Странна загуба на масло

Технически раздел за всички марки автомобили, които не са VAG
wwwolfish
Мнения: 29
Регистриран на: Пет 18 яну 2008 16:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Странна загуба на масло

Мнениеот wwwolfish » Пон 01 сеп 2008 17:50


Здравейте,
Купих си колата преди половин година.Дадох я в сервиз за смяна на консумативи.Казаха ми,че са ми сменили маслото и филтрите.Казаха също,че двигателя бил в отлично състояние.Направи ми впечатление,че за около 5000 км. долях около 2 литра масло.Помислих,че го гори и я закарах в друг сервиз.Прегледаха колата,форсираха я за да проверят дали пуши,но изобщо не пушеше дори и при почти максимално изфорсирване и палене на студено.В ауспуха само малко сажди,които се изчистват от пръста при съвсем леко разстъркване.Свещите - бели.Забелязаха леко омасляване около областта на картера и ми предложиха да ми сменят гарнитурата на картера.Смениха я и за 700км.. долях около 800 гр. масло.Помислих,че въпреки сменената гарнитура теча се е усилил и я върнах в сервиза.Отдолу обаче имаше съвсем леко омасляване от пробката на картера и ми казаха,че е невъзможно да е изтекло толкова много масло за 700 км.Отново форсираха двигателя ,и се очудиха че изобщо не пуши и не разбраха каде е отишло това малсо.Казаха ми,че вероятно са ми пробутали масло менте.Но все пак ако е така и би следвало да го гори защото не е подходящо за мотора,защо не пуши и свещите са бели?Казаха ми,че може и изобщо да не са ми сменяли маслото ,а само да са ми взели парите.какво да прявя,да го сменям ли?И какво е подходящо за двигател Д16А8.?Някакви идеи защо губя масло-може ли да загубя вече над 3 литра масло,без грам да ми пуши мотора,само от пробката на картера?При такава загуба на масло не трябва ли отзад да е димна завеса?
mod edit: gr_kanev
има си радел за тази тема :!:
mod edit: LILO&STICH




wwwolfish
Мнения: 29
Регистриран на: Пет 18 яну 2008 16:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот wwwolfish » Пон 01 сеп 2008 17:53


Двигателя е Хонда-пиша тук защото уважавам мнението ви.


Потребителски аватар
Kingpin
Мнения: 2020
Регистриран на: Пет 30 сеп 2005 20:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Пловдив

Мнениеот Kingpin » Пон 01 сеп 2008 18:00


Гумички на клапаните или сегменти. Като във вторият случай би трябвало да пропушва поне малко. В крайна сметка може да са те метнали със смяната на маслото.. :roll:


Потребителски аватар
Persefona
Пололизирана
Мнения: 1933
Регистриран на: Пет 02 ное 2007 12:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Persefona » Пон 01 сеп 2008 18:03


Пробвал ли си да я закараш притези момчета ? :roll:
Имам наблюдения, че добре работят и предполагам, че ще могат да ти помогнат ;)


Потребителски аватар
musura
Сър
Мнения: 7129
Регистриран на: Пон 28 мар 2005 21:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Голям Поровец
Контакти:

Мнениеот musura » Пон 01 сеп 2008 18:05


Провери дали духа през одушника за картерните газове. При мен се "губеше" доста масло, което го намерих в кутията на филтъра :idea:


Потребителски аватар
jetttlii
Мнения: 1198
Регистриран на: Сря 30 май 2007 23:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот jetttlii » Пон 01 сеп 2008 19:51


musura написа:Провери дали духа през одушника за картерните газове. При мен се "губеше" доста масло, което го намерих в кутията на филтъра :idea:

И при мен се случи веднъж, към половин кило за 40 км. Иначе вървиш по веригата с всички възможни места - гарнитура на капака на клапаните, гарнитура на картера, гумички на клапаните, семеринги...... успех :wink:


wwwolfish
Мнения: 29
Регистриран на: Пет 18 яну 2008 16:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот wwwolfish » Вто 02 сеп 2008 9:11


За 700 км. да изгори 800 гр. и изобщо да не пропушва,ауспуха да е бял и без следи от масло не ми се вярва.Това е сериозно количество и би трябвало ако го гори да дава поне част от нормалните симптоми ,когато една кола гори масло.
Не е ли така? Или може да си гори по 1 л. на 1000 км. без да пуши грам и без да има някакви симптоми за проблем с двигателя????


Потребителски аватар
musura
Сър
Мнения: 7129
Регистриран на: Пон 28 мар 2005 21:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Голям Поровец
Контакти:

Мнениеот musura » Вто 02 сеп 2008 9:14


wwwolfish написа: може да си гори по 1 л. на 1000 км. без да пуши грам и без да има някакви симптоми за проблем с двигателя????


Да, ако не го гори, а го издухва от някъде :idea:


Потребителски аватар
parno
Мнения: 7309
Регистриран на: Сря 19 сеп 2007 13:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Мнениеот parno » Вто 02 сеп 2008 9:17


musura написа:
wwwolfish написа: може да си гори по 1 л. на 1000 км. без да пуши грам и без да има някакви симптоми за проблем с двигателя????


Да, ако не го гори, а го издухва от някъде :idea:

или изтича.
всички възможни семеринги провери.
на мен ми губеше сериозно от тази на разпределителния и тази на колянови...от която все още губи...
лепихме картера преди 2 дни защото си течеше...
пробвай този номер с гумичките...форсаж до 4К като задържаш оборотите..така 4 5 пъти и после я пофорсирай просто ей така...ако почне да накъдява си за гумички...
поне аз установих на моята по този начин че са за смяна



Върни се в “Технически раздел за други марки автомобили”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 5 госта