Хонда Аккорд 2.0 TDI 105hp 1997 Въпрос за хидравличната система на съеднинителя.

Технически раздел за всички марки автомобили, които не са VAG
Потребителски аватар
volkspassat
Мнения: 43
Регистриран на: Нед 04 апр 2010 18:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ruse

Хонда Аккорд 2.0 TDI 105hp 1997 Въпрос за хидравличната система на съеднинителя.

Мнениеот volkspassat » Чет 26 фев 2015 17:03


Здравейте приятели :11 Въпросът ми е свързан с компонент ор хидравличната система на съединителя. Но ще започна с това, че всъщност автомобилът ми е Хонда Аккорд 2.0 TDI 105hp 1997. Пиша тук, защото предполагам, че устройството на хидравличната система на съединителя е сходна и ако чакам да ми отговорят във форума на хонда, вероятно вече ще съм си купул Nissan GT-R.
Вече по същество. Системата се състои от 2 хидравлични помпи, горна и долна а въпросът ми е... между тръбичките на системата има кръгъл метален детайл... тръбичката на системата влиза от едната страна и излиза от другата. Каква е ролята на този елемент? Нещо като разширителен съд ли е или някакъв клапан. Понеже немога да го намеря, ще го докарам в 3Д вариант и ще сложа снимка.




phantom_
Мнения: 2205
Регистриран на: Нед 25 сеп 2011 11:53
Автомобил: VW passat+BMW X3+Honda St1300
Двигател: avf+m47
Местоположение: shabla

Re: Въпрос за хидравличната система на съеднинителя.

Мнениеот phantom_ » Чет 26 фев 2015 17:14


Качи снимка.Може и снадка да е ,но като го видим повече :th_up


Потребителски аватар
volkspassat
Мнения: 43
Регистриран на: Нед 04 апр 2010 18:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ruse

Re: Въпрос за хидравличната система на съеднинителя.

Мнениеот volkspassat » Чет 26 фев 2015 17:44


Нещо подобно.
Проблемът в системата е, че няма достатъчно налягане, обезвъздуших я както трябва... двете помпи са изправни. А когато напомпя педала бързо няколко пъти подред, става твърд и неможе да се натисне. Веднъж го натиснах много здраво и бавно потъна до долу, но когато опитах да вкарам на скорост започна да хърка и неуспях. И затова се чудя това клапан ли е. Системата ли е запушена...
Прикачени файлове
UP.jpg
Това е, от едната страна влиза тръбичката от другата излиза същата тръбичка. Имам две такива хонди и при двете го има този детайл.



Върни се в “Технически раздел за други марки автомобили”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 34 госта