Актове, давности, закони - разяснения

Нормативна уредба - Закон за движение по пътищата, правилник за прилагането му, нарушения, актове и наказателни постановления. Глоби и административни мерки и обжалване.
Потребителски аватар
dermeister
Мнения: 805
Регистриран на: Пет 15 сеп 2006 16:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот dermeister » Сря 05 сеп 2007 15:43


gr_kanev написа:5. Ставаше въпрос и за наказателни постановления - т.е. наложени наказания за извършени нарушения. Ако някой има претенции че не е извършил нарушението - да си обжалва и т.н. по реда. След като го е извършил и е съгласен с това - ами да си плаща. Нали целта е не да се пълнят нечии гуши, ами да не се правят нарушения.

Принципно и аз споделям това мнение, НО абсолютно всеки ден с тоталната си апатия, простотия и вършене на всичко друго, но не и на облекчаване и подобряване на движението по пътищата, КАТ ме карат да се възползвам от гореспоменатите вратички.

Имам акт за преминаване на червено, на пешеходен светофар в 12 вечерта (след като бях спрял на него), при положение, че светофарите по същият булевард на главни кръстовища, където се блъскат всяка вечер, не работят. Естествено КАТ дебнеха скрити след въпросния никому ненужен такъв и ме одрусаха 10 точки и 50 лева. Вчера в 21 часа, на голямо кръстовище тръгвам да се включвам в същия булевард, някакъв от чакащите на червено тръгва и минава пред мен, полицаите на 20 метра от мястото го спират, викам се еее евала, хванаха селяка, той само намали в СРЕДНАТА лента без да отбива, казаха си 2 думи и продължи. Е няма да си платя акт-а, ако ще президента да ми прати писмо!




Потребителски аватар
Vizor
Изгубена душа
Мнения: 12508
Регистриран на: Съб 04 мар 2006 16:01
Автомобил: Subaru Forester XT
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Vizor » Сря 05 сеп 2007 20:01


Значи имам едно наказателно постановление .. което е излязло на 09.11.2005

значи на 10.11.2007 няма вече да имам акт така ли ?
само ще ми вземат тея 10т. ?


Потребителски аватар
DragoGT
1/8 перничанин
1/8 перничанин
Мнения: 10772
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 18:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот DragoGT » Чет 06 сеп 2007 8:16


може да те накарат да си го платиш - но нямат право
вземи си копие от закона с теб :wink:


Потребителски аватар
pafaka
Мнения: 459
Регистриран на: Сря 18 яну 2006 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ялта

Мнениеот pafaka » Пет 07 сеп 2007 14:04


значи.не съм сигурен в думите си, но мисля,че по новата процедура става следното .... ( интересувах се как стоят нещата, защото ми писаха акт наскоро и според новия закон има някои тънкости ) : ..та ..пишат ти акт примерно на 9.08 ...и 1 месец караш с акта ..отиваш да си вземеш НП ...след, което го плащаш ..и след като го платиш ...отиваш да си вземеш контролния талон (синия)...ако примерно след 9.09 караш с акта , който е до 9.09..ти пишат нов акт,че не си платил на време и бла бла...общо взето това е прецударата, която ми разясниха господа катаджиите като ми писаха акта...ако не съм прав...ще се радвам някой да каже как е точно по новия закон от 1 юли тази година..


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот dobrin » Пет 07 сеп 2007 16:19


Да, ама доколкото аз имам непряка информация, имаш право да откажеш да платиш, защото ще обжалваш, и тогава ти продължават акта, без да ти дават талона.

Последна промяна от dobrin на Пет 07 сеп 2007 22:07, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
pafaka
Мнения: 459
Регистриран на: Сря 18 яну 2006 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ялта

Мнениеот pafaka » Пет 07 сеп 2007 21:38


дам..май си прав тука..обаче всеки месец трябва да ходиш да ти го удължават...чаканици по гишета и т.н. ...и в един момент ти писва яко на к*ра и решаваш, че ще спестиш пове4е пари и нерви ако си платиш 50 кинта за акта ...и си заминеш... ( това при положение, че акта ти е 50 лева)...ако е нещо доста по-сериозно ве4е...може да се почака и пообжалва...


Martos
Мнения: 57
Регистриран на: Чет 16 ное 2006 0:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Мнениеот Martos » Пет 07 сеп 2007 22:40


А при фишовете как е . Че имам един от около 4 месеца.


Потребителски аватар
ilkomuhata
Мнения: 1662
Регистриран на: Пет 18 май 2007 13:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот ilkomuhata » Съб 08 сеп 2007 19:21


Martos написа:А при фишовете как е . Че имам един от около 4 месеца.

фишовете мисля че отиват в общините


Потребителски аватар
Pichaga
Антиспамър №1
Антиспамър №1
Мнения: 16283
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:57
Автомобил: Opel Zafira B
Двигател: Z19DT
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Pichaga » Сря 12 сеп 2007 9:09


всичко е така
да кажа
"образуване на изпълнително производоство" е когато се прати влязлото в сила постановление на събирача на държавни вземания и той ти прати призомка за доброволно плащане и ти я получиш
дата на получаване на тази призовка е 1 ден


Потребителски аватар
Huizel
Мнения: 800
Регистриран на: Пон 24 яну 2005 10:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Huizel » Чет 13 сеп 2007 10:43


Добре де,аз имам акт за превишена и утре трябва да отида да си взема наказателното постановление,150 лева ми е глобата и 1 месец без книжка,ако не си платя глобата какво ще стане,оставам с книжка ли? А ако си я платя ,ще ми кажат дай си книжката.Как мога да си продължа акта,евентуално след като не съм го обжалвал навреме.Дайте акъл някакъв :roll:


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Vlad777 » Чет 13 сеп 2007 10:44


Huizel написа:Добре де,аз имам акт за превишена и утре трябва да отида да си взема наказателното постановление,150 лева ми е глобата и 1 месец без книжка,ако не си платя глобата какво ще стане,оставам с книжка ли? А ако си я платя ,ще ми кажат дай си книжката.Как мога да си продължа акта,евентуално след като не съм го обжалвал навреме.Дайте акъл някакъв :roll:
обжалвай наказателното постановление


Потребителски аватар
Huizel
Мнения: 800
Регистриран на: Пон 24 яну 2005 10:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Huizel » Чет 13 сеп 2007 10:55


Vlad777 написа:обжалвай наказателното постановление


Добре де ама глобата като е фиксирана примерно 150 лева по закон,а не от 0 до 150 примерно и точно 1 месец без книжка как ще стане?


Потребителски аватар
Winner25
Мнения: 7339
Регистриран на: Пон 14 мар 2005 15:33
Автомобил: VW Passat B4 B6
Двигател: ABS BKC
Местоположение: Казанлък

Мнениеот Winner25 » Чет 13 сеп 2007 12:07


Huizel написа:Добре де,аз имам акт за превишена и утре трябва да отида да си взема наказателното постановление,150 лева ми е глобата и 1 месец без книжка,ако не си платя глобата какво ще стане,оставам с книжка ли? А ако си я платя ,ще ми кажат дай си книжката.Как мога да си продължа акта,евентуално след като не съм го обжалвал навреме.Дайте акъл някакъв :roll:

На мене ми написаха същия акт. И понеже ме снимаха с камера, реших че е безмислено да се занимавам с обжалвания. Ако ти е пристигнало НП в кат отиваш даваш си книжката и след 1месец може да си я вземеш, но искат да им покажеш платежно нареждане че си платил глобата. Единствения начин да ти върнат книжката предварително е да обжалваш наказателното постановление.


Потребителски аватар
Anelia
Мнения: 360
Регистриран на: Пет 16 фев 2007 18:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Мнениеот Anelia » Съб 22 сеп 2007 19:13


Вярно ли е, че наказателно постановление за сума под 50 лв. не подлежи на обжалване?


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Vlad777 » Нед 23 сеп 2007 4:23


Anelia написа:Вярно ли е, че наказателно постановление за сума под 50 лв. не подлежи на обжалване?
да



Върни се в “ЗДвП, нарушения, глоби, обжалване”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 17 госта