Проблем с БМВ 520i 1992(4) незнам точно!!!

Технически раздел за всички марки автомобили, които не са VAG
Потребителски аватар
bangobango
Мнения: 442
Регистриран на: Пет 26 сеп 2008 22:59
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN

Проблем с БМВ 520i 1992(4) незнам точно!!!

Мнениеот bangobango » Пет 06 фев 2009 21:13


Прецених, че ако сложа темата тук няма голяма опасност да я изтрият модераторите.Ако те преценят, че може нека я преместят във форум, в който ще мога да получа повече отговори от повече посетители.
Та към проблема, един познат има проблем с бмв-то си, но ме помоли аз да потърся някакъв отговор. Налива масло в двигателя и на пробката отчита, че нивото е по средата м/у мин. и макс. След като я карал известно време проверява маслото и показва над максимума и продължава да се качва с карането. Също забелязал, че щеката мирише на бензин. Аз мисля, че по някакъв начин влиза бензин в картера. Сега се надявам някой от вас да разбира и от бмв и да може да даде някакво предположение за проблема. Благодаря!

Последна промяна от LILO&STICH на Нед 08 фев 2009 17:36, променено общо 2 пъти.
Причина: преместено




Потребителски аватар
Rijo
Мнения: 842
Регистриран на: Пет 05 окт 2007 19:57
Автомобил: BMW e39
Двигател: M54B22

Re: Проблем с БМВ 520i 1992(4) незнам точно!!!

Мнениеот Rijo » Пет 06 фев 2009 21:24


Сигурно ще се намери кой да ти отговори, но ... http://bmwpower-bg.net/forums/.
:012:




Потребителски аватар
Andonov
Мнения: 3925
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 8:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: Проблем с БМВ 520i 1992(4) незнам точно!!!

Мнениеот Andonov » Съб 07 фев 2009 16:25


bangobango написа:Прецених, че ако сложа темата тук няма голяма опасност да я изтрият модераторите.Ако те преценят, че може нека я преместят във форум, в който ще мога да получа повече отговори от повече посетители.
Та към проблема, един познат има проблем с бмв-то си, но ме помоли аз да потърся някакъв отговор. Налива масло в двигателя и на пробката отчита, че нивото е по средата м/у мин. и макс. След като я карал известно време проверява маслото и показва над максимума и продължава да се качва с карането. Също забелязал, че щеката мирише на бензин. Аз мисля, че по някакъв начин влиза бензин в картера. Сега се надявам някой от вас да разбира и от бмв и да може да даде някакво предположение за проблема. Благодаря!


1.Т датчик, термостат, ламбда сонда и т.н
2.Каране само градско и на къси разстояния.

дори ивсичко да е ОК по колата при втора точка се получава пак повишаване на маслото в двигателя. Наблюдавал съм го при някоко коли.


Потребителски аватар
Bumer
Мнения: 63
Регистриран на: Пон 03 окт 2005 17:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: G-wo

Re: Проблем с БМВ 520i 1992(4) незнам точно!!!

Мнениеот Bumer » Нед 08 фев 2009 17:28


може дюзите да пикаят
най-добре в сервиз



Върни се в “Технически раздел за други марки автомобили”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 2 госта