениеот StS » Чет 06 юли 2023 11:39


Идеално, значи минавам обикновен преглед вече, добре че още е само "50 лева" : )



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 18 госта