Омегата спря и ме дърпаха с Пасат Б5 1.9 90коня-решено

Технически раздел за всички марки автомобили, които не са VAG
Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Омегата спря и ме дърпаха с Пасат Б5 1.9 90коня-решено

Мнениеот polovera_9n3 » Пет 03 апр 2015 14:33


Здравейте колеги, понеже в опел форума са "идиоти" и ми блокираха профила заради тема- как да си сваля кората на шоф. врата, не ми дават достъп до снимки, щото съм бил -"новоизлюпен", аз там оправих проблема, ама излезна друг. Омегата е 2.2 16в 2001ва, бензин газ. Вървеше си супер, но леко полеко започна да нямаля обороти ( и на бензин и на газ), започна да тресе скоростния лост, след няколко дена започна да гасне из светофарите и последния път както карах с 80 на 4та загасна и неще да пали, дойде един комшия с пасат Б5 и ме завлачи до блока. Когато мотора изстина пробвах да го запаля- кибрит запали, но работи тресейки се, отзад мирише на бензин яко. Та къде да търся проблема- мисля, че някоя бобина е изчаткала, ама те колко бобини са там незнам, или да търся ламбда сонда? Дайте мнение ако някой е имал такава мизерия. Ако темата не е за тук моля да бъда извинен, не видях къде другаде може да се пусне :love.vwclub

Последна промяна от polovera_9n3 на Вто 28 апр 2015 23:10, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19154
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Омегата спря и ме дърпаха с Пасат Б5 1.9 90коня

Мнениеот stefan4o » Пет 03 апр 2015 14:50


Ами вдигни си предния капак и преброй бобините, ние пък отде да знаем? Сега ще кажеш сигурно, че си чувал за бобина, ама никога не си я виждал? Ако е така - по-добре откарай автомобила на сервиз или извикай някой, който е по-наясно от теб. От ламбда-сонда няма как да стигнеш дотам, че да ти угасне колата на пътя и да не запали...


Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: Омегата спря и ме дърпаха с Пасат Б5 1.9 90коня

Мнениеот polovera_9n3 » Пет 03 апр 2015 15:05


Чувал съм и съм виждал колега :beer , само не на такъв мотор. Там за да стигна до свещите трябва да сваля една щайга части за да разбера на всяка свещ отделна бобина ли е или е една централна за 4те свещи,но там като гледам кабели няма, има едно май е рейка, която се нахлупва на 4те свещи и щраква отгоре им, но отдолу 4 бобини ли има или само лули ?.....затова питам - да знам какво да очаквам. И ако имах някой опелджия да ми каже, тая тема тук нямаше да я видиш. Поне разбрах от теб, че ламбда няма как да е :icon_lol


Потребителски аватар
Miki
Мнения: 1031
Регистриран на: Сря 19 яну 2005 16:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Омегата спря и ме дърпаха с Пасат Б5 1.9 90коня

Мнениеот Miki » Пет 03 апр 2015 15:11


Компютъра може да е натрупал грешки и да подава много богата смес.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11920
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Омегата спря и ме дърпаха с Пасат Б5 1.9 90коня

Мнениеот К.Одаджийски » Пет 03 апр 2015 15:40


Това отгоре дето се налупва върху свещите е блок бобина, на нея са директно лулите, струва около 200 лв делфи


Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: Омегата спря и ме дърпаха с Пасат Б5 1.9 90коня

Мнениеот polovera_9n3 » Пет 03 апр 2015 15:44


:eek ужас...


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12808
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Омегата спря и ме дърпаха с Пасат Б5 1.9 90коня

Мнениеот Zdravko Zankov » Пет 03 апр 2015 16:05


К.Одаджийски написа:Това отгоре дето се налупва върху свещите е блок бобина, на нея са директно лулите, струва около 200 лв делфи


ECOTEC,Баце!


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13442
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Омегата спря и ме дърпаха с Пасат Б5 1.9 90коня

Мнениеот kris11 » Пет 03 апр 2015 19:29


грешен отговор Здравко - екотрак :mrgreen


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11920
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Омегата спря и ме дърпаха с Пасат Б5 1.9 90коня

Мнениеот К.Одаджийски » Съб 04 апр 2015 7:53


Екотек,екотрак,екомек все тая, за да се скапе тая дивотия обаче съм сигурен че свещите са мъртви доста отдавна, т.е първо комплект нови свещи, тогава блок бобината и за да се запази по дълго време читава е хубаво да се разкара всичко що е пластмасов капак сложен за убавиня отгоре за да се предпази малко от малко от топлината и да има по добро охлаждане


Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: Омегата спря и ме дърпаха с Пасат Б5 1.9 90коня

Мнениеот polovera_9n3 » Съб 04 апр 2015 17:36


Такаааа. Днеска беше следобед на разглобяване. Изкарах това животно- блок бобината- капсулована е яко и няма отваряне.Изкарах свещите- почти нови са, дават яко искра( пробвани на съседен опел с кабели с лули :mhihi ) Друго интересно е, че когато пипнах датчика между 2та вала - датчик на хол май се казваше- яко играе и се клати, свалих пистовия ремък, после кутията на ангренажа, и там- тоя датчик болта, с който е захванат се държи на 2 резби :stumm как не е паднал да се озове м/у ремъка и ролките и да изфака мотора незнам- късмет, та свалих го тоя датчик почистих го едно убуу и пак го сложих, като през цялото време бях откачил акуто. после накачулих всичко, врътнах, запали ама пак тресе като да работи на 2 3 цилиндъра, но този път загря, мина на газ- и там същата работа на мотора, но не угасна... това ме навежда на мисълта да пробвам с друг датчик, дано да е той, сега търся аверче със същия мотор да пробвам и с друга блок- бобина, търся и някой да дойде да я закачи с компа на паркинга, че днеска отидох до един "опелджия" - вика брат не моа да махам лап топа от гаража, земи платформа за 30 кинта ща докара, ама незнам дали ще разбера кво и е, диагностиката е 20 кинта, ама после тряя да махнеш колата оттука( демек пак платформа 30 кинта) - баси идиота-все едно няма да му платя като дойде, поне да беше казал няма да стане :no


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8114
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Омегата спря и ме дърпаха с Пасат Б5 1.9 90коня

Мнениеот Bai Sando » Съб 04 апр 2015 18:38


На тоя датчик да не са му се разпаднали кабелите?Веднъж на един опел сменяхме датчика,понеже всеки път като станела беля и собственика си купувал нов датчик,сменял го и се оправяла за няколко месеца.Накрая се оказа,че изолацията му се е разпаднала и жиците се оголили и правят дискотека една с друга :mhihi
Ако намериш друга бобина,пробвай с нея как ще е.


Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: Омегата спря и ме дърпаха с Пасат Б5 1.9 90коня

Мнениеот polovera_9n3 » Съб 04 апр 2015 18:49


здрави са, проверих ги, те са в една гофрирана обвивка, отворих я проследих я - всичко е ок там


Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: Омегата спря и ме дърпаха с Пасат Б5 1.9 90коня

Мнениеот polovera_9n3 » Съб 04 апр 2015 19:08


К.Одаджийски написа:Екотек,екотрак,екомек все тая, за да се скапе тая дивотия обаче съм сигурен че свещите са мъртви доста отдавна, т.е първо комплект нови свещи, тогава блок бобината и за да се запази по дълго време читава е хубаво да се разкара всичко що е пластмасов капак сложен за убавиня отгоре за да се предпази малко от малко от топлината и да има по добро охлаждане

Хммм преди да стане тая мизерия сестра ми ходи с опела от Кж до бургас, оттам до софия, после обратно до бургас, после оттам до пловдив, и оттам в Кж..., като ми се "похвали", че карала на автопилот със 150..... и после се почна тресене, после гаснене от време на време и накрая тотал стоп по средата на един 1километров мост, там дойде комшията с пасата 1.9 тди и ме дръпна, така,че е напълно възможно да е започнала мизерията оттам някъде из пътя и накрая стоп... то поне добре, че спря в града, иначе ако се беше посерал опела на магистралата щеше само репатрака да ми струва колкото една омега :scare3 , та щом викаш от топлината ако става тая магария- тя бая ги е загряла....


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13442
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Омегата спря и ме дърпаха с Пасат Б5 1.9 90коня

Мнениеот kris11 » Съб 04 апр 2015 19:23


хубаво е да я диагностираш -да видиш каква или какви са грешките - оттам насока за смяна на накоя част.По нашите дърти кочини никога не знаеш кога и какво ще се случи. Не, че новите са цвете - даже са по-зле след изтичане на гаранцията.По принцип датчика на Хол е неуморил , но или му се изпича изолацията на проводниците или се защипва, накъсва.
Дано няма нищо пшо самия двигател.


Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: Омегата спря и ме дърпаха с Пасат Б5 1.9 90коня

Мнениеот polovera_9n3 » Съб 04 апр 2015 19:29


то 2 неща са заподозрени- датчика или блок - бобината. предполагам, че до 2 3 дена ще разбера кое е и ще пиша тук, макар и за опел :love.vwclub



Върни се в “Технически раздел за други марки автомобили”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 6 госта