Опел Омега прегрял двигател

Технически раздел за всички марки автомобили, които не са VAG
денислава
Мнения: 3
Регистриран на: Пет 13 фев 2015 17:46
Автомобил:
Двигател:

Опел Омега прегрял двигател

Мнениеот денислава » Пет 13 фев 2015 18:00


Здравейте! Като жена е ясно, че съм много не запозната с колите и основно само карам. Случаят е следния: Скъсало ми се е някакво маркуче и водата ми е изтекла, следователно колата ми прегря - няма и 100 метра и спрях разбира се, но не знаех, че в такъв момент не трябва да се гаси колата (е вече знам).. Смених всичките маркучи, оказа се, че и радиатора е заминал и сега чакам да видя дали може да се залепи. Другият проблем обаче май е главата на двигателя. Въпроса ми е колко пари горе долу ще ми излезе гарнитурата и шлайфане на главата (колата е опел омега с автоматична скоростна кутия - ако това има значение)? Моля ви да ми отговорите, така че да ви разбера :D Объркана съм защото намерих коментари подобни на този: "едно инфо и от мен за място и цена:
автосервиз Петков (google.com) , челно шлайфане 36лв.
Не знам много ли е или малко , но като инфо да го има.", а пък на други места чета за цени от сорта на 300-400 лв и нагоре :(




Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13433
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Опел Омега прегрял двигател

Мнениеот kris11 » Пет 13 фев 2015 21:31


ревизия на глава 120 лв за 8 клапанна - шлайф, нови маслоотражателни капачки,притриване на клапаните.
Задължителна проверка за равниннност на блока. Нова гарнитура около 40 лв., не знам дали за Орел трябва да се сменят болтовете за притягане на главата. 16 клапановите са по кекави към пукане на глава.
Съвет оправи си9 заглавието на темата ,докато не е заключена . Има шаблон за тема . Автомобил, код на двигател , година...

Посочи от кой град си за да може да ти се препоръча надежден сервиз /човек/.


anatoli_velikov
Мнения: 218
Регистриран на: Пон 07 дек 2009 10:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Плевен

Re: Опел Омега прегрял двигател

Мнениеот anatoli_velikov » Пет 13 фев 2015 21:37


Коя Омега - А или Б? Кой двигател? Бензин, дизел...код? Нещо? Всичко е от значение...дано не е Х25DT


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6152
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Опел Омега прегрял двигател

Мнениеот ktamen » Пет 13 фев 2015 23:03


денислава написа:и водата ми е изтекла, следователно колата ми прегря - няма и 100 метра и спрях разбира се, но не знаех, че в такъв момент не трябва да се гаси колата (е вече знам)..

Съвсем правилно си угасила двигателя. Има една малко спорна препоръка да не се гаси при прегряване, но само ако ако има вода. Като няма вода трябва да се гаси незабавно.
Цената на ремонта може да е всякаква, не се знае какви са пораженията. 36лв със сигурност няма да ти стигнат. Шлайфането е само една от многото операции по този ремонт.
А кой ти каза, че гарнитурата е за смяна? Малко прегряване често е без никакви последици. Като си сменила маркучите, после пробва ли да запалиш, какво се случи, ако си пробвала?


денислава
Мнения: 3
Регистриран на: Пет 13 фев 2015 17:46
Автомобил:
Двигател:

Re: Опел Омега прегрял двигател

Мнениеот денислава » Съб 14 фев 2015 0:21


Близо до София съм. Колата е Опел Б(мисля че :D )2000 година 2.2 бензинова, но имам и газова бутилка (ако това е от значение).. Ами след като смених маркучите навъртях около 80 км онзи ден и след всяко по продължително паркиране доливах вода - за 80 км близо 5-6 литра вода ми отиде. Имам познат, който я гледа колата и му имам доверие, просто се нуждаех и от друго мнение.
крис - "Опел Омега прегрял двигател" - това заглавие не съм го слагала аз, да го оставя ли така?
Оказа се, че ще трябва нов радиатор :( и след това ще мога да разбера дали и главата надува и горко ми, ако не е само радиатора...
Благодаря ви за отговорите!


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6152
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Опел Омега прегрял двигател

Мнениеот ktamen » Съб 14 фев 2015 1:43


За неправилно заглавие е трябвало да ти заключат темата, явно обаче, че някой модератор не е искал за добре дошла и да ти тресне катинара и затова е променил заглавието. Все пак прочети правилата :exclaim
Не бързай да се шашкаш за гарнитурата, има голям шанс да минеш само с радиатор.


денислава
Мнения: 3
Регистриран на: Пет 13 фев 2015 17:46
Автомобил:
Двигател:

Re: Опел Омега прегрял двигател

Мнениеот денислава » Съб 14 фев 2015 11:41


Надявам се и мерси много :smile


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13433
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Опел Омега прегрял двигател

Мнениеот kris11 » Съб 14 фев 2015 19:33


16 клапанова е .Много ме съмнява да няма попражения по главата. 5-6л е огромен разход.дано да се е разтекал радиатора като лейка



Върни се в “Технически раздел за други марки автомобили”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 25 госта