Има ли колеги с Рено Сценик тук във форума?

Технически раздел за всички марки автомобили, които не са VAG
Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8308
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Има ли колеги с Рено Сценик тук във форума?

Мнениеот Stivi » Пет 18 сеп 2015 23:01


С две думи,старите са добри,но са стари,а новите не струват ! Ама то това май важи вече за всички марки и модели ! Един приятел до скоро караше едно 2008г с 1.9 дизел,е тая кола го върна в първи клас ,за две години от 14 000 платени за нея я продаде за 4000 като сигурно 2000лв още даде за ремонти,то не беше табло,турбо,глава... :banghead




Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8116
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Има ли колеги с Рено Сценик тук във форума?

Мнениеот Bai Sando » Съб 19 сеп 2015 9:51


За новите и аз не съм чул добри отзиви.Старите имат проблем с ел.инсталацията и стоповете им правят дискотека.
По някога уредите в таблото не работят.
Имам един чичо с такова 1.6 бензин с обикновена газова.На външен вид не прилича вече на нищо,но не го спира.
На скоро издуха гарнитурата и това му е бил най-сериозния проблем за 8-9 години от както го търкаля.


Потребителски аватар
betaserk
Мнения: 1261
Регистриран на: Нед 09 мар 2014 9:57
Автомобил: Renault Zoe
Двигател: electric 2014
Контакти:

Re: Има ли колеги с Рено Сценик тук във форума?

Мнениеот betaserk » Съб 19 сеп 2015 10:19


Жена ми кара Renault Kangoо точно с тоя мотор, 1.9 dTi 80 добитъка е! Прав си за звука в купето, мотора се чува много и на дълъг път е направо ужас, изморява те! Иначе до сега откакто я наследи от баща си, който почина за съжаление, не сме сменяли нищо освен една биалетка, шарнир и шарнир на управлението, друго не се е развалило за 5 години. 2010 като започнахме да я караме, сменихме само задни спирачни апарати, бяха блокирали заради не каране на колата 1 година. Освен шума и че е без ел, стъкла други минуси няма. Слабичка е спрямо пасатко, но за жената е добре. Предполагам е по голямо кангото от сценика, карали сме за регистрация скутер на степенка изправен отзад и имаше и още място :mrgreen За този мотор съм чувал, че е най-издръжливия от всички на рено а по новите са скапани. Мой комшия си взе рено лагуна 2 и му се пререва от ремонти и какво ли не, най-накрая си взе пасат като моя. Отзад и кангото е с торсион, но до сега и с него не сме имали проблеми.


Потребителски аватар
stefarata
Мнения: 1898
Регистриран на: Нед 13 сеп 2009 10:56
Автомобил: Seat Alhambra 7M
Двигател: AFN 1998
Местоположение: Карнобат

Re: Има ли колеги с Рено Сценик тук във форума?

Мнениеот stefarata » Вто 01 дек 2015 16:59


да се "похваля" че отдавна не съм писал в темата. "Сценьо", както го наричат във рено форума ме изложи почти тотално. Първо се разхлопа ужасно предницата- нови амортисьори. После се появи гаден проблем с паленето - пали трудно първото палене за деня. Като престои-трудна работа. Викам си лесна работа, някоя подгревна свещичка, да ама не. Като дигнах капака , кво да видя- капе от ГНП :scare3 :bishop . Уж нарочно гледах да е с бош помпа, ама и те протичали. Сега сондирам цени и мнения за ремонт или друга втора ръка. Тука в Карнобат ми искат 100 кинта само за сваляне и качване и още 150 само за ремонт(без части) .
Та, заключението ми- карайте си VW и не се заглеждайте по френски издънки, както направих аз и сега си сърбам попарката :c010


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8308
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Има ли колеги с Рено Сценик тук във форума?

Мнениеот Stivi » Вто 01 дек 2015 20:27


Е те щото VW никога не се чупят ,а ако случайно се случи до сутринта се самопоправят :mhihi Всичко е въпрос на късмет с която и да е марка !


lion_heart002
Мнения: 2312
Регистриран на: Чет 18 фев 2010 13:45
Автомобил: Rio UB Corolla E110 GS450H
Двигател: D4FC 4ZZFE 2GR-FSE

Re: Има ли колеги с Рено Сценик тук във форума?

Мнениеот lion_heart002 » Сря 02 дек 2015 9:00


Невероятно заключение! На френската кола от хубавите пътища са изпуснали амортисьорите,които са си консуматив. След това пък протекла немската помпа. Тя сигурно ако беше на двигател на Фолксваген тази помпа нямаше да протече. :icon_lol :scare3


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13448
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Има ли колеги с Рено Сценик тук във форума?

Мнениеот kris11 » Сря 02 дек 2015 9:46


stefarata написа:да се "похваля" че отдавна не съм писал в темата. "Сценьо", както го наричат във рено форума ме изложи почти тотално.

Много време е изкарал :screwy цял месец и половина. Това в рамките на майтапа -дане се обидиш. Дърт набор -всичко може да се очаква ,а и не се знае как е поддържана и каков е сменяно по нея и дали е
Да беше взел бензин 2л .
За колко го купи /на лични/ ?


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7823
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Има ли колеги с Рено Сценик тук във форума?

Мнениеот hooligan_sk » Чет 03 дек 2015 18:55


Когато купуваш кола обезценена с 95% от стойноста си, трябва да си на ясно че всеки изминат километър ти е бонус и това няма много общо с марката. Дядо ми кара тази генерация от 6-7г, когато я взе ми хареса приятно идиотската позиция на водача. През годините прави много ремонти, като напълно разбита рейка, радиаторче на парното, окачване на няколко пъти. Нищо прекалено скъпо или сложно. Прилични коли бяха, но вече се крепят на магия. :arrow


Потребителски аватар
G3
Мнения: 1549
Регистриран на: Пет 09 фев 2007 23:49
Автомобил: Vw Sharan 7M
Двигател: 2.8 v6 204ps 4motion Ha METAH
Местоположение: КалифорНия

Re: Има ли колеги с Рено Сценик тук във форума?

Мнениеот G3 » Съб 12 дек 2015 21:57


От няколко години разглобявам сценици на части само 1,9 дци. Това са много крехки коли. Имам редовни клиенти които са ми запазили номера ми и като скръцнат за нещо ми звънят с думите "Здравей обажда се еди кои си от еди къде си взимах еди какво си"... и всеки път уж на майтап им казвам абе мехнете ги тия рена не са за българите а те ме убеждават ,че иначе били много хубави ама.. малко ремонти няма как,всяка кола се чупи. Това са евтини и ниско бюджетни коли които са направени да избутат гаранцията но българина не може да го проумее защото е закоравял. Ниско качество на частите много бързо амортизиране дори с редовно обслужване. За мен тези коли са недомислица но явно заради бюджета на френсетата. Кои луд прави вечна кола...? няма сметка от тях. Няма как да ме убедите ,че рено имат читав двигател 2,0 8 клапана или 1,6 8кл за този мотор само ще кажа - клинчето на зъбното на разпределителния вал пада по самопреценка точно в ремъка и прави каша клапаните. 1,6 16в 107 коня демпферната ролка същатата работа пак смазва клапаните. Някои хора просто сутрин си палят реното и си казват ето работи супер какво повече искате? Но не подозират за всички недомислия в тези коли и постоянната опасност от счупване на мотора.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13448
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Има ли колеги с Рено Сценик тук във форума?

Мнениеот kris11 » Нед 13 дек 2015 17:39


А цветомузиката по задните светлини?


Потребителски аватар
betaserk
Мнения: 1261
Регистриран на: Нед 09 мар 2014 9:57
Автомобил: Renault Zoe
Двигател: electric 2014
Контакти:

Re: Има ли колеги с Рено Сценик тук във форума?

Мнениеот betaserk » Нед 13 дек 2015 18:41


Явно от Рено до Рено има разлика, нашето за сега се държи добре да чукнем на дърво. С уж най-здравия двигател 1.9 dTi 80 френски магарета. Чувал съм, че този мотор е най-здравия. Стоповете ни са ок! Двигателя е ок! 8 на 100 гори в града. Не гори масло! Става дума за Renault Kangoo, което е на жена ми. Разбира се е поддържано много от баща и, явно поддръжката му е майката. Купил я нова!

Последна промяна от betaserk на Пон 14 дек 2015 23:38, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
stefarata
Мнения: 1898
Регистриран на: Нед 13 сеп 2009 10:56
Автомобил: Seat Alhambra 7M
Двигател: AFN 1998
Местоположение: Карнобат

Re: Има ли колеги с Рено Сценик тук във форума?

Мнениеот stefarata » Пон 14 дек 2015 22:57


А ако знаете къде е набутан стартера на тоя сценик...в :censored2 ..... За да се демонтира освен че се свалят повечето маркучи под капака , ами и се разкача генерацията отдолу. И пак излиза след 1000 благословии и чекнене. И на голфа АБУ беше на кофти място, ама на сценика е страшно...


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13448
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Има ли колеги с Рено Сценик тук във форума?

Мнениеот kris11 » Вто 15 дек 2015 17:23


с автомат са дроб , бях писал по-рано. След "нова" кутия профилактирана и 2 следващи ремонта пак е недвижимо имущество. Не съм разпитвал за подробности, само спомена навъсен пак е неподвижен. Иначе с мотора не е имал никакви проблеми


lion_heart002
Мнения: 2312
Регистриран на: Чет 18 фев 2010 13:45
Автомобил: Rio UB Corolla E110 GS450H
Двигател: D4FC 4ZZFE 2GR-FSE

Re: Има ли колеги с Рено Сценик тук във форума?

Мнениеот lion_heart002 » Чет 17 дек 2015 0:09


Днес работих по едно такова 2009-а година 1.6 16v и само филтър и масло да сменя и въздушен филтър ми отне два часа. Няма къде да се бръкне,отделно ако филтъра е от малките няма вадене,от едната страна е алтернатора от другата стартера а срещу него радиатора,четири датчика и маркучи за охладителната система. Отделно трябва да откачиш и акумулатора,понеже дебелия плюсов от него е точно до филтъра и трябва да си луд с ключа на закачен акумулатор да бъркаш. За да се смени въздушния се маха една пластмаса и една ламарина на два болта отгоре над чистачките и тогава имаш достъп до болтовете на кутията. Колата бе на 150 000 км и се беше появил теч от лявата полуоска на масло от скоростите. Накрая се появи собственика и ми каза,че нямало да го прави теча,колкото изкарала и като се скапат скоростите в моргата. :icon_lol По рена съм работил,но точно това си е доста неудобно за работа,на меган 2002-а пак 1.6 сменявах стартер неотдавна и тогава колко псувни отнесе.... Не казвам,че са лоши коли,както и по-горе,но си е интересно да се работи по тях. Клио 1.4 първа генерация примерно е супер за работа,ама го отдавам на това,че е по-старичко... Такава искрена усмивка няма друга...


Потребителски аватар
Vu4eCa
Мнения: 13
Регистриран на: Сря 14 ное 2012 21:11
Автомобил: Passat B5 1.8T 20V
Двигател: AEB 1998
Местоположение: София

Re: Има ли колеги с Рено Сценик тук във форума?

Мнениеот Vu4eCa » Чет 17 дек 2015 2:24


Аз гледах един Scenic 1.6i преди да си взема Пасатора. Беше в Горубляне, работеше екстра и изглеждаше много запазен, но беше автомат. Закарах го в читав сервиз в ж.к. Младост (който работи предимно с Рено, там си карах Лагуната преди и бях много доволен), колегата като я видя вика да знаеш, че тая кола няма да я купуваш, най-малко заради скоростната кутия. След което след 20 минутен обстоен преглед ми изписа цял лист формат А4 и ми каза, че ако му я докарам след като я купя, трябва да му оставя 1500лв. за да я приведе в добро състояние. Това не би ме отказало по принцип, но за скоростната кутия ми каза, че в по-малките дизелови и във всички бензинови мотори слагат френски скоростни кутии (автоматичните става въпрос), които не стават, особено лятото дават много дефекти и са много скъпи за ремонт. Само на дизелови двигатели над 2400 кубика слагат японски автоматични кутии, които са доста по-читави.
Радвам се, че така стана де, много съм доволен от Пасата, който взех в последствие!



Върни се в “Технически раздел за други марки автомобили”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 8 госта