Прескочил зъб на анренажа

Технически раздел за всички марки автомобили, които не са VAG
Потребителски аватар
plamen-roni
Мнения: 682
Регистриран на: Чет 22 окт 2009 20:19
Автомобил: SEAT EXEO TDI
Двигател: CAGC-2010
Местоположение: Варна

Прескочил зъб на анренажа

Мнениеот plamen-roni » Нед 31 яну 2010 15:40


Извинявам се,е пиша тук,може би не е това раздела!Става въпрос за служебната ми кола която е Ситроен Джъмпи-2.0 HDI 2001год.Значи тази седмица като беше замръзнала и неискаше да запали,затова с колегата я поливахме с топла вода по горивния филтър и дюзите,но уви неискаше и неискаше да запали.На следващия ден я дръпнаха до сервиза и преди малко ми се обади майстора и каза,че е прескочила зъб на ангренажа като сме я въртели да запали.Последствията от това били счупени кобилици най вероятно 2,но не бил много сигурен можело и 4 да са счупени.Каза,че ще смени въпросните кобилици и ще презацепи ангренажа,за да види дали ще запали и дали евентуално нямало накривени клапани на главата,и дали са добре сигментите и буталата(за сигментите не съм много сигурен,но май и тях ги спомена.Въпроса ми дали е възможно да има такива последствия от прескочил зъб,и можели да има още по големи проблеми т.е мотора да е за основен ремонт от прескачане на зъб?Колата не сме я дърпали нито е бутана за да запали,просто се мъчех ме на място.




Потребителски аватар
bobocamaro
R.I.P
Мнения: 7510
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 16:21
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2E
Местоположение: София

Re: Прескочил зъб на анренажа

Мнениеот bobocamaro » Нед 31 яну 2010 17:20


А сигурен ли си колега че не се изкуши да я пробваш да запали,по време на дърпането?На стартер току така зъб не прескача,а дизел не се дърпа освен ако не е Mercedes 123 и надолу.Иначе последствията са тези които ти е цитирал майстора.Другия вариант е вече да е запалил колата и да се опита да те "изклати" за повече пари,ако те е видял силно притеснен.Злия вариант е криви клапани,по-злия е крива биела и подбити две бутала,за сегменти и лагери забрави да са счупени.Внимавай с майстора :evil: и във фирмата кажи че не разбираш :roll: и не си ти виновен.
P.S Надявам се че колата е с антифриз и сте наляли гнусна нафта,като причина.


Потребителски аватар
plamen-roni
Мнения: 682
Регистриран на: Чет 22 окт 2009 20:19
Автомобил: SEAT EXEO TDI
Двигател: CAGC-2010
Местоположение: Варна

Re: Прескочил зъб на анренажа

Мнениеот plamen-roni » Нед 31 яну 2010 17:40


колата е с антифриз,а нафта зареждаме от бензиностанция "Еко".Аз не съм се пробвал да я паля на дърпане,те майсторите дойдоха и я дръпнаха до сервиза.


Потребителски аватар
bobocamaro
R.I.P
Мнения: 7510
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 16:21
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2E
Местоположение: София

Re: Прескочил зъб на анренажа

Мнениеот bobocamaro » Нед 31 яну 2010 17:52


В такъв случай наклони везните към лошата нафта.Имам двама познати които успяха да ги осъдят да си платят ремонтите на двигателите.Единия с чисто нов багер Hitachi,другия с TIR Scania-пак нова машина.Няма да цитирам име на бензиностанцията,но става дума за нафта с парафин и други лайна.Това в случай че те набедят тебе,иначе не те бъркат нито биели нито бренери.Майстора ти е прав,това са последствията.Дано е само по главата и да не слизаш по бутала и мотовилки.
P.S. ако майсторите са я дърпали и не си бил около тях може и те да са я окучили.И да не разводнявам повече-гледай да не стане да плащаш ти.


Потребителски аватар
batchi
Мнения: 290
Регистриран на: Вто 02 окт 2007 23:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Асеновград

Re: Прескочил зъб на анренажа

Мнениеот batchi » Пон 01 фев 2010 7:47


прескочил ти е зъб защото си го полял с вода в студа и е замръзнала по ролките и ремъка,но ако е само един зъб не би трябвало да има последствия.



Върни се в “Технически раздел за други марки автомобили”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 3 госта