Проблем с печката на форд галакси

Технически раздел за всички марки автомобили, които не са VAG
diviq84
Мнения: 5
Регистриран на: Пет 06 яну 2012 19:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: vratza

Проблем с печката на форд галакси

Мнениеот diviq84 » Пет 06 яну 2012 20:09


Здрабейте на всички,от днес се присъединих кам всички вас,имам проблем с печка на форд галакси 1.9 тди 110к.с. 2000г. Първо започнах с импулсната помпа неработеше и я смених но печката пак непали,след това проверих и свеща на печката тя работи дадох да ми замерят електрониката на перката и ми казаха на 100% че работи,но пак не пали,каде се намира датчика за ваншната температура за печката и кои са бушоните,ако някой се е срещал с такъв проблем.Предварително БЛАГОДАРЯ.




Потребителски аватар
mccoy
Мнения: 993
Регистриран на: Нед 11 ное 2007 23:16
Автомобил: HONDA CRV III 2.2 I-CTDI
Двигател: N22A2
Местоположение: Стара Загора

Re: Проблем с печката на форд галакси

Мнениеот mccoy » Пет 06 яну 2012 23:33


Датчика се намира на една тръба която е част от механизма на предните чистачки от лявата страна
Изчисти грешките с ваг-ком ,при 5 неуспешни опита да запали контролера спира да прави опити да я запали.


diviq84
Мнения: 5
Регистриран на: Пет 06 яну 2012 19:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: vratza

Re: Проблем с печката на форд галакси

Мнениеот diviq84 » Съб 07 яну 2012 21:00


мерси много най после я подкарах,и вече съм доволен иначе се умираше от студ при градско каране на къси разстояния,а да те питам като запаля колата и трагва след 5 7 минути някаде горе долу така ли трябва да е?


Потребителски аватар
mccoy
Мнения: 993
Регистриран на: Нед 11 ное 2007 23:16
Автомобил: HONDA CRV III 2.2 I-CTDI
Двигател: N22A2
Местоположение: Стара Загора

Re: Проблем с печката на форд галакси

Мнениеот mccoy » Съб 07 яну 2012 21:55


какъв беше проблема
diviq84 написа:а да те питам като запаля колата и трагва след 5 7 минути някаде горе долу така ли трябва да е?

не знам моята изобщо не работи и затова съм изчел всичко което може да ми помогне да я оправя, но в момента нямам канал където да я сваля и да видя какъв е проблема.


diviq84
Мнения: 5
Регистриран на: Пет 06 яну 2012 19:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: vratza

Re: Проблем с печката на форд галакси

Мнениеот diviq84 » Нед 08 яну 2012 0:57


колега големи ядове с тези печки,доскоро карах шаран и миналата зима се занимавах с неговара печка и неможах да я подкарам а сега на скоро пражих на един приятел и сичко при него беше здраво и помпата и свеща но се оказа че беше запекла една перчица в самата печка и като я еазглобихме и я видяхме, само я смазахме и печката трагна,обаче с работеща печка е рай ако имаш некви въпроси питай и дано стане,


raptor75
Мнения: 1
Регистриран на: Вто 10 яну 2012 11:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: В.търново

Re: Проблем с печката на форд галакси

Мнениеот raptor75 » Вто 10 яну 2012 11:49


Здравейте!
Прочетох темата и също имам въпрос свързан с тази печка.Вече два пъти тази зима ми пада акумулатора за 1 нощ и един познат ми каза да си следя печката.Забелязах,че когато угася колата от дясната страна под капака се чува едно тихо бръмчене.при повторно запалване и гасене този шум спира.Дали наистина това е от печката и може ли някой да ми обясни на какво друго може да се дължи?


Потребителски аватар
mccoy
Мнения: 993
Регистриран на: Нед 11 ное 2007 23:16
Автомобил: HONDA CRV III 2.2 I-CTDI
Двигател: N22A2
Местоположение: Стара Загора

Re: Проблем с печката на форд галакси

Мнениеот mccoy » Вто 10 яну 2012 20:43


raptor75 написа:Здравейте!
Прочетох темата и също имам въпрос свързан с тази печка.Вече два пъти тази зима ми пада акумулатора за 1 нощ и един познат ми каза да си следя печката.Забелязах,че когато угася колата от дясната страна под капака се чува едно тихо бръмчене.при повторно запалване и гасене този шум спира.Дали наистина това е от печката и може ли някой да ми обясни на какво друго може да се дължи?


това бръмчене е от помпата която върти антифриза през задния кръг (на печката)
след 2-3 минути трябва да изключи


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Проблем с печката на форд галакси

Мнениеот dobrin » Чет 16 фев 2012 13:03


:търсачкаа



Върни се в “Технически раздел за други марки автомобили”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 114 госта